Viceministrė: globos namų vadovai laiku nepasirūpino nualinta mergaite

Ventos socialinės globos namų administracija nepasirūpino, kad genetinių susirgimų turinti globotinė būtų laiku paguldyta į ligoninę, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Angelė Bajorienė.

„Gydytoja apžiūrėjo ir nurodė vežtis atgal“

„Mūsų nuomone, mergaitė operatyviai vasario 15 dieną turėjo būti paguldyta į ligoninę dėl savo sveikatos sutrikimo, kuris tęsėsi nuo vasario 4 dienos. Mes manome, kad tos trys dienos (...) galėjo padaryti įtakos tiek svoriui, tiek vaiko sveikatai“, - penktadienį per spaudos konferenciją sakė viceministrė.

„Mes manome, kad globos įstaigos vadovui, administracijai reikėjo reaguoti greitai, skubiai ir ieškoti visokiausių variantų, gal net patalpinti Šiaulių ligoninėje, bet jau reikėjo stacionarinio gydymo“, - teigė ji.

A.Bajorienė su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) specialistais aiškinosi, kaip atsitiko, kad į Kauno klinikas iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų atvežta septynerių metų mergaitė nesvėrė nė šešių kilogramų. Medikai tvirtino, jog vaikas buvo neprižiūrėtas.

Viceministrė pranešė, kad nuo 2011 metų globos namuose gyvenančios mergaitės sveikata ėmė blogėti vasario 4 dieną.

„Svorio vidurkis visuomet svyravo apie septynis kilogramos. Prie jos diagnozių jis toks, galima sakyti, laikomas normaliu, nes tai yra genetikos sutrikimai. Lietuvos žmones gąsdina, kaip tiek metų vaikas gali tik tiek sverti, bet tai yra ligos“, - tvirtino A.Bajorienė.

Dokumentai rodo, kad vasario 5 dieną kreiptasi į medikus, vaikas išvežtas į gydymo įstaigą Šiauliuose. Ten gydytoja jį apžiūrėjo ir nurodė vežtis atgal, patardama, kaip maitinti, atlikti kitus veiksmus. Negerėjant globotinės sveikatai, vasario 6 dieną iškviesta greitoji medicinos pagalba, vaikas paguldytas į Šiaulių ligoninę, kur gydytas iki vasario 12 dienos.

Operatyviai nereagavo į gydytojų siuntimą

Komisija, anot viceministrės, nerado įrašų apie buvusias didžiules pragulas, tačiau konstatuota, kad ji iš ligoninės išrašyta su tuo pačiu sutrikimu, su kokiu ir buvo atvežta.

„Vasario 15 dieną vėl kreipiamasi į medikus Šiauliuose, išrašomas siuntimas stacionariniam gydymui. Globos namai, aišku, aiškina, kad kontaktavo su medikais, kad tiesiog nepavyko stacionarizuoti 15 dieną. Ji į Kauno klinikas išvežta vasario 18 dieną, net po trijų dienų. Čia mums ir iškilo naujas vertinimas, kodėl globos namų administracija, konkrečiai vadovai, operatyviai nereagavo į gydytojų siuntimą stacionariniam gydymui“, - sakė A.Bajorienė.

Ji svarstė, kad mergaitei turbūt reikėjo pajungti lašelinę, o globos namai to nedaro. Dėl to per tas tris dienas vaiko sveikata galėjo pablogėti.

Viceministrė pranešė, kad sudaryta nauja komisija dėl drausminės globos įstaigos vadovo atsakomybės.

A.Bajorienė pabrėžė peržiūrėjusi visą medžiagą, kurią sukaupė įvairios institucijos, praėjusiais metais tikrinusios Ventos globos namus, ir nė viena komisijų vaikų nepriežiūros neaptiko.

„Taip nebus, kad visos institucijos susitarusios ir kažkodėl rašo, kad nepriežiūros nėra. Nebus taip. Tokios nepriežiūros, apie kokią kalbama, kad vaikas net gali būti išsekęs, nė vienos institucijos nefiksuota“, - sakė ji.

Prokurorai pradėjo tyrimą

Šiaulių prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl išsekusios mergaitės, kuri gyveno Ventos socialinės globos namuose, penktadienį pranešė prokuratūra.

Tyrimas atliekamas dėl galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo, tarnybos pareigų neatlikimo ir piktnaudžiavimo, sakoma prokuratūros pranešime spaudai.

Prokurorai taip pat siekia nustatyti, ar globėjas tinkamai vykdė nustatytas pareigas vaiko atžvilgiu.

„Tyrimai pradėti gavus duomenų apie galimai padarytas nusikalstamas veikas ir viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie tai, kad į Kauno klinikas iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų atvežtos kritinės būklės išsekusi mažametė“, - nurodoma pranešime.

Svėrė kaip pusės metų kūdikis

Portalas 1kaunodiena.lt jau skelbė, kad šią savaitę didelio atgarsio sulaukė atvejis, kai į Kauno klinikas iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų visiškai išsekusi buvo atvežta psichiškai nesveika mažametė.

Septynių metų mergaitė nesvėrė nė šešių kilogramų. Medikai tvirtino, kad vaikas akivaizdžiai buvo neprižiūrėtas, nes porą dienų palašinus jai lašelinę, svoris ėmė augti, jo sveikatos būklė pasitaisė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo išsamaus tyrimo ir atsakomybės dėl nualintos globos namų auklėtinės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Blogai

Blogai portretas
Neleidžiama gamtai vykdyti natūralios atrankos

www

www portretas
juos visus reikia ne tik pasalinti is darbo bet ir teisti nes kitu atveju vaikai ir toliau kentes ir nuo /savu/ ir svetimu.....

as

as portretas
tokioms neatsakingoms darbuotojoms turetu buti iskeltos baudziamos bylos kur tai matyta nepriklausomoj sali dedasi tokie dalykai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių