VSD nustatė FNTT darbo su slaptais dokumentais trūkumų

Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė, jog atlikus patikrinimą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT), nenustatyta, kad buvo dingusių dokumentų, tačiau nustatyta darbo su slaptais dokumentais trūkumų, kokių - VSD nenurodo.

„Atlikus patikrinimą nenustatyta, kad FNTT būtų prarasti įslaptinti dokumentai. Taip pat buvo padaryta bendra išvada, kad FNTT įslaptintos informacijos apsaugos organizavimas bei atskirose įslaptintos informacijos apsaugos srityse taikomos apsaugos priemonės ir procedūros iš dalies atitinka Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme nustatytus reikalavimus. Apie tyrimo metu nustatytus trūkumus informuoti VRM ir FNTT vadovai, kurie įpareigoti nurodytus trūkumus pašalinti“, - teigiama BNS atsiųstame VSD pranešime.

Apie šį patikrinimą, kuris baigtas prieš savaitę - balandžio 10 dieną, VSD pranešė praėjus kelioms valandoms po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kuriuo FNTT vadovas K.Jucevičius pripažintas pažeidęs įstatymą.
Kaip BNS sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas, VSD patikrinimą atliko Seimo Antikorupcijos komisijos prašymu.

Kaip teigiama VSD pranešime, patikrinimas atliktas „siekiant nustatyti, ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje prie vidaus reikalų ministerijos yra laikomasi teisės aktų, reglamentuojančių įslaptintos informacijos apsaugą“.

„Patikrinimo metu buvo įvertintas bendros įslaptintos informacijos apsaugos organizavimas, fizinės apsaugos būklė, personalo patikimumas, automatizuotų duomenų apdorojimo sistemoms ir tinklams taikomos apsaugos priemonės ir procedūros“, - pranešė VSD.

Anksčiau Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis per spaudos konferenciją yra paskelbęs, kad K.Jucevičius atsakingas dėl FNTT galimai dingusių 100 tarnybos slaptų dokumentų. Pats K.Jucevičius tai vadina neteisingomis interpretacijomis ir aiškina, kad dokumentai nebuvo dingę, nesutapo tik dokumentų atžymos registre.
Seimo Antikorupcijos komisija balandžio pradžioje siūlė K.Jucevičiui skubiai atsistatydinti iš pareigų. Toks raginimas įrašytas komisijos patvirtinose išvadose apie tai, kaip įgyvendinamos anksčiau atlikto tyrimo dėl FNTT pareigūnų atleidimo aplinkybių rekomendacijos.

Anot komisijos, K.Jucevičius nuslėpė, kad 2011 metų balandžio 27 dieną buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus pavedimu buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl įslaptintos informacijos administravimo Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriuje.
Išvadose teigiama, kad tyrimo metu nustatyta, kad „K.Jucevičius, eidamas Operatyvinės veiklos skyriaus viršininko pareigas (...) dėl aplaidumo, išreikšto neveikimu, netinkamai atliko savo pareigas ir tuo padarė tarnybinį nusižengimą“.

Taip pat komisija tąkart prašė Specialiųjų tyrimų tarnybą ir VSD kuo skubiau patikrinti FNTT pradėto dingusių bylų bei dokumentų tyrimo eigą ir rezultatus, apie patikrinimo rezultatus informuojant komisiją.

nurodė gavusi VSD vadovo Gedimino Grinos pasirašytą raštą, kad departamentas nėra gavęs jokio pranešimo apie FNTT galimai prarastus įslaptintus dokumentus, ir VSD paprašė Vidaus reikalų ministerijos atsakyti, kodėl tokia informacija nebuvo pateikta, ir kas tokį sprendimą dėl informacijos nepateikimo priėmė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Finansinės suirutės metu, kaltė krenta FNTT, kurie neturėjo nieko bendro su banko veikla. Valdžios instutucijos nenori sistemiškai tvarkyti banko, palaiko savivalę, pokštus, nusižengimus. Grupės žmonių tampa milijonieriais, o didesnė dauguma - pinigų neturi. Dėl savivaliavo finansų sistemoje Seimas turi baigti savo kadenciją.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių