Vienose ministerijose viešųjų ryšių skyrių nėra, kitur dirba dešimtys

Kai kurios ministerijos viešųjų ryšių padalinių neturi, kitose šioje srityje dirba per 20 žmonių.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, Užsienio reikalų ministerijos (URM) Informacijos ir viešųjų ryšių departamente šiuo metu darbuojasi 23 žmonės. URM Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Lašas, paklaustas, kodėl URM reikia tokio didelio departamento, pabrėžė, kad jo padaliniai vykdo plataus spektro funkcijas.

„Informacijos stebėjimo srityje yra renkamos ir analizuojamos žinios, reikalingos sprendimams priimti, vertinama, kokia informacija apie Lietuvą pasirodo užsienio žiniasklaidoje. Departamentas padeda diplomatinėms atstovybėms vykdyti kultūrinius ir Lietuvos pristatymo renginius, aprūpina ambasadas leidiniais ir suvenyrais, įgyvendina projektus, organizuoja renginius diplomatijos paveldo bei istorijos politikos srityse“, - vardijo M.Lašas.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Viešųjų ryšių departamento trijuose skyriuose šiuo metu dirba 11 specialistų. KAM Visuomenės informavimo skyriaus patarėjos Viktorijos Cieminytės teigimu, departamentas yra atsakingas už visos krašto apsaugos sistemos, kurioje tarnauja ir dirba daugiau nei 14 tūkst. karių ir civilių, komunikaciją. Taip pat pabrėžiama, kad tam KAM nesamdo viešųjų ryšių agentūrų.

KAM Viešųjų ryšių departamento veiklai užpernai ir pernai buvo skirta apie 350 tūkst. litų, šiemet suplanuota 270 tūkst. litų.Teisingumo ministerijos Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyriuje - taip pat 11 specialistų. Tačiau, pasak teisingumo ministro patarėjos ryšiams su visuomene Vaidos Vincevičiūtės, jame yra tik trys pareigybės viešųjų ryšių funkcijoms atlikti.

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriuje dirba 10 žmonių. Tačiau su viešaisiais ryšiais ministerijoje esą dirba tik ministro atstovas spaudai ir skyriui nepriklausanti specialistė, Žemės ūkio ministerijos Viešųjų ryšių skyriuje darbuojasi 9 žmonės, Vidaus reikalų ministerijos Protokolo ir viešųjų ryšių skyriuje - 8 specialistai. Švietimo ir mokslo ministerijos komunikacija rūpinasi 6 darbuotojos. Tiek pat jų yra Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriuje.

Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje darbuojasi 5 žmonės. Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo ministerijose dirba po 4 ryšių su visuomene specialistus.Vienos didžiausių Finansų ministerijos (FM) Viešųjų ryšių skyriuje šiuo metu dirba 3 specialistai. Anksčiau darbuotojų buvo daugiau - penki.

Pasak šio skyriaus vedėjo Vytauto Lenkučio, jų sumažėjo dėl kadrų kaitos. FM Viešųjų ryšių skyriui šiemet atseikėta 115 tūkst litų.„Už Viešųjų ryšių skyriui skiriamas lėšas prenumeruojami spaudos leidiniai, perkamos žinių agentūrų paslaugos, atskirais atvejais skelbiami informaciniai pranešimai žiniasklaidoje, įgyvendinami informaciniai projektai“, - aiškino VLenkutis.Kelios ministerijos - Energetikos ir Kultūros - išsiverčia be viešųjų ryšių skyrių. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas turi patarėją ryšiams su visuomene, o kultūros ministras Arūnas Gelūnas - atstovę spaudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

gele

gele portretas
Seniai aisku, kad valstybines institucijos linkusios svaistyti pinigus. Seniai reikia permainu sitoje srityje. Labai laukiu Seimo rinkimu, balsuosiu uz tvarkiecius, tik is ju girdziu naudingus pasiulymus, galincius pagerinti situacija Lietuvoje, o pirmoje eileje, suzlugdyti sita tuscia biurokratizma ir pinigu svaistyma.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių