Vilkaviškio valdžia apskundė susisiekimo ministrą prokuratūrai

Vilkaviškio valdžia Generalinei prokuratūrai skundžia susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kurį įtaria įgaliojimų viršijimu pertvarkant valstybės sieną kertančio transporto eismą Kybartuose.

Susisiekimo ministerijos vadovas ruošiasi atsakyti tuo pačiu, rašo "Lietuvos žinios".

Nesutarimai tarp Vilkaviškio rajono valdžios ir Susisiekimo ministerijos kilo, kai lapkričio pradžioje susisiekimo ministras paskelbė, kad ministerija nuo lapkričio 15 dienos nutraukia pasienio link važiuojančių transporto priemonių priverstinį nukreipimą į privačios bendrovės eksploatuojamą automobilių stovėjimo aikštelę Kybartuose.

Už įvažiavimą į ją lengvųjų automobilių vairuotojams vis dar reikia mokėti 8 litus, sunkvežimių - 43 litus.

Susisiekimo ministerija aiškino, kad sprendimas keisti šią tvarką priimtas bendru suinteresuotų valstybės institucijų - Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje sutarimu.

"Lietuvos valstybinės reikšmės keliai yra neapmokestinami ir vienodai prieinami visiems. Priverstinis transporto priemonių, važiuojančių į Kybartų pasienio postą, apmokestinimas neturi jokio teisinio pagrindo, todėl ši problema turi būti sprendžiama nedelsiant", - tąkart sprendimo motyvus dėstė E.Masiulis. Anot jo, aikštelės savininkai gali imti mokestį tik už joje teikiamas įvairias paslaugas.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė išsiaiškinti, ar susisiekimo ministras nepažeidė įstatymų, vienašališkai nutraukdamas 2001 metais su rajono savivaldybe suderintos saugaus eismo Kybartų mieste gerinimo priemonių schemos galiojimą.

"Trūksta ministro valstybinio požiūrio į problemos sprendimą. Jei norima keisti tą schemą, tai prieš nutraukiant senosios galiojimą turi būti patvirtinta ir su visomis suinteresuotomis institucijomis suderinta nauja. Jos nėra", - sakė A.Bagušinskas.

Anot jo, susisiekimo ministras savivaldybę savo raštu įgaliojo užtikrinti per sieną vykstančių automobilių eilių reguliavimą bei vairuotojų ir keleivių saugumą. Tačiau pagal įstatymus tuo turi rūpintis Susisiekimo ministerija, o eismą reguliuoja Automobilių kelių direkcija.

"Tokių nurodymų siuntinėjimas viršija ministro kompetenciją, nes to nenumato Vietos savivaldos įstatymas", - aiškino Vilkaviškio rajono meras.

Ministras E.Masiulis džiaugiasi, kad Vilkaviškio rajono meras pats suskubo kreiptis į prokurorus, tad to nereikės daryti Susisiekimo ministerijai.

"Mes taip pat jau ruošiame dokumentus prokuratūrai. Mano įsitikinimu, už įvažiavimą į aikštelę renkamas mokestis prieštarauja Konstitucijai ir kitiems įstatymams, nes niekur nenumatyta, kad reikia mokėti už sienos kirtimą. Tikiuosi, kad teisėsaugos institucijos aiškiai pasakys, kas pažeidžia įstatymus, nes rajono valdžia turės pateikti visą informaciją apie investicijas, apie savivaldybės įsipareigojimus privačiai bendrovei", - sakė E.Masiulis.

Anot jo, nepagrįsti ir jam metami kaltinimai vienašališkumu, nes sprendimui keisti esamą tvarką pritarė daugelis suinteresuotų valstybės institucijų. Be to, iš esmės keisti minėtą schemą esą nesiruošiama. Numatoma, kad automobilių aikštelę ir visą infrastruktūrą perims Pasienio punktų direkcija. Tad jei tik pasienyje nusidrieks automobilių eilė, valstybės sieną kirsiantys automobiliai į aikštelę galės įvažiuoti. Tačiau už tai jokio mokesčio mokėti nereikės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių