VTEK svarstys A.Kubiliaus elgesį dėl galimo „Achemos“ protegavimo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį svarstys, ar premjeras Andrius Kubilius nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, kai 2009 metais Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ vadovybei ir Rusijos vicepremjerui Viktorui Zubkovui rašė laiškus dėl galimo Jonavos azotinių trąšų gamybos bendrovės „Achema“ protegavimo.

Komisija,išnagrinėjusi opozicinės Darbo partijos frakcijos Seime seniūno Vytauto Gapšio prašymą, dar šių metų vasarį nusprendė pradėti tyrimą dėl A.Kubiliaus elgesio.

Darbo frakcija, remdamasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, tuomet teigė, kad Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ne kartą yra gavę paramos iš „Achemos“ grupei priklausančių įmonių, kurios taip pat rėmė ir pavienius TS-LKD kandidatus rinkimuose.

Teigiama, kad vien 2008 metais TS-LKD iš „Achemos“ grupės įmonių gavo daugiau kaip 150 tūkst. litų paramos.

„Iš VRK pateiktų ataskaitų aišku, kad jas pasirašė pats A.Kubilius. Iš to galima spręsti, kad premjeras, kreipdamasis į užsienio bendrovę bei užsienio valstybės pareigūnus dėl vienos bendrovės interesų, žinojo, kad jo vadovaujama politinė partija yra gavusi piniginę paramą iš įmonių, susijusių su šia bendrove. Mes esame įsitikinę, kad taip jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus“, – tuomet teigė V.Gapšys.

VTEK prašyta ištirti, ar A.Kubilius neprotegavo vienos bendrovės ir nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo bei valstybės tarnybos įstatymo, kai atstovavo išimtinai vienos privačios bendrovės interesams, pasinaudodamas savo pareigomis bei siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą ir žinodamas, kad „Achemos“ grupės įmonės yra jo vadovaujamos politinės partijos rėmėjos.

A.Kubilius vasarį teigė, kad 2009 metais jo pasirašytame laiške „Gazprom“ vadovui nėra jokių užuominų apie kokią nors dujų kainos nuolaidą, o tik prašoma „Achemą“ pervesti į „Gazprom export“ sistemą. Anot premjero, jei dėl to būtų kreipusis bendrovė „Lietuvos dujos“, būtų prašoma ir dėl jų.

„Gazprom“ viceprezidentas ir „ Gazprom export“ vadovas Aleksandras Medvedevas vasario pradžioje patvirtino, kad „Achemai“ dujos parduodamos pigiau nei „Lietuvos dujoms“. Nauja sutartis su „Achema“, pasak spaudos, pasirašyta 10-15 metų.

„Achema“ yra didžiausia gamtinių dujų vartotoja šalyje, dirbdama visu pajėgumu ji nuperka apie trečdalį visų Lietuvai reikalingų dujų. Dujos yra pagrindinė azotinių trąšų gamybos žaliava, todėl jų kaina tiesiogiai veikia Jonavos įmonės finansinius rezultatus.


Šiame straipsnyje: VTEKAndrius KubiliusAchema

NAUJAUSI KOMENTARAI

NAGI

NAGI portretas
Kai pasimyrė Lubys dabar makaronus ir kaltinimus galima kabinti visiems. Tiesioginio liudytojo tai nėra.

Safyras

Safyras portretas
Todėl ir turime tokią prastą ekonomiką, nes Lietuvos politikai nežino savo pareigų Seime ar valdžios rūmuose. Jau nekalbant apie fiziką, kur šiais laikais mokiniai daugiau išmano negu kai kurie suaugusieji, nors ir dirba atsakingą darbą , gaudami pakankamai didelį atlyginimą, kad išmanytų savo darbą.

Kęstas

Kęstas portretas
Politikai ima kyšius ir skleidžia pavojingą propagandą. Ko tyli Lietuvos elitas? Dėkoju L.Žigelytei [1], atkreipusiai dėmesį, kad saldus pseudopatriotinis skiedalas pasidarė mūsų valdžios ideologija. _Mes geresni, negu lenkai. Mes geresni, negu rusai. Mes geresni, negu emigrantai._ Nejaugi? Gerai, kad autorė atvirai sako, jog žmonių, kurių mums reikia, kad šalis atsigautų, toks skiedalas nežavi. Mums reikia kultūringų, kad galėtume konkuruoti pasaulyje. Kodėl tyli Lietuvos mokslo, verslo ir kultūros elitas? Mūsų oficiali propaganda yra pavojinga tautos išlikimui. Jei fašistavimas tiko Smetonos laikais, nes pusė Europos fašistavo, tai dabar tokių nėra tiek daug. Žmonės bėga tolyn nuo rudojo maro. Ir pabėgti šiandien lengva. Nereikia net kraustytis į Ameriką, kaip padarė gerbiama L.Žigelytė. 1. L.Žigelytė. Kuo didžiuojasi tie, kurie neemigruoja? Delfio portalas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių