V.Poderys prakalbo apie mažesnius elektros tarifus

Virgilijaus Poderio teigimu, siūlomus dujų ir elektros tarifus galima sumažinti, tačiau kitąmet šie resursai vis tiek nebus pigesni, pranešė nacionalinis transliuotojas.

Paprašė atidėti tarifų nagrinėjimą

Dėl naujo elektros ir dujų kainų šuolio sunerimusi valdančioji koalicija kreipėsi į Kainų komisiją su prašymu atidėti numatytą elektros kainų tarifų nagrinėjimą iki tol, kol nepradės dirbti nauja Vyriausybė ir neįsigilins į energetikų paraiškas.

„Norėčiau suprasti, kodėl visame pasaulyje energetiniai resursai kyla ir krenta, o pas mus energetikos kainos tik kyla“, – penktadienį po Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio sakė paskirtasis Premjeras Andrius Kubilius.

Pagal dabartinius elektros gamintojų ir bendrovės „Leo LT“ siūlymus, elektra gyventojams, mokantiems vienu tarifu, kitąmet brangtų 7 centais – nuo dabartinių 33 centų už kilovatvalandę iki 40 centų.

Siūlo atsižvelgti į realijas

Tuo metu Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkas V.Poderys tikisi, kad susėdus prie vieno stalo politikams, energetikams ir Kainų komisijos nariams, pavyks rasti visiems priimtiną sprendimą.

Anot jo, naftos ir dujų kainos smunka, todėl reikia atsižvelgti į laiko realijas – yra galimybių sumažinti siūlomą maksimalų tiek elektros, tiek dujų tarifą, be to, nustatytas didžiausias tarifas dar nereiškia, kad jis būtinai toks ir turi būti taikomas.

Valdančioji koalicija šiuo metu taip pat yra nusiteikusi įtikinti pagrindinius elektros gamintojus ir tiekėjus netaikyti VKEKK pagal seną metodiką jau patvirtintų viršutinių elektros gamybos ir perdavimo kainų, o susitarti dėl mažesnių tarifų.

Galutinės kainų ribos - dar gruodį

V.Poderio teigimu, dujininkų siūlomą tarifą galima sumažinti apie 10 centų, o elektros – irgi turėtų sumažėti, tačiau kitąmet šie resursai tikrai nebus pigesni nei šiemet.
Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje penktadienį jis sakė, kad dabartinis monopolininkų kainų reguliavimo mechanizmas labai nelankstus.

Pavyzdžiui, dujų kainų prognozė per du mėnesius radikaliai pasikeitė, todėl šildymo, dujų ir elektros kainos būtų nustatomos dažniau.

Dabar gamtinių dujų kaina gyventojams nustatoma tik vienąkart – metų pabaigoje ateinantiems metams.

V.Poderys tikisi, kad galutinės elektros ir dujų kainų ribos turi būti nustatytos dar gruodį. „Labai norime tą padaryti gruodžio mėnesį ir raginame bendroves pateikti pasiūlymus nieko nelaukiant“, – sakė V.Poderys.

Tačiau jei valdžia nebus išklausyta ir dujininkai bei energetikai neteiks tvirtinti mažesnių tarifų, anot VKEKK vadovo, „bus pasitelktas išradingumas“.

Gamtinės dujos turėtų brangti

Nacionalinis transliuotojas primena, kad „Lietuvos dujos“ jau paskelbė vartotojams, per metus sunaudojantiems iki 800 kubinių metrų gamtinių dujų, kintamoji kainos dalis padidėtų nuo 1,62 lito iki 2,24 lito už 1 kubinį metrą.

Vartotojams, per metus sunaudojantiems iki 2 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų, kintamoji kainos dalis padidėtų nuo 1,26 lito iki 1,69 lito už 1 kubinį metrą.

Vartotojams, per metus sunaudojantiems daugiau nei 2 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų, kintamoji kainos dalis padidėtų nuo 1,25 lito iki 1,67 lito už 1 kubinį metrą. Tačiau šios kainos paskaičiuotos su 18 proc. pridėtinės vertės mokesčiu – jeigu jis būtų padidintas iki 19 proc., kainos dar šoktelėtų.


Šiame straipsnyje: PoderyselektraDujostarifai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių