Vertimai – už parlamentinei veiklai skirtas lėšas

Seimo kanceliarija siūlo leisti už parlamentinei veiklai skirtas lėšas apmokėti vertimo paslaugas

„Lietuvos žinios“ rašo, kad pastaruoju metu seimūnai Seimo kanceliarijos vertėjus užvertė reikalavimais išversti šimtus puslapių įvairių žanrų tekstų, neturinčių nieko bendra su parlamentine veikla.

Pasak dienraščio, artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai, Seime dirbantys vertėjai ir taip sukasi tarsi voverės rate, todėl politikų užgaidas jie priversti tenkinti po darbo valandų.

Gelbėdamasi iš susiklosčiusios padėties, Seimo kanceliarija prašo Seimo valdybos, kad ši leistų politikams už reikalingas vertimo paslaugas susimokėti iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Tokį siūlymą Seimo valdyba planuoja svarstyti trečiadienį.

„Kai Seimo nariai siunčiami į užsienio komandiruotes, jiems padedama parengti visą būtiną medžiagą. Tai darome ir darysime toliau. Tačiau pastaruoju metu vertėjams pagausėjo užsakymų, kurie nieko bendra su parlamentine veikla neturi“, - dienraščiui sakė Seimo kancleris Jono Mileriaus.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių. Dažniausiai juos norima versti į anglų kalbą, tačiau prireikia ir vertimų į vokiečių bei prancūzų kalbas.
Seimo kanceliarijoje šiuo metu dirba keli anglų ir po vieną kitų populiarių kalbų vertėją. Prieš pirmininkavimą ES vertėjų turėtų daugėti.

Ar kanceliarijos planams pritars Seimo valdyba, kanceliarijos veiklą kuruojanti parlamento vicepirmininkė Virginija Baltraitienė prognozuoti nesiėmė. Jos nuomone, asmeniniais tikslais vertėjų paslaugomis besinaudojantys politikai už tai turėtų susimokėti iš savo kišenės.

Pagal Seimo statutą tautos išrinktieji kiekvieną mėnesį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti gauna 1 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio sumą - 2,1 tūkst. lito.

Seimo valdybos sprendimu iš šių lėšų leidžiama apmokėti Seimo nario ir jo padėjėjų tarnybinių telefoninių pokalbių sąskaitas, internetinį ryšį, biuro nuomą, jo aptarnavimą.
Tradiciškai daugiausia lėšų Seimo nariai išleidžia su transporto paslaugomis susijusiems reikalams - automobilio nuomai, jo techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui.

Parlamentines lėšas taip pat galima leisti Seimo nario ataskaitai spausdinti ir platinti, mokėti viešosios informacijos rengėjams, informuojantiems apie parlamentaro veiklą. Už skirtus pinigus Seimo narys gali prenumeruoti periodinius leidinius, įsigyti knygų, gėlių, suvenyrų.

Jei krašto ekonomikos padėtis šiemet neprivers Seimo taisyti įstatymų, nuo kitų metų parlamentinėms išlaidoms Seimo nariai gaus 1,7 VMDU - 3570 litų.


Šiame straipsnyje: vertimaiparlamentinės lėšos

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
ti poto kaip bus ivestas progresyvinis mokestis
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  2
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  3
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  22
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  1
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  25
 • Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme
  Projektas dėl daugiabučių statybos prie Misionierių vienuolyno – vėl teisme

  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas vėl vertins Misionierių vienuolyno statinių ansamblio specialiojo plano, atvėrusio galimybes sostinės senamiestyje plėtoti būstų projektą, teisėtumą. ...

Daugiau straipsnių