VK kreipėsi į prokuratūrą dėl VRM nustatytų pažeidimų

Valstybės kontrolė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vidaus reikalų ministerijoje nustatytų pažeidimų, kurie nurodomi liepą atlikto finansinio audito ataskaitoje.Tai BNS patvirtino Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Daiva Bakutienė.

Anot jos, audito metu Vidaus reikalų ministerijoje nustatyti pažeidimai išsiskiria iš kitose valstybinėse institucijoje aptiktų pažeidimų, nes panašūs į sąmoningai kurptas schemas, sąlygų sudarymą galbūt neskaidriai veiklai ar neteisėtam lėšų naudojimui.

Šio Valstybės kontrolės sprendimo išvakarėse vidaus reikalų ministras Artūras Melianas taip pat kreipėsi į teisėsaugą - Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

„Mes labai džiaugiamės, kad po vizito pas valstybės kontrolierę ministras padarė tokį žingsnį ir kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Bet kokiu atveju mes manome ir turime pagrindo įtarti, kad tiek skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos, tiek viešinimo paslaugų pirkimas vykdytas neskaidriai, nes pirkimo metu galėjo būti sudaromos sąlygos atskiriems subjektams laimėti viešuosius pirkimus. Mes įžvelgiame Baudžiamojo kodekso dalykus ir kreipėmės į prokuratūrą. Šiandieną jau raštas išsiųstas, nes manome, kad vis dėlto baudžiamają atsakomybę užtraukia nustatyti dalykai, tikrai yra tokio pagrindo įtarti“, - BNS trečiadienį sakė D.Bakutienė.

Anot jos, valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė su vidaus reikalų ministrų A.Melianu buvo susitikusi praėjusią savaitę. Ministras buvo informuotas, kad Valstybės kontrolė kreipsis į teisėsaugą dėl nustatytų pažeidimų.„Mes akcentavome sąlygų sudarymą, mūsų aprašyti dalykai mums tokią mintį kelia dėl schemų padarymo, vienokių ar kitokių veiksmų atlikimo, kad, sakykime, kažkokias funkcijas būtų galima perduoti tokiu būdu, kad suteiktų vienokias ar kitokias galias, arba sudaryti galimybes lėšas panaudoti neteisėtais būdais ar panašiai“, - kalbėjo D.Bakutienė.

Anot jos, Vidaus reikalų ministerijoje, be įvardintų galimai baudžiamąją atsakomybę užtraukiančių pažeidimų, nustatyta ir aibė kitų.„Ir be visų šitų dalykų, tiek dėl atskaitomybės dalykų buvo nurodyti vienoki ar kitokie pažeidimai, tiek neigiama nuomonė pareikšta dėl valstybės lėšų ir turto valdymo ir ne tik dėl tų viešųjų pirkimų, kur mes įžvelgiame baudžiamąją atsakomybę ir kreipėmės į prokuratūrą, yra aibė viešųjų pirkimų pažeidimų tiek pavaldžiose įstaigose, tiek pačioje minsiterijoje, taip pat ir turto valdymo dalykų nustatytų, kurie ir suponavo mūsų neigiamą nuomonę“, - aiškino valstybės kontrolierės pavaduotoja.

Ji teigė negalinti atsakyti, kodėl ministras A.Melianas kreipėsi būtent į STT dėl audito išvadų.Anot D.Bakutienės, Valstybės kontrolė šiuo metu svarsto sprendimus ir dėl auditų kitose institucijose, neatmetama, jog į teisėsaugą gali būti kreiptasi ir dėl kitose ministerijose nustatytų pažeidimų.

Vidaus reikalų ministras A.Melianas antradienį paprašė STT įvertinti Valstybės kontrolės išvadas dėl jo vadovaujamos ministerijos veiklos.

Valstybės kontrolė yra nustačiusi daug pažeidimų dėl 2011 metais, kai ministerijai vadovavo ministras Raimundas Palaitis, VRM atliktų beveik 14 mln. litų vertės specialių ryšio priemonių ir paslaugų pirkimo. Nustatyta, kad sutartys buvo sudaromos pažeidžiant Viešųjų pirkimų taisykles, teisės aktus, pirkimai galimai vykdyti neskaidriai, dalis lėšų nepagrįstai mokėtos tarpinei įmonei.

Šie pažeidimai įvardinti Valstybės kontrolės liepos 19 dienos audito ataskaitoje, kuri skelbiama VK tinklapyje.


Šiame straipsnyje: VKVRMpažeidimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių