VTEK: valdininkai supainiojo interesus vertindami A.Beliackio duomenis

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorius Darius Žilys ir šio departamento skyriaus vedėja Andrada Bavėjan supainiojo interesus vertindami žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes.Šie trys valdininkai dalyvavo minėtas aplinkybes vertinusioje tarpžinybinėje darbo grupėje.

„Jie vertino aplinkybes perduodant A.Beliackio banko duomenis Baltarusijos Respublikai. Tai buvo šių darbuotojų kompetencijos dalykas, jiems einant pareigas Teisingumo ministerijoje. Todėl šioje situacijoje veikdami kaip minėtos darbo grupės nariai, negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, priimant atitinkamą išvadą, nes vertino ir savo pačių veikimą (neveikimą)“, - konstatavo VTEK.

Remdamasis Lietuvos ir Lenkijos suteiktais duomenimis, Baltarusijos teismas dėl pajamų slėpimo žinomą žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį įkalino puspenktų metų.

Vakarai pasmerkė šį nuosprendį, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Lietuva atsiprašė A.Beliackio artimųjų, o Minską apkaltino, kad šis pasinaudojo tarptautine sutartimi neteisėtiems tikslams.

R.Šimašius: VTEK susipainiojo

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius keistu vadina Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorius Darius Žilys ir šio departamento skyriaus vedėja Andrada Bavėjan supainiojo interesus vertindami žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes.

„Kai kurie iš tų žmonių kėlė klausimą, ar tai nebus interesų konfliktas, ir aš vienareikšmiai pasakiau, kad tai nėra jų galimų nusižengimų nagrinėjimas, toje darbo grupėje buvo sprendimo dėl ateities paieška. Kur čia galima supainioti viešus ir privačius interesus, man, tiesą sakant, yra visiškai neaišku ir man atrodo, kad VTEK pati yra šiek tiek susipainiojusi“, - BNS sakė ministras.

Pasak VTEK, T.Vaitkevičius, D.Žilys ir A.Bavėjan vertino aplinkybes perduodant A.Beliackio banko duomenis Baltarusijos, o tai buvo šių darbuotojų kompetencijos dalykas, jiems einant pareigas Teisingumo ministerijoje. VTEK vertinimu, veikdami kaip minėtos darbo grupės nariai jie „negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, priimant atitinkamą išvadą, nes vertino ir savo pačių veikimą (neveikimą)“.

„Jokių privačių interesų tose užduotyse, kuriomis domėjosi VTEK, nemačiau, tai buvo darbo gerinimas. Nebent dirbti geriau yra privačių interesų įkišimas į viešus reikalus. Tai tokiu atveju visiems žmonėms valstybės tarnyboje belieka pakuotis daiktus ir eiti namo“, - dėstė R.Šimašius.VTEK patarėja Gintarė Norkūnaitė BNS sakė, kad, VTEK nuomone, valdininkai būtų galėję teikti paaiškinimus darbo grupei, bet ne rengti jos išvadą.

„Iš esmės komisijos netenkino principas, kad asmenys, kurie yra suinteresuoti nuplauti Teisingumo ministerijos mundurą, patys yra darbo grupės nariai, kurie rengia išvadas. Komisijos nuomone, tie Teisingumo ministerijos darbuotojai turėjo dalyvauti kaip asmenys, kurie teikia paaiškinimus dėl susidariusios situacijos, o ne kaip tie, kurie priima išvadą ir konstatuoja, kaip turėjo būti, kas blogai ar kas gerai“, - sakė ji.

G.Norkūnaitė teigė, kad VTEK darbo grupės išvadoje taip pat įžvelgė situacijos vertinimą, o ne tik rekomendacijas ateičiai.

„Komisijos nuomone, toje išvadoje yra kaip ir vertinama ta situacija, nes darbo grupė buvo sudaryta dviems tikslams - įvertinti banko duomenų perdavimo aplinkybes ir parengti instrumentus, kad ateityje tokie dalykai nepasikartotų. Komisija mano, kad jie vis dėlto negalėjo vertinti tų aplinkybių, kadangi pagal kuruojamas sritis, pagal savo kompetenciją buvo už tai atsakingi“, - sakė VTEK atstovė.

Paklaustas, ar baus minėtus pavaldinius, ministras sakė: „Tai yra žmonės, kuriais labai pasitikiu, ir jie tikrai gerai dirba savo darbą“.

Remdamasis Lietuvos ir Lenkijos suteiktais duomenimis, Baltarusijos teismas dėl pajamų slėpimo žinomą žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį įkalino puspenktų metų.

Vakarai pasmerkė šį nuosprendį, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Lietuva atsiprašė A.Beliackio artimųjų, o Minską apkaltino, kad šis pasinaudojo tarptautine sutartimi neteisėtiems tikslams.NAUJAUSI KOMENTARAI

sigis

sigis portretas
nemaišykit pagrindinių sąvokų, nes niekas niekada ir niekur nieko nesupainiojo, bet pateikė savo darbdaviams atliktus darbus ir pateisino savo etatus bei išmokas.

antanas

antanas portretas
R.Šimašius teigdamas, kad savo žmonėmis labai pasitikintis, kad jie gerai dirba savo darbą, man kelia įtarimą, kad informaciją apie žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį Baltarusijai galimai nutekino su R.Šimašiaus pritarimu?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  1
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  19
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  1
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  22
 • Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme
  Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme

  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas vėl vertins Misionierių vienuolyno statinių ansamblio specialiojo plano, atvėrusio galimybes sostinės senamiestyje plėtoti būstų projektą, teisėtumą. ...

 • Jauna mama – 15 ir 50 metų
  Jauna mama – 15 ir 50 metų

  Šių metų pradžioje Lietuvoje pagimdė jauniausia mama – jai tebuvo vos 12. Klaipėdos apskrityje jaunų gimdyvių iki 15 metų būna pavieniai atvejai. Pasak uostamiesčio gydytojų, labiau nei jaunos gimdyvės neramina tos, kurios motinystę a...

Daugiau straipsnių