„Viena Lietuva“ ministrų portfelių kol kas nereikalauja

 

Laimonto Diniaus vadovaujama Seimo frakcija „Viena Lietuva“ paskelbė pradėti derybas dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos, tikėdamasi, kad netolimoje ateityje bus teigiamai išspręstas ir jos atstovavimo Vyriausybėje klausimas.

Apsiribos komitetų ir komisijų vadovais

Trečiadienį paskelbtame pareiškime „Viena Lietuva“ nurodė, kad priima didžiosios valdančiosios partijos - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) „kvietimą pradėti derybas dėl dalyvavimo centro ir dešinės koalicijoje“.

Pabrėžiama, kad kol kas nėra reikalaujama ministrų portfelių. „Siekiame ne postų Vyriausybėje, bet galimybės pakeisti nesėkmingą ekonominę, socialinę ir finansinę politiką“, - nurodoma pareiškime.

„Viena Lietuva“ bent kurį laiką žada apsiriboti atstovavimu Seimo komitetų vadovybėje. „Seimo pirmininkei Irenai Degutienei pritarus, būtume pasirengę prisiimti bendrą atsakomybę už Seimo ir jo komitetų vadovybę proporcingai frakcijos narių skaičiui“, - sakoma frakcijos pareiškime.

Šiuo metu „Vienos Lietuvos“ frakcijos nariai vadovauja vienam Seimo komitetui ir porai nuolatinių komisijų. Parlamento Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas yra šios frakcijos atstovas Vytautas Kurpuvesas, Operatyvinės veiklos komisijai vadovauja Aleksandras Sacharukas, Atominės energetikos komisijai - Rokas Žilinskas. Pasak L.Diniaus, dar galėtų būti pretenduojama į Kaimo reikalų komiteto pirmininką postą, kurį dabar užima TS-LKD atstovas Edmundas Pupinis.

Reikalaus pakeisti A.Kubilių?

Tačiau pareiškime atkreipiamas dėmesys, kad po kitų metų sausio pabaigoje numatomo suvažiavimo, kuriame „Viena Lietuva“ ketina susijungti su Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių konservatorių socialine sąjunga, frakcija „galėtų pilna jėga prisidėti prie antikrizinės programos įgyvendinimo Vyriausybėje“. Leidžiama suprasti, kad už tokį atsakomybės prisiėmimą frakcija ateityje gali pageidauti postų Vyriausybėje, nes reikalaus jos sudėties peržiūrėjimo.

„Kaip ir daugelis bendrapiliečių, matome neišvengiamą būtinybę iš esmės atnaujinti Vyriausybę ir sudaryti tokį ministrų kabinetą, kuris pajėgtų atgaivinti šalies finansus ir išvesti ekonomiką iš giliausios Europoje krizės. Kol kas anksti kalbėti apie ministrų pasikeitimus ir naujus kandidatus į jų vietas. Tėvynės sąjunga, kuriai tenka didžiausia atsakomybė už kritinę ūkio būklę, turėtų pirmiausia apsispręsti dėl ryžtingų ekonominės ir socialinės politikos pokyčių ir jų siekiančios Vyriausybės“, - nurodoma „Vienos Lietuvos“ pareiškime.

L.Dinius neatmeta, kad derybų dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos metu gali būti keliamas klausimas ir dėl premjero Andriaus Kubiliaus. „Mūsų požiūris į iki šiol vykdytą premjero ir jo aplinkos ekonominę politiką yra itin kritiškas“, - tvirtino L.Dinius.

Paklaustas, ar „Viena Lietuva“ galėtų priklausyti koalicijai, kuriai vadovauja A.Kubilius, frakcijos seniūnas atsakė aptakiai: „Tai sunkus klausimas. Į jį šiandien dar neturime atsakymo“.

Turi 11 narių

Valdantiesiems savęs nepriskirianti, tačiau ir opozicine nepasiskelbusi frakcija „Viena Lietuva“ vienija 11 Seimo narių.

Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija šiuo metu formaliai turi 71 Seimo nario mandatą iš 141.

„Viena Lietuva“, parėmusi valdančiuosius, kai šie praėjusią savaitę Seime priėmė socialinių išmokų mažinimo įstatymus bei valstybės ir „Sodros“ biudžetus 2010 metams, neslėpė, kad sutiktų pradėti derybas dėl dalyvavimo koalicijoje, jeigu bus po pateikimo pritarta šios frakcijos pasiūlymui nustatyti lengvatinį 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifą spaudai.

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje tokiam pasiūlymui po pateikimo buvo pritarta, nors ir negarantuota, kad jis būtinai bus artimiausiu metu galutinai priimtas.


Šiame straipsnyje: koalicijaviena lietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių