V.Ušackas nori dirbti toliau (papildyta 12.30 val.)

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pasirengęs dirbti toliau, tvirtindamas, kad bandys rasti bendrą kalbą su aukščiausiais šalies pareigūnais, iki šiol reiškusiais netiesioginį nepasitikėjimą juo.

Pasikalbėjo su Seimo vadove

Pirmadienį atvykęs į Vyriausybės pasitarimą V.Ušackas žurnalistams sakė neketinąs trauktis iš užimamų pareigų. „Esu pasirengęs dirbti ir su Prezidente, ir su Seimo pirmininke, ir su kitais pareigūnais bei institucijomis, gindamas šalies interesus nacionalinio saugumo, diplomatijos, verslo bei kitose srityse“, - sakė ministras.

Jis pranešė pirmadienį ryte bendravęs su Seimo vadove Irena Degutiene, aptaręs su ja pagrindinius užsienio politikos klausimus. „Kalbėjome apie santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, mūsų interesų gynimą Europos Sąjungoje, apie santykius su kaimyninėmis valstybėmis“, - sakė Užsienio reikalų ministerijos vadovas.

V.Ušackas teigiamai atsakė į klausimą, ar rado bendrą kalbą su I.Degutiene. „Mes radome daug bendrų sąlyčio taškų visais klausimais, kuriuos aptarėme“, - įsitikinęs ministras.

Nori apsaugoti "nuo vėjų ir audrelių"

Užsienio reikalų ministerijos vadovas pareiškė, kad jis turi užtikrinti diplomatinės politikos atskyrimą nuo vidaus politinių audrų. "Manau, kad mano pareiga užtikrinti, kad tie vėjai, tos audrelės, kurios yra vidaus politikoje, nepereitų į užsienio politiką", - sakė V.Ušackas.

Jis tvirtino gerbiąs Prezidentės, Seimo pirmininkės nuomonę dėl užsienio politikos vykdymo, tačiau teigė nematąs savo požiūrių skirtumų su jų pozicija. "Manau, kad visi žvelgiame viena kryptimi. Mano politinė filosofija atitinka konservatorių ir koalicijos požiūrį. Jeigu iškyla kokių nors klausimų, natūralu, kad juos sprendžiame. Bet principinių nesutarimų nematau", - sakė ministras.

V.Ušackas tikino tiesiogiai negirdėjęs nei iš valstybės vadovės, nei iš Seimo pirmininkės priekaištų dėl savo darbo.

Neprieštarautų pakeitimui

Pastarosiomis savaitėmis vis garsiau kalbama apie tai, kad V.Ušackas artimiausiu metu turėtų būti atleistas iš užsienio reikalų ministro pareigų. Šias kalbas dar sustiprino Seimo pirmininkės I.Degutienės pareiškimas, kad ji neprieštarautų tokiam sprendimui.

Sekmadienį interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ I.Degutienė teigiamai atsakė į klausimą, ar ji neprieštarautų, jeigu V.Ušackas būtų atleistas iš ministro pareigų ir pakeistas kitu politiku.

Turi pakankamai kandidatų

Viena iš valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderių I.Degutienė taip pat tvirtino, kad ši partija turi pakankamai tinkamų politikų, kurie galėtų užimti užsienio reikalų ministro postą. Paklausta, ar tarp tokių galimų kandidatų būtų ir Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas Audronius Ažubalis, Seimo pirmininkė atsakė teigiamai.

V.Ušacką į Vyriausybę formaliai yra delegavusi TS-LKD, nes jai pagal valdančiosios koalicijos sutartį priklauso užsienio reikalų ministro portfelis.

Prieš Naujuosius metus I.Degutienė pareikalavo, kad V.Ušackas pateiktų informaciją, ką jis yra padaręs, siekdamas nutraukti rusų taikomą Lietuvos vežėjų blokadą. Parlamento vadovė leido suprasti esanti nepatenkinta nepakankamai energingais užsienio reikalų ministro veiksmais šioje srityje.

Gali kristi ir kiti ministrai

Priekaištų V.Ušackui yra pažėrusi ir Prezidentė. D.Grybauskaitė nepatenkinta, kad ministras kitaip nei ji pati traktuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo dėl galimai Lietuvoje veikusių amerikiečių slaptų kalėjimų. Be to, V.Ušackas esą nepakankamai įsiklauso į valstybės vadovės reiškiamas pastabas kai kurias užsienio politikos klausimais, pavyzdžiui, dėl jos reikalavimo nedelsiant atšaukti iš Gruzijos Lietuvos ambasadorių Mečį Laurinkų.

Pirmadienį į darbą po atostogų grįžęs premjeras Andrius Kubilius. Prezidentė žada su juo ir su visa keturių centro dešinės partijų koalicija pasitarti dėl galimų pokyčių Vyriausybėje. Jie gali būti įgyvendinti per artimiausią mėnesį-pusantro.

Neoficialiomis žiniomis, be Užsienio reikalų ministerijos vadovo taip pat gali būti pakeisti aplinkos ir vidaus reikalų ministrai.

Pokyčiai Vyriausybėje gali būti susiję ir su valdančiųjų noru į savo gretas prisivilioti nepriklausoma save laikančią „Vienos Lietuvos“ frakciją, kuri už atėjimą į koaliciją gali pareikalauti ministrų portfelių.

2008 metų gruodį pradėjusioje dirbti A.Kubiliaus Vyriausybėje iki šiol pasikeitė tik du ministrai iš 14-os.

Valdančioji koalicija dabar turi tik 71 Seimo nario balsą iš 141. „Vienoje Lietuvoje“ yra 11 narių.


Šiame straipsnyje: ušackasVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių