V.Pociūno našlė reikalauja išsamaus VSD tyrimo dėl vyro žūties

Baltarusijoje mįslingai žuvusio Vytauto Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė per teismus siekia įpareigoti Valstybės saugumo departamentą (VSD) atlikti išsamų tyrimą dėl jos vyro žūties.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas antradienį išnagrinėjo našlės skundą ir kovo 22 dieną skelbs sprendimą, kuris bus galutinis ir neskundžiamas.

L.Pociūnienės advokatas Jonas Butkus teismui sakė, kad akivaizdu, jog VSD atliko tyrimą dėl V.Pociūno žūties, tačiau jis atliktas skubotai, per dvi dienas.

„Šitoks tyrimas yra per siauras - keliame reikalavimus, kad atsakovas būtų įpareigotas atlikti tyrimą, jeigu reikia - patikrinti, ar žūtis susijusi su tarnyba“, - sakė advokatas.

VSD atstovas Ramūnas Ramanauskas teismui teigė, kad šiuo metu prokuratūra dar negali pasakyti, ar V.Pociūno mirtis įvyko dėl nusikalstamų veikų, per ikiteisminį tyrimą keliama galimo nužudymo versija.

„Nėra baigtas ikiteisminis tyrimas, nėra išvados, kad žūtis susijusi su tarnyba. Kai įvyko žūtis, jis nevykdę jokių VSD įgaliojimų“, - teismui sakė VSD atstovas ir pridūrė, kad VSD išvada nėra galutinė, vėliau gali būti nustatytos ir kitokios aplinkybės, todėl negalima priimtis sprendimo dėl kompensacijos mokėjimo.

VSD atstovui atsakius, jog V.Pociūnas žūties metu nebuvo VSD darbuotojas, advokatas J.Butkus jo teiravosi, kam tada VSD apskritai atliko tarnybinį tyrimą, jeigu V.Pociūnas net nebuvo jo darbuotojas.

R.Ramanauskas pakartojo, kad VSD priėmė negalutinį sprendimą ir šioje situacijoje būtų protinga palaukti prokuratūros ikiteisminio tyrimo išvadų.

L.Pociūnienė po teismo posėdžio žurnalistams sakė, kad VSD tyrimas turėjo trukti ne dvi dienas, o galbūt keletą metų.

„VSD iš tikrųjų galėtų labai daug padėti ir ikiteisminiam tyrimui, nes ikiteisminis tyrimas negali disponuoti slapta informacija, kuria disponuoja Valstybės saugumo departamentas“, - žurnalistams sakė L.Pociūnienė.

Ji pabrėžė, kad saugumui trūksta geros valios ir gero noro, vyksta „institucijų stumdymasis“.
Jos advokatas atkreipė dėmesį, kad VSD tarnybinį tyrimą atliko tik 2011 metais, kai nuo V.Pocūno žūties jau buvo praėję penkeri metai.

„Buvo laikas, kada departamentas nedarė nieko, nors jie puikiai žino, kad Vytautas Pociūnas Baltarusijoje buvo Valstybės saugumo departamento pareigūnas ir vykdė departamento užduotis“, - sakė J.Butkus.
Jo žinomis, ikiteisminio tyrimo byloje yra daugiau įrodymų, kad V.Pociūnas vykdė VSD tyrimą, kad Baltarusijos buvo VSD siuntimu, oficialaus atleidimo iš VSD nebuvo, tik buvo perkeltas į Užsienio reikalų ministeriją.

„Jeigu jūs pažiūrėtumėte į pasaulinę žvalgybos praktiką, žvalgybinių institucijų pareigūnai dirba po ambasadų vėliavomis“, - žurnalistams sakė J.Butkus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pernai birželio 6 dieną konstatavo, kad V.Pociūnas žuvo ne tarnybos VSD metu. Šį sprendimą L.Pociūnienė ir apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui - pasigesta išsamaus VSD tyrimo.

Našlė teismuose prašo, kad iš VSD jai priteisti dešimties metų vidutinį V.Pociūno atlyginimą. Moteris tvirtino nežinanti, kokia tai suma būtų. L.Pociūnienė žurnalistams yra sakiusi, jog pinigai jai nėra svarbūs, ji tiesiog norėtų, kad būtų sutvarkyta įstatyminė bazė dėl panašių įvykių. Pareigūno našlei URM jau yra išmokėjusi 2,5 metų paskutinio tarnybinio atlyginimo dydžio kompensaciją. Bet, kaip posėdyje teigė advokatas, įstatymai leidžia L.Pociūnienei pasirinkti kompensaciją ir ją gavusi iš VSD, ministerijos skirtus pinigus moteris grąžintų.

V.Pociūnas mirė 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios naktį, iškritęs iš devinto aukšto viešbutyje Breste. Generalinė prokuratūra dukart buvo pripažinusi, kad ši mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, tačiau teismo nurodymu ikiteisminis tyrimas vėl atnaujintas. Dabar tarp kitų versijų tiriama ir nužudymo versija.


Šiame straipsnyje: Vytautas Pociūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kretinas

kretinas portretas
komandiruotė - ne VSD užduoties vykdymas?

Jadzka

Jadzka portretas
Ar ne perdaug reklamos to zuvusio snipo naslei ?

Pociūno naslei

Pociūno naslei portretas
Stiprybes ir ramybes. Violetinis jūsų palaikytojas
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių