V.Ušackas neteko Prezidentės pasitikėjimo (atnaujinta)

Premjeras Andrius Kubilius nesugebėjo įtikinti Prezidentės Dalios Grybauskatės, kad ši imtų pasitikėti užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku, todėl netrukus jis praras savo pareigas.

Prezidentė susitiko su premjeru

Trečiadienį įvykusiame susitikime Prezidentė informavo premjerą, kad nebepasitiki Užsienio reikalų ministerijos vadovu.

Prezidentė pareiškė laukianti premjero teikimo atleisti ministrą.

A.Kubilius pareiškė paklusiąs valstybės vadovės valiai ir netrukus šį klausimą išspręsiąs - pateiksiąs užsienio reikalų ministro atstatydinimą ir suderinsiąs naują kandidatą į šias pareigas.

"Darbas nebuvo sėkmingas"

Po pusvalandį trukusio D.Grybauskaitės ir A.Kubiliaus susitikimo Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys pareiškė: "Prezidentė konstatavo, kad darbas su ministru V.Ušacku nebuvo sėkmingas ir yra neperspektyvus, nes ministras yra praradęs Prezidentės pasitikėjimą".

L.Balsys priminė, kad pirmadienį susitikusi su visais ministrais Prezidentė pabrėžė, kad "nori matyti dirbančią Vyriausybę, susitelkusią konkretiems rezultatams, o ne kalboms". "Tokia nuostata galioja visiems ministrams, užsienio reikalų ministrui taip pat. Prezidentės įsitikinimu, užsienio politika yra labai svarbi valstybės interesams, todėl negali tapti užsienio reikalų ministro politinės savireklamos įkaite", - pastebėjo atstovas spaudai.

Jis sakė, kad "Konstitucija labai aiškiai apibrėžia, kaip Lietuvoje vykdoma ir formuojama užsienio politika - Prezidentas sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką". "Prezidentė priversta konstatuoti, kad ministras negali turėti asmeninės užsienio politikos ir ją vykdyti nederindamas su valstybės vadove, o kartais ir su Ministru pirmininku", - teigė L.Balsys.

Todėl Prezidentė pareiškė nepasitikėjimą ministru V.Ušacku ir kreipėsi į premjerą, kad šis pareikštų savo nuomonę ir imtųsi konkrečių procedūrinių veiksmų, kurie atvestų prie teikimo atleisti užsienio reikalų ministrą.

Apie kitus ministrus nekalbėjo

Paklaustas, kada ministras vykdė savo politiką, L.Balsys atsakė: "Diplomatija, užsienio politika yra tokia subtili sritis, kur sunku įvardyti kokią nors konkrečią datą. O daugelis diplomatijos dalykų net ir neaptarinėjami. Galima būtų prisiminti kai kuriuos ultimatyvius pareiškimus kaimyninėms valstybėms, kai buvo klausimai iš ministro pusės buvo sprendžiami ultimatumų forma, kai Prezidentė ragino politiniam dialogui. Tačiau aš nenorėčiau leistis į konkrečias detales".

Prieš savaitę Užsienio reikalų ministerija pareiškė notą Baltarusijai, atsisakiusiai bendradarbiauti su Lietuva Sausio 13-osios byloje. Tuo tarpu D.Grybauskaitė buvo pareiškusi matanti politinio dialogo su baltarusiais galimybę sprendžiant šiuos klausimus.

L.Balsys tvirtino, kad trečiadienio susitikime buvo kalbama tik apie užsienio reikalų ministrą. "Apie kitus ministrus šiandien nebuvo kalbėta", - pareiškė jis.

Premjeras apgailestavo

A.Kubilius žurnalistams sakė apgailestaujantis, kad teks atleisti iš pareigų V.Ušacką.
"Aš ne kartą sakiau, kad bet kuris ministras turi turėti Prezidentės ir premjero pasitikėjimą. Tie požiūriai gali būti kartais ir nesutampantys, Prezidentė ir premjeras gali turėti savo požiūrį. Tai, kad labai aiškiai buvo pasakyta, jog ministras V.Ušackas nebeturi Prezidentės pasitikėjimo ir išdėstyti motyvai, kodėl nebeturi to pasitikėjimo, daro situaciją pakankamai aiškią", - sakė premjeras.

"V.Ušackas, mano supratimu, yra patyręs profesionalas, man tenka apgailestauti dėl susiklosčiusios padėties", - pridūrė jis.

Situacija artimiausiu metu bus aptarta su ministru Ušacku, su koalicijos partneriais ir su savo Tėvynės sąjunga. "Aptarsime situaciją ir rasim sprendimus", - įsitikinęs premjeras.

A.Kubilius leido suprasti, kad karjeros diplomatas V.Ušackas galės likti užsienio reikalų sistemoje: "Diplomatinė tarnyba ir ministro darbas yra du skirtingi dalykai".

Vyriausybės vadovas pakartojo, kad ministrai nesilaiko kėdės. "Nėra nei vieno ministro tobulo, kaip ir premjero, nėra nei vieno ministro amžino, kaip ir premjero, gali būti visi keičiami anksčiau ar vėliau, jeigu tam bus reikalas", - sakė jis.

Pastaruoju metu kritikavo

Valstybės vadovė pastaruoju metu smarkiai kritikavo užsienio reikalų ministrą, tvirtino niekada nereiškusi jam paramos. Tuo tarpu V.Ušackas tikino vykdąs Vyriausybės programą, turįs valdančiosios koalicijos ir premjero pasitikėjimą.

A.Kubilius susitikimo su Prezidente išvakarėse pareiškė, kad ministras turės arba rasti bendrą kalbą su valstybės vadove, arba „tuomet galimi kiti sprendimai“.

Pagal galiojančią valdančiosios koalicijos sutartį, Užsienio reikalų ministerijos vadovą turi deleguoti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščonys demokratai. Kol kas neaišku, kas galėtų tapti naujuoju ministru.


Šiame straipsnyje: ušackasVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  2
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  21
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  1
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  25
 • Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme
  Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme

  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas vėl vertins Misionierių vienuolyno statinių ansamblio specialiojo plano, atvėrusio galimybes sostinės senamiestyje plėtoti būstų projektą, teisėtumą. ...

Daugiau straipsnių