V.Matuzas teigia nematantis, dėl ko reikėtų stabdyti narystę partijoje

Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vitas Matuzas, kurio neliečiamybę prašo panaikinti generalinis prokuroras, sako kol kas nematantis, kodėl turėtų stabdyti savo narystę partijoje.

„Nematau dabar dėl ko šitą daryti“, - BNS penktadienį sakė V.Matuzas.Parlamentaras tvirtino nesulaukęs raginimų stabdyti narystės partijoje iš jos vadovų.

V.Matuzo teigimu, greičiausiai jis nesiims jokių žingsnių, kol Seimas neapsispręs dėl jo neliečiamybės.

„Greičiausiai, kad ne, o ką dabar galėčiau žingsniuoti? Reikia vertinti, kas ten surašyta, ir ruoštis kalbėti su komisija“, - sakė parlamentaras.

Jis patvirtino, kad lauks galimybės susipažinti su byla, kuri, anot jo, atsirastų tik tuo atveju, jeigu jis taptų įtariamuoju.TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas parlamentaras Arvydas Anušauskas sako tikintis, jog V.Matuzas dėl savo statuso partijoje „priims teisingą sprendimą“, tačiau taip pat nemato problemos, kad kolega laukia Seimo sprendimo dėl jo imuniteto, sakydamas, jog tai esantis savaitės klausimas.

Šiuo metu, pasak A.Anušausko, dar nėra gauta jokių Seimo nario galimą kaltę pagrindžiančių įrodymų, tad ir Priežiūros komitetas kolegos veiksmų svarstyti negali."Mes patys turime matyti (kokie įtarimai - red.), o kol kas jokių oficialių dokumentų nesu matęs. Ir pats V.Matuzas, manau, priims teisingą sprendimą, kuris palengvins situaciją, tai iš esmės savaitės klausimas.

Bet prieš priimdami sprendimą kaip Priežiūros komitetas, turime pamatyti, apie ką kalbame, taip pat mes privalome pasikviesti išklausyti ir svarstomo asmens paaiškinimus„, - BNS sakė A.Anušauskas.Konservatorių sąžiningos politikos paktas įpareigoja iškilus pagrįstiems įtarimams dėl partijos narių veiklos skaidrumo “nedelsiant inicijuoti partinį jų veiklos tyrimą ir sudaryti visas galimybes teisėsaugai bei nepriklausomai žiniasklaidai nekliudomai susipažinti su mūsų tyrimo rezultatais".

Priežiūros komiteto sprendimu įtariamo nario veikla partijoje gali būti nedelsiant stabdoma, gali būti rekomenduojama nusišalinti ir nuo kitokios veiklos.Ketvirtadienį V.Matuzas pareiškė esąs nekaltas, o jam metamus įtarimus pavadino priešrinkiminiais bandymais sukompromituoti TS-LKD. Klausiamas, kodėl taikiniu pasirinktas jis, jei, kaip teigia, taip siekiama susidoroti su konservatoriais, parlamentaras sakė tai atskleisiantis vėliau.„Aš turiu daug informacijos ir kurią tiek iš Seimo tribūnos, matyt, savo kalboj, tiek mano būsimas advokatas išdėstys“, - sakė konservatorius.

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį nusprendė kreiptis į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį konservatorių V.Matuzą, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę. Anot prokuratūros, Seimo narys įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pasak prokurorų, ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V.Matuzas, žinodamas, jog Seimo nariui draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovei „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinė bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė be PVM siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų.

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo Panevėžio miškų urėdijos urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną – miško valymo ūkinių paslaugų – pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus.

Anot prokuratūros, yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V.Matuzas organizavo „ŽilVyčio kooperatinė bendrovei“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų.Be to, Seimo narys įtariamas organizavęs Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V.Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Prokurorai pabrėžia, kad Seimo nario tarnybine padėtimi piktnaudžiavęs V.Matuzas sukėlė „didelę žalą valstybei ir jos institucijoms“.Ikiteisminį tyrimą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pradėjo 2011 metų lapkričio 4 dieną. Atliekant šį ikiteisminį tyrimą pranešimai apie įtarimus iš viso buvo įteikti 22 asmenims, tarp jų ir vienam juridiniam asmeniui.

Pažymima, kad dauguma įtariamųjų pripažįsta savo kaltę visiškai arba iš dalies ir duoda išsamius parodymus apie nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes.Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų yra pareikšti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Šer še la boreika

Už demokratiją

Už demokratiją portretas
Šveicarijoje gyvena 7,6 mln. gyventojų. Rusijoje gyvena 140 mln. Lietuvoje yra 3,0 mln. gyventojų. Šveicarijoje referendumui inicijuoti reikia 50 tūkst. parašų, renkami 100 dienų; konstitucinei iniciatyvai reikia 100 tūkst. parašų, renkami 18 mėnesių. Rusijoje reikia 2 mln. parašų, imant pagal Lietuvos principą reikėtų 14 mln. parašų. Lietuvoje referendumui inicijuoti reikia 300 tūkst. parašų, renkami 3 mėnesius.

Rinkėja

Rinkėja portretas
Manau, kad koncervatoriai stipriai pakenks sau, jei bandys gelbėti poną V.Matuzą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių