VMI nesvarstė, kaip informuoti dėl neteisėtai praturtėjusių politikų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) teigia kol kas nesvarsčiusi galimybės ir būdų, kaip informacija apie galimai neteisėtai praturtėjusius politikus, tarp jų - ir parlamentarus, galėtų būti pateikta Seimui.

Tokią poziciją BNS išsakė VMI atstovas spaudai Darius Buta, paklaustas, ar VMI ketina kokia nors forma perduoti informaciją Seimui apie neteisėtu praturtėjimu įtariamus politikus.Ketvirtadienį pateikti informaciją apie tiriamus Seimo narius VMI paprašė Seimo vadovė Irena Degutienė, taip pat Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

„Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad tokia galimybė ir būdai, kaip pateikti informaciją Lietuvos Respublikos Seimui, nepažeidžiant LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, nebuvo svarstyti“, - teigiama D. Butos atsiųstame atsakyme.

Pasak jo, VMI šiuo metu negali viešai teikti informacijos apie tiriamus asmenis, nes „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Mokesčių inspekcijai pateiktas nurodymas draudžia atskleisti informaciją, ar konkretus asmuo yra tiriamas“.

„Šiuo metu teisme aiškinamės, ar šis nurodymas galioja tik dėl vykstančių kontrolės procedūrų, ar apima ir jau baigtus patikrinimus. Nuo platesnių komentarų dėl to susilaikome“, - rašoma VMI atstovo atsakyme.

Trečiadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite VMI vadovas Modestas Kaseliauskas sakė, jog tarp 160 asmenų, kurie įtariami neteisėtai praturtėję, yra ir politikų. Jis neįvardijo tikslaus politikų skaičiaus, kurie yra VMI akiratyje, tačiau teigė, jog tai yra ir Seime, ir savivaldos institucijose dirbantys politikai.

Premjeras Andrius Kubilius savo ruožtu pareiškė, kad Seimas turi būti detaliau informuotas apie tyrimus dėl neteisėtu praturtėjimu įtariamų politikų.

„Tai šiuo atžvilgiu galbūt būtų gerai, kad gal Seimo Etikos ir procedūrų komisija nepaliktų tokios nežinios, kokia dabar galbūt po šios dienos informacijos lieka kaboti ore. Kiek suprantu, tyrimai vyksta, tai tokiu atveju turėtų būti Seimas galbūt tiksliau arba bent jau jo tam tikros institucijos tiksliau informuotos“, - trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.


Šiame straipsnyje: VMINeteisėtas praturtėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

nesivarginkit

nesivarginkit portretas
tiek jau to, galit nieko neinformuot, nes vis viena jiems niekas nieko daryt nesiruošia...

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje  portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje  portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių