VTAT vadovas gavo nuobaudą už visureigio pirkimą

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius už aplaidų darbą ir netinkamą lėšų panaudojimą skyrė nuobaudą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriui Feliksui Petrauskui.

Rugsėjo mėnesį sudaryta komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti nustatė, kad F.Petrauskas prieš porą metų įstaigos vardu įsigijo visureigį „Mitsubishi L 200" tarnybinėms funkcijoms vykdyti. Ši transporto priemonė pirkta be Teisingumo ministerijos sutikimo bei pažeidžiant viešųjų pirkimų taisykles, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Ministerija buvo informuota, kad planuojama įsigyti lengvąjį automobilį, tačiau vietoj jo nupirktas krovininiam transportui prilyginamas visureigis.

F.Petrausko teigimu, toks automobilis tarnybai reikalingas, kad galėtų nuvykti į sunkiai privažiuojamas kaimo vietoves ir apžiūrėti su geriamojo vandens tinklų avarijomis susijusias vietas.

„Tačiau vartotojų teises ginančiai tarnybai nėra pavesta vykti į avarijos vietas tirti faktinių aplinkybių ar jas likviduoti - už tai atsakingi vandens tiekėjai, todėl jokio poreikio pirkti didesnį ar prabangesnį automobilį nebuvo", - rašoma ministerijos pranešime.

Komisija nustatė, kad šiemet šis automobilis nė karto nepanaudotas išvykoms į kaimo vietoves - visos kelionės buvo tik į miestus ar apskričių centrus, kuriuose veikė ir šios tarnybos regioniniai skyriai, turintys jiems priskirtą transportą.

Be to, anot pranešimo, minėta transporto priemonė įsigyta nesilaikant įstatymų reikalavimų ir viešųjų pirkimų procedūrų.

Komisija dar konstatavo, kad Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba taip pat netinkamai vykdė tarnybinių automobilių naudojimo priežiūrą bei nesilaikė tarnybinių komandiruočių įforminimo tvarkos. Darbuotojų išvykos darbo metu į kitą miestą nebuvo fiksuojamos ir apskaitomos darbo laiko žiniaraščiuose. Nefiksuota ir kas, kur bei kada naudojosi tarnybiniu transportu.

Tokios išvados buvo padarytos įvertinus daugiau nei 50-ies tarnybinių komandiruočių dokumentų įforminimą.

Dalis tarnybos turimų automobilių taip pat nebuvo pažymėti skiriamaisiais ženklais, nors to reikalauja teisės aktai. Nepaženklinus automobilių, jų panaudojimą sunkiau kontroliuoti.

„Jokiais atvejais nėra pateisinama, kai prašant iš biudžeto pinigų lengvajam automobiliui yra perkamas visureigis, kuris labiau tinkamas medžioklei nei įstaigos funkcijoms vykdyti. Juo labiau kad iš neteisingai pildomų kelionių apskaitos dokumentų niekaip negalima nustatyti, kur šiuo automobiliu buvo važinėta", - tvirtino R.Šimašius.

Ministras taip pat stebėjosi, kad kitu ekonomiškesnį automobiliu „Hyunday Getz", pritaikytu kelionėms mieste, per metus tarnybos darbuotojais tenuvažiavo 29 kilometrus.

„Įvertinus šiuos ir kitus pažeidimus, jų tęstinį pobūdį ir mastą, akivaizdu, kad vadovas pareigas vykdė netinkamai, todėl jam paskirta tarnybinė nuobauda", - pranešė R.Šimašius.

Kadangi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veikloje nustatyta ir kitų rizikos veiksnių, rugsėjį šioje įstaigoje taip pat pradėtas vidaus audito tyrimas, tvirtina Teisingumo ministerija.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra valstybės įstaiga prie Teisingumo ministerijos, įgyvendinanti valstybės politiką vartotojų teisių apsaugos srityje ir užtikrinanti vartotojų teisių apsaugą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių