Viena iš valdančiųjų frakcijų atsidūrė ties subyrėjimo riba

Agnei Zuokienei sutikus tapti Seimo nare, bet atsisakius papildyti valdančiąją Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakciją, Permainų koalicija turės tik minimalią persvarą parlamente. LiCS frakcija irgi bus tik minimalus frakcijai suformuoti reikalingas narių skaičius, todėl ji atsidurs ant subyrėjimo ribos.

Koalicija turi tik 71 balsą iš 141

A.Zuokienė penktadienį paskelbė sutinkanti tapti Seimo nare vietoje savo vyro Artūro Zuoko, praėjusią savaitę atsisakiusio parlamentaro mandato.

A.Zuokienė taip pat patvirtino portalo šią savaitę paskelbtas neoficialias žinias, pareiškusi, kad nebus LiCS frakcijos nare, nes prisijungs prie nefrakcionuotus Seimo narius vienijančios Mišrios grupės. Pastaroji priklauso opozicijai.

A.Zuokienei nesutikus papildyti valdančiosios koalicijos gretas, joje formaliai beliks tik minimali dauguma - 71 Seimo narys iš 141.

Kalbama, kad dar vienas maištingas LiCS frakcijos narys Žilvinas Šilgalis netrukus prisijungs prie A.Zuokienės, papildydamas Mišrios grupės bei opozicijos gretas. Tokia atveju valdančioji koalicija netektų daugumos Seime.

Be to, Ž.Šilgalio pasitraukimo iš LiCS frakcijos atveju, šioje frakcijoje nebeliks minimalaus narių skaičiaus. Seimo Statutas numato, kad frakciją gali suformuoti mažiausiai 7 parlamentarai. Būtent tiek dabar yra LiCS frakcijoje. Jeigu Ž.Šilgalis pasitrauktų į Mišriąją grupę, LiCS frakcija subyrėtų. Tai sukeltų rimtą grėsmę visos valdančiosios koalicijos stabilumui bei keturių centro dešiniųjų partijų suformuotai Andriaus Kubiliaus Vyriausybei.

Ateis kitų frakcijų atstovų?

LiCS frakcijos seniūnas Jonas Liesys tvirtino, kad A.Zuokienės neatėjimas į frakciją ir galimas Ž.Šilgalio apsisprendimas ją palikti yra „negeri simptomai“. Kita vertus, J.Liesys pareiškė tikįs, kad A.Zuokienė dar persigalvos iki kito ketvirtadienio, kai turėtų prisiekti ir pradėti eiti Seimo nario pareigas.

„Be to, ir Ž.Šilgalio apsisprendimas toli gražu nėra iki galo aiškus. Jis niekada nėra oficialiai pareiškęs, kad gali išeiti į kokią kitą frakciją. Tokias tik neoficialias kalbas esu girdėjęs“, - sakė seniūnas.

J.Liesys taip pat drąsinosi, kad frakcija nesugriūtų, netgi jeigu Ž.Šilgalis sugalvotų išeiti. „Tikėtina, kad prie mūsų frakcijos prisijungtų nuo vieno iki trijų naujų narių“, - tikino liberalcentristų seniūnas.

Tačiau kas galėtų papildyti LiCS frakcijos gretas, J.Liesys kategoriškai atsisakė pranešti: „Tikrai nepasakysiu. Palaukime kitos savaitės, tada bus viskas kur kas aiškiau“.

Neoficialiomis žiniomis, į LiCS frakciją netrukus gali ateiti keli nei opozicine, nei valdančiąja savęs nelaikančios „Vienos Lietuvos“ frakcijos nariai.

Kategoriškai neigia

Tuo tarpu Ž.Šilgalis kategoriškai neigė ketinąs palikti LiCS frakcijos gretas. „Esu frakcijoje, joje lieku ir niekada nesvarsčiau galimybės trauktis kitur“, - tvirtino Seimo narys.

Ž.Šilgalis teigė nežinąs, kas ir kodėl galėtų platinti gandus apie galimą jo išėjimą į kitą frakciją. „Kiek suprantu, tokie gandai galėjo gimti todėl, kad dažnai būtų kiek kitokios nuomonės įvairiais klausimais, nei kiti frakcijos nariai. Tuos gandus jau senokai girdžiu. Bet dar kartą norėčiau juos paneigti“, - tikino jis.

Ž.Šilgalis tvirtino „pernelyg daug padaręs partijai“, kad galėtų dabar palikti ją ir Seimo frakciją. „Jeigu kam nors nepatinka nuomonių įvairovė mūsų frakcijoje, tegu pats išeina“, - sakė politikas.

Premjeras ramus

Valdančiosios koalicijos lyderis, Tėvynės sąjungos vadovas, premjeras Andrius Kubilius sakė, kad nepaisant retėjančių koalicijos narių gretų, ji turi pakankamai „partinės jėgos“.

„Galiu pasakyti tiek, kad aš kaip tik matau ir mačiau per šitas paskutines porą savaičių, ir valdančios koalicijos, ir mūsų frakcijos labai didelį susitelkimą“, - Lietuvos radijui sakė ministras pirmininkas.

A.Kubilius prisiminė praėjusį ketvirtadienį, kai valdančiajai koalicijai su kelių „Vienos Lietuvos“ frakcijos narių pagalba tik vienu-dviem balsais pavyko apginti kitų metų „Sodros“ biudžetą, pritariant jam po svarstymo. „Tas ketvirtadienis, kai buvo bandoma blokuoti reikalingų sprendimų priėmimą buvo pats opozicijos pastangų pikas, po kurio jie pamatė, kad valdanti koalicija, nepaisant to, kad, ar išeina kažkas iš Seimo, ar nueina į kitą frakciją, turi pakankamai partinės jėgos, susitelkimo ir išminties priimti reikalingus sprendimus“, - teigė Vyriausybės vadovas.

Koalicijai ir Vyriausybei gyvybiškai svarbūs balsavimai Seime dėl kitų metų biudžetų patvirtinimo laukia kitą savaitę. Tikimasi, kad bent keli "Vienos Lietuvos" atstovai balsuos taip, kaip reikia valdantiesiems.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių