VTEK tirs, ar D.Raulušaitis privačius interesus deklaruoja tinkamai

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė atlikti patikrinimą, ar generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis privačius interesus deklaruoja pagal įstatymus.

Etikos sargai antradienį pranešė nusprendę aiškintis D.Raulušaičio veiksmus po to, kai susipažino su Seimo Antikorupcijos komisijos prašymu ištirti, ar jis nesupainiojo viešų ir privačių interesų.

„Teigiama, kad vykdant tarnybines pareigas D. Raulušaičiui galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Nes šio pareigūno sutuoktinės dėdė, kaip teigiama, yra vienas dienraščio “Lietuvos rytas„ grupės vadovų. Todėl žinoma aplinkybė, kad šios grupės didžioji akcininkė yra “Snoras media„, galimai sukuria prielaidas interesų konfliktui rastis banko “Snoras„ bylą kuruojančiam pareigūnui“, - teigia VTEK.

Anot komisijos, valstybės tarnyboje dirbančius asmenis įstatymai įpareigoja deklaruoti artimus ir kitus asmenis bei aplinkybes, dėl kurių, jo nuomone, gali kilti interesų konfliktas.

Įstatymo nuostata, įpareigojanti nusišalinti esant interesų konfliktui, prokurorams nėra taikoma. Jiems viešųjų interesų viršenybės užtikrinimo būdai nustatomi jų veiklą reglamentuojančių įstatymų.

„Todėl šiuo konkrečiu atveju situacijų, kai kyla interesų konflikto požymiai, teisinį vertinimą būtina sieti su Generalinės prokuratūros veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis. Komisija tokių įgaliojimų neturi“, - teigia VTEK.

Generalinio prokuroro pavaduotojas D.Raulušaitis Seimo Antikorupcijos komisijos išvadose kaltinamas deramai neatlikęs savo pareigų ir sudaręs sąlygas paskleisti informaciją apie planuojamus svarbius valstybės institucijų veiksmus. Be to, konstatuojama, jog jis nenusišalino nuo šios bylos kuravimo ir nedeklaravo, kad jo žmonos dėdė Algimantas Budrys eina aukštas pareigas bendrovėje „Lietuvos rytas“.

A.Budrys yra dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas, vienas akcininkų.
Išvadose teigiama, kad nenusišalindamas D.Raulušaitis galėjo pažeisti nepriekaištingos reputacijos pareigūno vardą, todėl komisija siūlo generaliniam prokurorui teikti prezidentei savo pavaduotojo atstatydinimą. Generalinis prokuroras D.Valys teigia nematantis tam teisinio pagrindo.


Šiame straipsnyje: VTEKDarius Raulušaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Lietuvoje , svogeriu kraste , turi buti papildomi saugikliai tokiom situacijom .Aiskiai matosi interesai , ir nereikia apsimesti , kad sis fruktas ne prie ko .Gal prie istatimu reikia ir logika pajungti ir sveika prota ?

mano

mano portretas
žmonos dėdė sėdi aukštose pareigose ir aš nepranešiu jam svarbių naujienų, tuo labiau, kad savo ausimis girdėjau? Nejuokinkit, aišku, pranešė, bet kažin kodėl jo tuo poligrafu netikrina. Spjaunu aš į tuos poligrafinius prasimanymus, akių dūmimas ir tiek, kaip kokiais inkvizicijos laikais. Arba bent tyrėjai privalo būti pačios aukščiausios kompetencijos. O dabar kažkoks inžinierius rašo kreives, o užsakytas klausėjas užduoda klausimus. Tai ar čia rimtas tyrimas? Vis tik kažką savo tyrime užkabino FNTT vyrukai, ne kitaip.

X

X portretas
Tą prokurorą turi vertinti ne tik etikos komisija,o reikia rimtai tirti ar jis padarė tą nusikaltimą,kurį įvardijo buvęs prokuroras Nevera,pranešdamas apie Raulušaitį prezidentės patarėjui kaip nutekinusį informaciją apie "Snoro" banką.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių