VRK aiškinsis, ar Darbo partija nepapirkinėjo rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinsis, ar loteriją Alytuje surengusi Darbo partija nepapirkinėjo rinkėjų. „Lietuvos rytas“ rašo, kad Alytuje į susitikimą su Darbo partijos vedliu Viktoru Uspaskichu ir jo vadovaujamos partijos nariais atėję žmonės galėjo ne tik pasiklausyti gausiai dalijamų europarlamentaro rinkimų pažadų, bet ir loterijoje laimėti keliones į Vilnių bei Briuselį.

Kaip savo interneto svetainėje giriasi Darbo partija, keliasdešimt laimingųjų iš Alytaus sostinę pasiekė praėjusią savaitę.

„Darbiečiai“ Vilniuje jiems atvėrė ne tik Seimo rūmų, bet ir vis dar statomų Valdovų rūmų duris.Seime alytiškius pasitiko parlamentaras Kęstutis Daukšys.

Darbo partija jį patvirtino kandidatu į Seimą Alytaus rinkimų apygardoje.Tačiau toks rinkėjų viliotinis papiktino taip pat Alytuje į Seimą kandidatuojantį socialdemokratą Julių Sabatauską. Parlamentaras mano, jog „darbiečiai“ galėjo pažeisti ne tik rinkimų kampanijos tvarką, bet ir azartinius žaidimus reglamentuojančius įstatymus.

„Teisė rengti loterijas suteikiama ne bet kam. Aišku, galima rengti įvairius loterijos požymių turinčius žaidimus, bet šiuo atveju Darbo partija skelbiasi organizavusi būtent loteriją“, - teigė jis.

Darbo partijos rinkimų štabo narė Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė tvirtino, kad Alytuje surengta loterija buvo vienintelė. Per kitus partijos susitikimus su gyventojais esą nieko panašaus nevyksta.

Bet Darbo partijos pirmininko pavaduotoja įsitikinusi, kad tokios loterijos ir jas laimėjusių asmenų kelionės neturi tiesioginės įtakos žmonių apsisprendimui, kaip balsuoti per rinkimus.

„Nemanau, kad ekskursija į Seimą yra bandymas ką nors papirkti. Balsuos ar nebalsuos – neaišku, bet žmogus pamatys, kaip atrodo Seimas“, - sakė ji.Politikė atkreipė dėmesį, kad jos kolegos į parlamentą kiekvieną dieną atveža dideles grupes ekskursantų, taip elgiasi ir ji pati:

„Visi vežame. Aš iš Kėdainių vežiau medikų dienos proga. Nematau nieko bloga“.VRK vadovas Zenonas Vaigauskas žada, kad Darbo partijos rengiamos loterijos nepraslys pro akis, nes įstatymai draudžia būsimiesiems kandidatams papirkinėti būsimus rinkėjus.

„Požymių, kad gali būti bandoma tai daryti, yra, bet būtina atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar panašios loterijos ir kelionės buvo rengiamos ir anksčiau, ar tai – įprastinė tų būsimų kandidatų veikla, ar šie veiksmai susiję tik su artėjančiais rinkimais“, – kalbėjo VRK pirmininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

vejas

vejas portretas
Papirkinejimo faktas - akivaizdus, bet turbut, kaip visada, issisuks. Nuo tokiu politiku galime apsiriboti tik ju neisrinkdami. Neseniai skaiciau tvarkieciu rinkimu programa. Labai patiko. Noriu gyventi Treciojoje Respublikoje. Balsuosiu tik uz partijos TVARKA IR TEISINGUMAS kandidatus.

Agurkas

Agurkas portretas
na, koks papirkinėjimas: iš vertalioto pamėto ledų. Argi verta į tą kreipti dėmesį. Vokeliai taip pat nesąmonė: dabar pingėlius deda į lakraštį Respublika, kai eini į tualetą. Juodoji buhalterija? Na, kam tas pesimizmas? Po kelionės į Maskvą Uspaschio buhalterija tik raudonoji.

Ego

Ego portretas
aš irgi balsuosiu už tvarką ir teisingumą. Už tvarką - reikia visas sauguno bylas iš Alytaus skatyti tik prezidentūroje - tikrai bus tvarka. Už teisingumą - Borisovą teisingumo ministru. Va taip. Mes nugalėsime.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių