VRK partijoms paskirstė likusius 10 mln. litų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį paskirstė partijoms likusią šių metų dotaciją, iš viso - 10 mln. 139 tūkst. litų.

Nors pagal įstatymą antrojo pusmečio dotaciją partijoms galima pervesti ne vėliau kaip iki lapkričio 15 dienos, VRK nutarė pinigus išmokėti iki rinkimų.

Didžiausia dalis bus pervesta valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams - šiai partijai teko 2 mln. 578 tūkst. 641 litas.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija gaus 1 mln. 707 tūkst. 695 litų dotaciją, opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ - 1 mln. 301 tūkst. 945 litų dotaciją.

Valdančiajai Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) skirta ne tik partijai pagal rinkimų rezultatus paskaičiuota 735 tūkst. 839 litų dotacija, bet ir prie jos prisijungusios Tautos prisikėlimo partijos 830 tūkst. 100 litų dotacija, tad bendra LiCS gaunama suma sieks 1 mln. 565 tūkst. 939 litus.

Darbo partija gaus 718 tūkst. 388 litų dotaciją, dar jai skirta prie partijos prisijungusios Naujosios sąjungos valstybės finansavimo dalis - 357 tūkst. 83 litai, tad bendra „darbiečiams“ skiriama suma sudaro 1 mln. 75 tūkst. 471 litą.

Liberalų sąjūdžiui skirti 707 tūkst. 533 litai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai - 665 tūkst. 558 litai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai - 538 tūkst. 218 litų.

VRK narys Liutauras Ulevičius siūlė skirstant biudžeto lėšas paskatinti sąžiningai ir skaidriai tuos pinigus naudojančias partijas, joms anksčiau pervedant lėšas, o padariusioms kokių nors pažeidimų ar nepateikusioms informacijos apie pinigų panaudojimą dotaciją pervesti vėliau.

„Viešųjų pirkimų įstatymas padarė išimtį partijoms, joms nereikia rengti viešųjų pirkimų. Partijų finansavimas didžiąja dalimi - valstybinis, o atskaitomybės nėra. Matyčiau čia galimybę VRK imtis iniciatyvos, parodyti stuburą, pareikalauti, kad partijos pateiktų viešai informaciją, kur tos lėšos panaudojamos“, - sakė L.Ulevičius.

Anot jo, būtų galima rekomendacijų forma nustatyti specialią tvarką, ką partijos galėtų pateikti, kokia forma ir panašiai.

„Iš partijų negalime reikalauti daugiau nei parašyta įstatyme. Tai įmanoma tik keičiant įstatymą, o ne mūsų iniciatyva“ - pabrėžė VRK narys Jonas Udrys.

Iš viso partijų dotacijoms šių metų biudžete numatyta 20 mln. 278 tūkst. litų. Balandžio 11 dieną VRK partijoms paskirstė šių metų pirmojo pusmečio dotaciją, iš viso 10 mln. 139 tūkst. litų.

Partijoms iš biudžeto skiriama suma, palyginti su praėjusiais metais, smarkiai padidinta dėl įstatymo, kuriuo verslui iš viso uždrausta aukoti partijoms, o fiziniams asmenims ribotas sumas leista aukoti tik politinės kampanijos metu.

2011 metais partijoms iš biudžeto iš viso skirta per 5,4 mln. litų, 2010 metais - per 9,5 mln. litų.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.

Biudžeto dotacijos partijoms apskaičiuojamos pagal pastarųjų rinkimų rezultatus ir skiriamos 3 proc. balsų barjerą perkopusioms partijoms.

Šiemetinės dotacijos skaičiuojamos pagal 2008 metų Seimo, 2009 metų Europos Parlamento ir 2011 metų savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus.

VRK skaičiavimais, 2012 metų pirmąjį pusmetį už rinkėjo balsą partija gauna 2,35 lito.NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
kodel vrk kisa partijpms mano pinigus ar as to prasiau .as bybi dejau ant visu tu partiju ir nebalsuosiu ne uz viena ,isskyrus drasos kelia.kuriai vrk be abejo nedave ne lito ,mat ne ju lizdo paukstis

tai taip vadinasi

tai taip vadinasi portretas
skiriama pasalpa visiems laikams bankrutuosiancioms partijoms,bet as neduodu savo pinigu joms,kas dave teise tai spresti uz mane?-teks atsakyti!

XL

XL portretas
Tai visi matom, kaip tuos pinigus švaisto partijos sąskrydžiams, kuriuose vyksta masinis girtuokliavimas ir orgijos su nukentėjusiais ir žuvusiais partiečiais...Liūdna...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių