V.Ušackas atsistatydina (papildyta 10.55 val.)

Vygaudas Ušackas atsistatydina iš užsienio reikalų ministro pareigų. Apie tai jis pranešė ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Pareiškė pasitraukiantis

Atsistatydinimo pareiškimą ministras dar tą pačią dieną žada įteikti premjerui Andriui Kubiliui.

V.Ušackas pasitraukia, nes trečiadienį nepasitikėjimą juo pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kiek susijaudinęs, šiek tiek drebančiu, dramatišku balsu ministras žurnalistams perskaitė trumpą pareiškimą. "Šiuo metu Lietuvai ypatingai svarbus yra sklandus ir nuoseklus Vyriausybės darbas, kartu su Prezidente ir Seimu padedant Lietuvos žmonėms kopti iš ekonominių ir finansinių sunkumų. Atsižvelgdamas į susidariusią situaciją pareiškiu apie savo atsistatydinimą", - pareiškė V.Ušackas.

Ministras tikino, kad jam buvo "didelė garbė ir malonumas" dirbti ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje. "Tai puiki ir darni, dirbanti komanda", - teigė jis.

Dėkojo visiems

Pasitraukiantis Užsienio reikalų ministerijos vadovas sakė, kad "daug naujos patirties" įgijo bendraudamas ir bendradarbiaudamas su įvairių partijų atstovais Seime. "Ypač vertingą patirtį įgijau bendraudamas su nuostabiais Lietuvos žmonėmis kaime ir mieste, bendruomeninėmis organizacijomis, verslo atstovais, investuotojais", - teigiama pareiškime.

"Tikiu, kad vienybėje ir susitelkime glūdi mūsų tautos stiprybė. Dirbdamas ir įgyvendindamas Permainų Vyriausybės programą vadovavausi priesaika sąžiningai tarnauti Tėvynei ir demokratijai, dirbti Lietuvos žmonių gerovei. Tai ypatingas jausmas ir atsakomybe. Dirbau daug, sąžiningai ir su meile", - kalbėjo ministras.

V.Ušackas dėkojo premjerui A.Kubiliui, visiems kabineto nariams, koalicijos partneriams ir pirmiausia - jį delegavusiai Konservatorių partijai "už išreikštą pasitikėjimą, paramą ir bendradarbiavimą".

Pareiškime taip dėkojama visiems ministerijos ir diplomatinių atstovybių darbuotojams, ministro komandai - viceministrams Astai Skaisgirytei-Liauškienei, Šarūnui Adomavičiui, Evaldui Ignatavičiui, patarėjams, padėjėjoms, draugams, bičiuliams ir "visiems, kurie žodžiu, žinute ar mintimis buvo, yra su manimi ir remia mane".

V.Ušackas padėkojo ir žurnalistams bei apžvalgininkams už jų pastabas ir kritiką: "Jūsų užfiksuotų sparnuotų frazių, šaržų ir nuotraukų kolekcija liks su manimi ilgam".

Didžiausius padėkos žodžius už supratimą ir palaikymą V.Ušackas tarė savo šeimai, tėvams, artimiesiems.

Į klausimus neatsakinėjo

"Atsistatydinimo pareiškimą pasirašiau ir šiandien įteiksiu ministrui pirmininkui", - pareiškimo pabaigoje teigia V.Ušackas.

"Esu įsitikinęs, kad nepriklausomai nuo personalinių pokyčių Lietuvos diplomatinė tarnyba pateisins žmonių lūkesčius ir užtikrins Lietuvos nacionalinių interesų raišką. Tęstinė, sutelkta ir vieninga užsienio politika buvo ir bus tvirta Lietuvos valstybingumo atrama", - sakė jis.

Ministras neatsakinėjo į žurnalistų klausimus, tik trumpai tarstelėjo, kad kol kas eis ministerijos vadovo pareigas.

Įpėdinį parinks konservatoriai

Gavusi ministro atsistatydinimo pareiškimą ir premjero oficialų teikimą valstybės vadovė galės pasirašyti dekretą dėl užsienio reikalų ministro atleidimo iš pareigų.

Kol kas neaišku, kas galėtų užimti ministro postą. Neoficialiai minimi keli kandidatai į šias pareigas – dabartiniai viceministrai Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Šarūnas Adomavičius, taip pat Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Audronius Ažubalis, Prezidentės patarėjas Darius Semaška ir kiti.

Valdančioji koalicija trečiadienį vakare apsisprendė, kad užsienio reikalų ministro kandidatūrą deleguoti ir ją su D.Grybauskaite suderinti turi didžiausia valdančioji partija – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, kuriems šis postas priklauso pagal 2008 metų lapkritį pasirašytą keturių centro dešinės partijų koalicijos sutartį.

„Ministro pareiškimą, kurį jis man artimiausiu metu įteiks, aptarsiu su partijos vadovybe, kuri yra delegavusi ministrą, ir turės apsispręsti dėl tolesnių veiksmų“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Trečiadienį vykusiame koalicijos susitikime, pasak premjero, būsimo ministro personalijos klausimas nebuvo svarstytas, o šį klausimą visų pirma spręs partija. „Galvojam, bet galvojam tyliai, ir tai aptarsim iš pradžių partijoj“, - apie konservatorių galimus kandidatus į ministrus sakė jis.

Vyriausybės vadovas taip pat sakė V.Ušacko darbą vertinantis gerai ir apgailestavo dėl Prezidentės pozicijos: „Situacija, kuri susiklostė, tikrai verčia išsakyti apgailestavimą, nes, mano įsitikinimu, V.Ušackas yra profesionalas, tad tenka apgailestauti dėl tokios padėties, kai Prezidentė išsakė, kad negali dirbti su ministru“.


Šiame straipsnyje: ušackasVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Panevėžys savaitei tapo karo zona
  Panevėžys savaitei tapo karo zona

  Šią savaitę Panevėžyje vyksta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pratybos „Karaliaus kirtis“. Bataliono kariai kartu su kitomis kariuomenės pajėgomis, policijos pareigūnais, ugniagesiais, savivaldos atstovais mokosi koordinuoti veik...

  1
 • Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną
  Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną

  Draugiškas ir atviras visiems Vilnius ketvirtą kartą iškilmingai mini Lietuvos tautinių bendrijų dieną. Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius su keliomis dešimtimis skirtingų tautinių bendrijų, gausiai susirin...

 • Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių
  Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių

  Vieno Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių, pirmadienį pranešė TV3 žinios. ...

  1
 • NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius
  NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius

  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę keturis kartus kilo atpažinti ir palydėti virš Baltijos skridusių Rusijos karinių orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija....

 • Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija
  Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija

  Tarsi perkūnas iš giedro dangaus Klaipėdą pasiekė žinia, kad ateityje nebeliks Lietuvos saugios laivybos administracijos. ...

  8
 • Pajūrį saugos pušų šakos
  Pajūrį saugos pušų šakos

  Per artimiausius metus pajūryje tūkstančiai kvadratinių metrų kopagūbrio bus nuklota šakomis, žabtvorėmis, atnaujinti didesni kiekiai lentinių ir molio-žvyro takų, laiptų. ...

  3
 • Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje
  Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje

  Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) nevertino Seime svarstomų įstatymo pataisų nuostatų, be kita ko, atveriančių kelią lenkų tautybės Lietuvos piliečiams pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis. Anot komis...

  4
 • Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį
  Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį

  Dar daugiau kaip savaitę – iki gegužės 31 d. – šalies gyventojai gali balsuodami internetu rinkti gražiausią Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnį. Jis bus paskelbtas birželio 1-ąją. ...

 • Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė
  Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė

  Pakruojo miškų urėdijoje pasodinta ąžuolų giraitė iš senųjų Lietuvos ąžuolų gilių išaugintų sodinukų ir septynerius metus augintų klonų, į kuriuos įskiepytos pačių vertingiausių ąžuolų šakelės. ...

 • Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma
  Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma

  Europos Komisija (EK) pripažino Lietuvos įgyvendinamą socialinį modelį, įskaitant ir naująjį Darbo kodeksą, struktūrine reforma ir leido taikyti išlygą, skaičiuojant viešųjų finansų deficitą. ...

Daugiau straipsnių