Vilniaus baltarusiai nepatenkinti Teisingumo ministerijos atsakymais

Asociacija „Vilniaus baltarusių jaunimo sąjunga“ į teismą padavė Lietuvos valstybę ir Teisingumo ministeriją ir prašo įpareigoti atšaukti bei paskelbti niekine ministerijos Baltarusijai perduotą informaciją apie žmogaus teisių gynėjo ir jo vadovauto centro „Vesna“ Alesio Beliackio sąskaitas bankuose.

Asociacija, kuriai atstovauja Valerijus Savenkovas, iš dviejų atsakovų taip pat prašo priteisti ir atlyginti jiems turtinę ir neturtinę žalą. Turtinė žala įvertinta 2 tūkst.600 litų, neturtinė - 1 tūkst. litų.

Lietuva ir Lenkija atsiprašė A.Beliackio artimųjų, kad perdavė duomenis Minskui apie jo bankines sąskaitas. Abi šalys teigė, kad Minskas piktnaudžiavo teisinės pagalbos sutartimi, o jos nežinojo, kad prašoma duomenų apie žmogaus teisių gynėją.

Be to, Teisingumo ministerija pernai pareiškė, kad perduoti duomenys negali būti laikomi įrodymais.
Pernai rugpjūčio 9 dieną V.Savenkovas, įgaliotas „Vilniaus baltarusių jaunimo sąjungos“, padavė teisingumo ministrui pareiškimą, kuriuo informavo apie biurokratų veiksmus, susijusius su A.Beliackio banko sąskaitomis. Buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl valdininkų veiksmų, viešai atšaukti duomenų perdavimą.

Po to baltarusiai susirašinėjo su ministerija, laukė atsakymų. V.Savenkovas mano, kad buvo ignoruotas jo kreipimasis, neįvykdyta jokių veiksmų, kad palengvinti A.Beliackio būklę. Jis mano, kad neveikimu biurokratai sukėlė materialinę ir neturtinę žalą.

V.Savenkovas prašo pripažinti pernai spalio 7 dienos pasirašytą ministerijos atsakymą jam, grubiai pažeidžiantį teisėtus interesus bei konstitucines teises. Jis mano, kad buvo ignoruotas jo kreipimasis.
Teisingumo ministerija teigia, kad ji mano pateikusi visus duomenis, kuriuos galėjo pateikti tą dieną.
Sprendimą byloje dėl sprendimo panaikinimo, įpareigojimo ir žalos atlyginimo teismas skelbs kovo 5 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

LENKIJOS LIETUVIS

LENKIJOS LIETUVIS portretas
Gerbiami baltarusiai! Lietuva pergyvena sunkų laikotarpį. Iš rytų Maskva, iš vakarų Varšuva, dar tik trūksta , kad Miskas pradėtų kištis.

Lietuvis

Lietuvis portretas
Lietuva priglaude Baltarusijos tevynes isdavikus, o jie cia dar sakojasi ir reiskia kazkokias pretenzijas. Ar pastebejote, kad vienu metu netiketai, kaip ir prasidejusios, dingo „tyliosios“ demonstracijos Baltarusijos miestuose? Kodel? Ogi, „izdininka“ sulaike... Nebera kam uz „plojimus“ sumoketi. Demonstraciju dalyviai pasakojo, kad neblogai uzsidirbdavo, nes uz dalyvavima is Beliackio ir kitų „revoliucionieriu“ „kasos“ buvo mokama po $20-30, o organizatoriams – po $50. Is tos pacios „kasos“ buvo mokamos ir teismu „demonstrantams“ priteisiamos baudos uz viesosios tvarkos pazeidima. Ne paslaptis, kad „kasa“ per Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bankus papildydavo JAV ir ES slaptosios tarnybos per taip vadinamas „demokratines“ ir „zmogaus teisiu gynimo“ organizacijas. Neveltui JAV Lietuva pradejo spausti del sio ivykio ir reikalauvo pasiaiskinti, tuo irodydama, kad Lietuva tera apgailetina JAV marionete. Po Baltarusijos prezidento rinkimu pas opozicionierius buvo konfiskuotos dideles pinigu sumos Eurais ir USD, gautos is ES ir JAV “nevalstybiniu organizaciju”, bei ataskaitos, kiek pinigu skirta rinkiminei kampanijai, antilukashenkinei agitacijai, atlyginimams uz dalyvavima riausese (parama opozicijai per 5 m. sudarė po kelis šimtus milijonu USD ir EUR). Dokumentu analize parode, kad didesnioji paramos dalis (JAV ir ES mokesciu moketoju pinigu) opozicionieriu vaduku buvo isgrobstoma ir issvaistoma kelionems po ES valstybes, perkant prabangius automobilius, statantis namus, perkant butus. Dar nemaza dalis, kaip paaiskejo, nusesdavo ir Lietuvos „valstybininku“ kisenese... Beliackis suimtas ir buvo teisiamas uz tai, kad nedeklaravo i jo saskaitas Lietuvoje is JAV ir ES „demokratiniu“ organizaciju pervestu virs 1.000.000 Lt ir nesumokejo mokesciu. Parodykit man bent viena valstybe, kurioje uz mokesciu nemokejima nebaudziama! Ypac skaudziai baudziama pacioje "demokratijos citadeleje" - JAV. Isivaizduokim, kad tas Beliackis gyvena Lietuvoje, o i JO saskaitas Baltarusijoje, sakysim, is Rusijos, pervedamas 1 MILIJONAS Lt, kuriu jis nedeklaruoja ir nesumoka jokiu mokesciu. Ar Lietuvoje jis nebutu baudziamas? Tai kodel Baltarusijai taikomi kiti standartai?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių