VTEK: valdininkai supainiojo interesus vertindami A.Beliackio duomenis

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorius Darius Žilys ir šio departamento skyriaus vedėja Andrada Bavėjan supainiojo interesus vertindami žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes.Šie trys valdininkai dalyvavo minėtas aplinkybes vertinusioje tarpžinybinėje darbo grupėje.

„Jie vertino aplinkybes perduodant A.Beliackio banko duomenis Baltarusijos Respublikai. Tai buvo šių darbuotojų kompetencijos dalykas, jiems einant pareigas Teisingumo ministerijoje. Todėl šioje situacijoje veikdami kaip minėtos darbo grupės nariai, negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, priimant atitinkamą išvadą, nes vertino ir savo pačių veikimą (neveikimą)“, - konstatavo VTEK.

Remdamasis Lietuvos ir Lenkijos suteiktais duomenimis, Baltarusijos teismas dėl pajamų slėpimo žinomą žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį įkalino puspenktų metų.

Vakarai pasmerkė šį nuosprendį, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Lietuva atsiprašė A.Beliackio artimųjų, o Minską apkaltino, kad šis pasinaudojo tarptautine sutartimi neteisėtiems tikslams.

R.Šimašius: VTEK susipainiojo

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius keistu vadina Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorius Darius Žilys ir šio departamento skyriaus vedėja Andrada Bavėjan supainiojo interesus vertindami žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes.

„Kai kurie iš tų žmonių kėlė klausimą, ar tai nebus interesų konfliktas, ir aš vienareikšmiai pasakiau, kad tai nėra jų galimų nusižengimų nagrinėjimas, toje darbo grupėje buvo sprendimo dėl ateities paieška. Kur čia galima supainioti viešus ir privačius interesus, man, tiesą sakant, yra visiškai neaišku ir man atrodo, kad VTEK pati yra šiek tiek susipainiojusi“, - BNS sakė ministras.

Pasak VTEK, T.Vaitkevičius, D.Žilys ir A.Bavėjan vertino aplinkybes perduodant A.Beliackio banko duomenis Baltarusijos, o tai buvo šių darbuotojų kompetencijos dalykas, jiems einant pareigas Teisingumo ministerijoje. VTEK vertinimu, veikdami kaip minėtos darbo grupės nariai jie „negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, priimant atitinkamą išvadą, nes vertino ir savo pačių veikimą (neveikimą)“.

„Jokių privačių interesų tose užduotyse, kuriomis domėjosi VTEK, nemačiau, tai buvo darbo gerinimas. Nebent dirbti geriau yra privačių interesų įkišimas į viešus reikalus. Tai tokiu atveju visiems žmonėms valstybės tarnyboje belieka pakuotis daiktus ir eiti namo“, - dėstė R.Šimašius.VTEK patarėja Gintarė Norkūnaitė BNS sakė, kad, VTEK nuomone, valdininkai būtų galėję teikti paaiškinimus darbo grupei, bet ne rengti jos išvadą.

„Iš esmės komisijos netenkino principas, kad asmenys, kurie yra suinteresuoti nuplauti Teisingumo ministerijos mundurą, patys yra darbo grupės nariai, kurie rengia išvadas. Komisijos nuomone, tie Teisingumo ministerijos darbuotojai turėjo dalyvauti kaip asmenys, kurie teikia paaiškinimus dėl susidariusios situacijos, o ne kaip tie, kurie priima išvadą ir konstatuoja, kaip turėjo būti, kas blogai ar kas gerai“, - sakė ji.

G.Norkūnaitė teigė, kad VTEK darbo grupės išvadoje taip pat įžvelgė situacijos vertinimą, o ne tik rekomendacijas ateičiai.

„Komisijos nuomone, toje išvadoje yra kaip ir vertinama ta situacija, nes darbo grupė buvo sudaryta dviems tikslams - įvertinti banko duomenų perdavimo aplinkybes ir parengti instrumentus, kad ateityje tokie dalykai nepasikartotų. Komisija mano, kad jie vis dėlto negalėjo vertinti tų aplinkybių, kadangi pagal kuruojamas sritis, pagal savo kompetenciją buvo už tai atsakingi“, - sakė VTEK atstovė.

Paklaustas, ar baus minėtus pavaldinius, ministras sakė: „Tai yra žmonės, kuriais labai pasitikiu, ir jie tikrai gerai dirba savo darbą“.

Remdamasis Lietuvos ir Lenkijos suteiktais duomenimis, Baltarusijos teismas dėl pajamų slėpimo žinomą žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį įkalino puspenktų metų.

Vakarai pasmerkė šį nuosprendį, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Lietuva atsiprašė A.Beliackio artimųjų, o Minską apkaltino, kad šis pasinaudojo tarptautine sutartimi neteisėtiems tikslams.NAUJAUSI KOMENTARAI

sigis

sigis portretas
nemaišykit pagrindinių sąvokų, nes niekas niekada ir niekur nieko nesupainiojo, bet pateikė savo darbdaviams atliktus darbus ir pateisino savo etatus bei išmokas.

antanas

antanas portretas
R.Šimašius teigdamas, kad savo žmonėmis labai pasitikintis, kad jie gerai dirba savo darbą, man kelia įtarimą, kad informaciją apie žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį Baltarusijai galimai nutekino su R.Šimašiaus pritarimu?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių