V.Uspaskichas teigia kovojantis dėl prarastos neliečiamybės

Darbo partijos (DP) vadinamosios juodosios buhalterijos byloje teisiamas jos lyderis Viktoras Uspaskichas beveik prieš dvejus metus priimtą Europos Parlamento priimtą sprendimą panaikinti jo neliečiamybę sako apskundęs Europos Teisingumo Teismui.

Europarlamentaro V.Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimui plenarinėje sesijoje 2010 rugsėjį per balsavimą pritarė dauguma parlamento narių.

Po teismo posėdžio penktadienį jis žurnalistams sakė, kad jo skundas priimtas ir nagrinėjimas.„Europos teismas privertė dabar Europos parlamentą paaiškinti ir ten įdomių dalykų yra“, - sakė V.Uspaskichas.

Jis tikisi, kad Europos parlamentas pripažins, kad su juo ir jo partija buvo bandyta politiškai susidoroti.

''Man įdomu ir politiškai laimėti, kodėl aš įveltas į šitą teismą procesą, (...) man yra garbės reikalas, todėl, kad aš turiu pakankamai įrodymų", - sakė kaltinamasis.

V.Uspaskicho teigimu, svarstydamas neliečiamybės panaikino klausimą Europos parlamentas neįtraukė paskutinio WikiLeaks dokumento, kur JAV diplomatai patvirtina, kad Gediminas Kirkilas, būdamas krašto apsaugos ministru, jiems sakė, kad ruošiamas perversmas Darbo partijoje siekiant pašalinti jos vadovą iš pareigų.

Kaip skelbta, paviešintuose amerikiečių dokumentuose cituojami Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareigūno žodžiai, kad Lietuvos Vyriausybė organizavo V.Uspaskicho pašalinimą iš vidaus politikos dėl jo tariamų ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

V.Uspaskichas mini ir prezidento Valdo Adamkaus knygą, kurioje esą irgi yra duomenų,. liudijančių apie galimai politizuotą bylos motyvą.„Yra rimti dalykai, politikai dalyvavo šiame procese“, - sakė V.Uspaskichas.

Generalinė prokuratūra V.Uspaskichą kaltina, kad jis 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai Vitalijai Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją. Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis.

Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V.Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičiūtei, kuri, bendradarbiauja su teisėsauga, nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo.

Prokuratūros teigimu, DP vadovas per V.Vonžutaitę vadovavo dar vienai kaltinamajai M.Liutkevičienei, kuri būdama atskaitinga už buhalterini išlaidų teisingumą, žinodama, kad yra nefiksuotų lėšų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, oficialiai nefiksuodavo atlyginimų mokėjimų.

N.Steponavičiūtė, kuri yra saugoma valstybės, dabar liudija teismui ir duoda V.Uspaskichui ir DP nepalankius parodymus. Liudytojos teigimu,Liudytoja sako, kad DP „juodoji buhalterija“ buvo tvarkoma V.Vonžutaitės, vėliau kito kaltinamojo Vytauto Gapšio nurodymu. Iš „juodosios buhalterijos“ lėšų finansuoti renginiai, koncertai, darbo užmokestis partijos nariams, skiriamos išmokos maždaug 60-čiai partijos skyrių.

Teismo posėdyje penktadienį toliau vyko šios liudytojos apklausa.Darbo partijos (DP) „juodosios buhalterijos“ bylos medžiagoje bus ne tik 330 liudytojų parodymai, bet ir teismo nuosprendžiai dėl melagingų parodymų davimo.

Valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teismui pateikė įsiteisėjusių nuosprendžių nuorašus, kuriuose nuteisti už melagingų parodymų davimo DP byloje.''Tai yra žmonės, kurie vienais ar kitas atvejais gavo pinigus, (...) jie neigė, kad pasirašė kasos išlaidų orderius", - žurnalistams sakė S.Verseckas.

Už melagingus parodymus, duotus tiriant DP bylą, nuteisti Giedrė Vitienė, Paulius Perminas, Vitaljia Butkevičiūtė ir dar maždaug keturi asmenys.Teismas nusprendė, kad jie bus kviečiami liudyti ji į DP bylą.DP byla teisme yra ketveri metai, tačiau tik pernai gruodį pavyko pradėti nagrinėti iš esmės ir apklausti pirmuosius liudytojus.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas pirmadienį, toliau bus apklausiami liudytojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alfonsas

Alfonsas portretas
Greičiau spręskite tap vadinamos juodosios buhalterijos bylą, nes ateis senaties terminas ko ir labai laukia DP.

Bronislovas

Bronislovas portretas
Viktorai, nekovok, Juk jau seniai praradai nekaltybę.

lina

lina portretas
Nereikia cia del nieko kovoti, ji privalo buti atstatyta ir viskas. Ir tegu baigiasi greiciau ta byla, nes jau juokinga darosi..
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių