V.Gailius: esu įsitikinęs, informacija nutekėjo ne iš FNTT

Iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų atleistas Vitalijus Gailius bei jo pavaduotojas Vytautas Giržadas atmeta prezidentės Dalios Grybauskaitės kaltinimus politikavimu.

V.Gailius taip pat trečiadienį pareiškė esąs tikras, jog informacija apie planuojamus veiksmus prieš „Snoro“ banką žiniasklaidai nutekėjo ne iš FNTT. Kiek anksčiau jį atleidęs vidaus reikalų ministras Raimudas Palaitis tvirtino esantis įsitikinęs priešingai.

„Aš nepolitikuoju, aš ginu savo teises“, - žurnalistams Seime sakė V.Gailius.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, prieš tai atėmęs jiems teisę dirbti su slapta informacija. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

Šiuo Liberalų ir centro sąjungos deleguoto ministro R.Palaičio sprendimu viešai suabejojo koalicijos partnerių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovai, pareiškę, kad atleidimo motyvai nėra aiškūs ir pagyrę FNTT už kovą su nusikalstamumu, tačiau ministro pusėn stojo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Atleistus FNTT pareigūnus šalies vadovė apkaltino politikavimu. Ji pirmadienį žurnalistams sakė, kad iš pareigų tarnybos direktorius ir jo pavaduotojas atleisti, kai „nelabai gerai“ pasirodė prokuratūros prašymu Valstybės saugumo departamentui (VSD) atlikus tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

Taip pat reaguodama į viešojoje erdvėje pasigirdusias spekuliacijas, kad FNTT vadovai galėjo sulaukti vidaus reikalų ministro liberalcentristo nemalonės dėl tyrimų jo partijos rėmėjų atžvilgiu, žurnalistams prezidentė pasiūlė pasidomėti, ar FNTT pastaruoju metu tyrė konservatorių rėmėjų įmones, bei pridūrė, jog „ministras čia ne prie ko“.

V.Gailius tvirtino, jog FNTT yra tyrusi ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rėmėjų veiklą, o dėl atliekamų tyrimų politiniais motyvais nesivadovavo.

„Man prezidentė jokio klausimo neuždavė, o aš jau ne kartą minėjau, priesaiką daviau Lietuvos valstybei,  ne partijoms, ne politikams, ne ministrams, man prieš įstatymą visi lygūs, ir tyrėme ir jūsų minimos partijos rėmėjus ir nesirinkome“, - sakė V.Gailius.

Sprendimą atleisti iš pareigų teismui apskundęs V.Gailius sakė nematantis kliūčių grįžti į pareigas, nors juo nepasitiki vidaus reikalų ministras, o tokį sprendimą remia šalies vadovė.

„Tarnybos funkcijos reglamentuotos įstatyme, statute, ir aš manau, kad tai netrukdytų man dirbti“, - sakė V.Gailius.

Ministro sprendimą jis sakė esant skubotu: „Jis padarė tokias išvadas neatlikus ikiteisminio tyrimo Generalinėj prokuratūroj, tai klauskite jo, kokiais argumentais jis grindžia savo pasakymą, aš esu tikras, kad šita informacija ne iš FNTT pateko į žiniasklaidą“.

Buvęs FNTT vadovas taip pat sakė kalbėjęs su šalies vadove, tačiau iš jos raginimo atsistatydinti neišgirdęs.

„Prezidentė manęs atsistatydinti neragino, su prezidente aš kalbėjau, bet ji atsistatydinti manęs neragino“, - sakė V.Gailius.

Komisijai liudijęs jo buvęs pavaduotojas V.Giržadas taip pat atmetė kaltinimus politikavimu, o VRM ir FNTT viešą komunikavimą per žiniasklaidą sako pradėjus kitai pusei.

„Mes niekada nepolitikavom ir nepolitikuojam, antra, visus sprendimus ministro išgirdome iš jūsų, spaudos konferencijose, pranešimuose ir panašiai, niekas su mumis nebendravo, neklausė, mūsų nuomonės nesiteiravo. Tai mums nieko kito tuo neliko, kaip paaiškinti, nes jūs patys tuo metu mus medžiojote, ir kad nestovėtumėte už durų FNTT, negaudytumėte automobilių, neieškotumėte, kas su kuo išvyksta iš tarnybos ar atvyksta, surengėme spaudos konferenciją“, - sakė V.Giržadas, labai sveikinęs komisijos darbą ir sakęs, jog ji „ieškojo sveiko proto ir teisės likučių“.

„Teisūs gali jaustis kas nori, bet teisingumą Lietuvoj vykdo teismai, parašyta Konstitucijoj, ne poligrafas. Kitu atveju nereikėtų nei teismų, nei teisinės sistemos, ir jei Lietuvoje teisingumą vykdys poligrafas, nereikės nei teismų, pagalvokit, kiek pinigų bus sutaupyta“, - ironizavo V.Giržadas.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Pareigūnai darbus prarado kitą dieną, kai vidaus reikalų ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento teikimu, atliekant tyrimą dėl žiniasklaidai nutekintos informacijos apie planuojamą „Snoro“ nacionalizavimą. Tačiau VSD vėliau nepatvirtino, kad toks teikimas buvo ir nurodė pateikęs ministrui ne teikimą ar siūlymą, o raštą, kuriame apibendrinti pareigūnų patikrinimų poligrafu duomenys.

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad „Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose“. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoro“ bankas.


Šiame straipsnyje: Vitalijus GailiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vidas

Vidas portretas
Grybauskaitė tiesiai šviesiai tariant, APSIŠIKO. Pjauna grybą su Palaičiu. Matyt abu vienodi.

1-am

1-am portretas
Ponas nepraustaburni, nuo jūsų dvokia.

manau

manau portretas
kad gal bus taip -Prezidente savo vieta paliks Gailiui:)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių