V.Landsbergis liberalcentristus vadino „banditais“ ir „chuliganais“

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis nemano, kad liberalcentristus reikėtų realiai laikyti valdančiosios koalicijos dalimi.

Šeštadienį kalbėdamas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdyje konservatorių patriarchas negailėjo radikalių epitetų apie liberalcentristus. Su pastaraisiais konservatorių nuostatos išsiskyrė per vadinamąjį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skandalą.

„Mes nesugriausime tos valdančiosios koalicijos, nes ji jau iš esmės yra sugriauta. Nereikia nuo to slėptis“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Pasak politiko, negalima leisti, kad Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) deleguotų naują vidaus reikalų ministrą. „Mes neturime to leisti padaryti tai šutvei, nes jos gretose tikriausiai nebus gero ministro. Tėvynės sąjungos pasiūlyta ministro kandidatūra būtų tiesiog geresnė. Galbūt vertėtų pagalvoti apie nepartinį ministrą“, - sakė jis.

„Jie yra politiniai banditai, gatvės chuliganai“, – apie LiCS kalbėjo TS-LKD garbės pirmininkas V.Landsbergis.

Tačiau jis nebuvo toks kategoriškas kaip Seimo pirmininkė Irena Degutienė bei kai kurie kiti konservatoriai, kai kalbėjo apie parlamento Antikorupcijos komisijos išvadas dėl FNTT vadovų atleidimo. V.Landsbergis ypač piktinosi, kad konservatoriai įsivėlė į kovą su Prezidente Dalia Grybauskaite.

„Mes negalime eiti prieš Prezidentę. Neįsijauskime į siaubingas Dariaus Kuolio tiradas, žmogui kartais nuplaukia. Neturime būti įtakojami tokių dalykų“, – ragino partijos kolegas V.Landsbergis.

Jis savo labai ilgo pasisakymo metu rado laiko pakalbėti ir apie pastaruosius įvykius, susijusius su Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters likimu.

V.Landsbergis piktinosi, kad per daug nusitvėrę ekonomikos ir energetikos klausimų, konservatoriai pamiršo kovą už teisingumą. Pasak jo, negana apie teisingumą kalbėti vien ginant atleistuosius FNTT vadovus, kitas sritis paliekant politinių oponentų savireklamai.

Pasak jo, konservatoriai praleido progą kovoti už teisingumą „mergaitės istorijoje“. „Kur buvo mūsų mitingas už vaikų teises? Mes sėdime krūmuose. Kad nebūtume apšaukti, kad mes ten kedininkai ar dar kas nors. Geriau tegu daro  su tuo vaiku, ką nori, kad tik ant mūsų nieko nepasakytų“, – kalbėjo TS-LKD garbės pirmininkas.

Anot jo, Tėvynės sąjunga šią temą paliko Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo ir kitų partijų eksploatavimui.

„Dabar net Viktoras Uspaskicas išėjęs už vaikų teises. O mes atrodome prastai. Mes užėmę poziciją „oj nekiškim pirštų“: ten abi pusės kaltos, abi pusės blogos, o mes stovėkime po medžiu ir išliksime švarūs. Neišliksime švarūs, nes mes stovėjome po medžiu, kai mušė vaiką“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Anot jo, dabar kova dėl vaiko primena kovą dėl daikto. V.Landsbergis piktinosi, kad šiomis dienomis Kedžių namuose Garliavoje neapsilankė nei vaiko teisių inspektorė Edita Žiobienė, nei teisingumo ministras Remigijus Šimašius.


Šiame straipsnyje: Vytautas LandsbergisFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Luka

Luka portretas
Nu bet ar dabar Landsbergiui mandagu postringauti. Ką sau galvojo kai atidavė partiją Kubiliui. Tiek Kubiliui tiek jaunąjąm Kupčinskui manau nuoskaudos dar iš vaikystės neleidžia besalygiškai mylėti žmogaus. Didžiausia klaida buvo padaryta tada kai Landsbergis išvyko Europonių kėdžių trinti.

Chi

Chi portretas
kokie visų veidai baisūs. Pykčio perkreipti. Ar Vaicekauskienė kartais ne konservatorė?

Vidas

Vidas portretas
Teisus, labai teisus Batka...
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių