Vertimai – už parlamentinei veiklai skirtas lėšas

Seimo kanceliarija siūlo leisti už parlamentinei veiklai skirtas lėšas apmokėti vertimo paslaugas

„Lietuvos žinios“ rašo, kad pastaruoju metu seimūnai Seimo kanceliarijos vertėjus užvertė reikalavimais išversti šimtus puslapių įvairių žanrų tekstų, neturinčių nieko bendra su parlamentine veikla.

Pasak dienraščio, artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai, Seime dirbantys vertėjai ir taip sukasi tarsi voverės rate, todėl politikų užgaidas jie priversti tenkinti po darbo valandų.

Gelbėdamasi iš susiklosčiusios padėties, Seimo kanceliarija prašo Seimo valdybos, kad ši leistų politikams už reikalingas vertimo paslaugas susimokėti iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Tokį siūlymą Seimo valdyba planuoja svarstyti trečiadienį.

„Kai Seimo nariai siunčiami į užsienio komandiruotes, jiems padedama parengti visą būtiną medžiagą. Tai darome ir darysime toliau. Tačiau pastaruoju metu vertėjams pagausėjo užsakymų, kurie nieko bendra su parlamentine veikla neturi“, - dienraščiui sakė Seimo kancleris Jono Mileriaus.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių. Dažniausiai juos norima versti į anglų kalbą, tačiau prireikia ir vertimų į vokiečių bei prancūzų kalbas.
Seimo kanceliarijoje šiuo metu dirba keli anglų ir po vieną kitų populiarių kalbų vertėją. Prieš pirmininkavimą ES vertėjų turėtų daugėti.

Ar kanceliarijos planams pritars Seimo valdyba, kanceliarijos veiklą kuruojanti parlamento vicepirmininkė Virginija Baltraitienė prognozuoti nesiėmė. Jos nuomone, asmeniniais tikslais vertėjų paslaugomis besinaudojantys politikai už tai turėtų susimokėti iš savo kišenės.

Pagal Seimo statutą tautos išrinktieji kiekvieną mėnesį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti gauna 1 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio sumą - 2,1 tūkst. lito.

Seimo valdybos sprendimu iš šių lėšų leidžiama apmokėti Seimo nario ir jo padėjėjų tarnybinių telefoninių pokalbių sąskaitas, internetinį ryšį, biuro nuomą, jo aptarnavimą.
Tradiciškai daugiausia lėšų Seimo nariai išleidžia su transporto paslaugomis susijusiems reikalams - automobilio nuomai, jo techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui.

Parlamentines lėšas taip pat galima leisti Seimo nario ataskaitai spausdinti ir platinti, mokėti viešosios informacijos rengėjams, informuojantiems apie parlamentaro veiklą. Už skirtus pinigus Seimo narys gali prenumeruoti periodinius leidinius, įsigyti knygų, gėlių, suvenyrų.

Jei krašto ekonomikos padėtis šiemet neprivers Seimo taisyti įstatymų, nuo kitų metų parlamentinėms išlaidoms Seimo nariai gaus 1,7 VMDU - 3570 litų.


Šiame straipsnyje: vertimaiparlamentinės lėšos

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
ti poto kaip bus ivestas progresyvinis mokestis
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos
  Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos

  Šią vasarą imta garsiai kalbėti apie sostinės gyventojų bei visų svečių pamėgtame Bernardinų sode įrengtas supynės vaikams, vadinamąjį paukščių lizdą. Pasirodo, nebe pirmus metus vaikai šiame „lizde“ patiria si...

 • Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška
  Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška

  Penktadienio vakarą Joniškio rajone iš kaimo kavinės voljero pabėgo meška, pranešė Bendrasis pagalbos centras. ...

  1
 • Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius
  Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius

  „Lietuvos geležinkeliai" kviečia keliauti ekologiškai ir atrasti kitokią Lietuvą. Keleiviams pristatomi maršrutai į penkis regioninius parkus, kuriuose – net 25 lankytinos vietos, o visomis šiomis kryptimis dvirači...

 • Ar XXI a. vaikai – tikrai beraščiai?
  Ar XXI a. vaikai – tikrai beraščiai?

  Į šį klausimą unikaliam projektui vadovaujanti dr. L.Vaicekauskienė atsakytų abejone. Jos tyrėjų komandos tikslas – rasti argumentų, kurie patvirtintų arba paneigtų paplitusią nuomonę, esą šiuolaikinis jaunimas yra mažiau ra&s...

 • Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai
  Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai

  Lietuvių kalbos instituto mokslininkai pasiryžę įvertinti šalies vaikų ir jaunuolių raštingumo raidą. Jų tyrimo objektas – moksleivių  diktantai, rašinėliai, užrašyti nuo pat XX a. pradžios iki mūsų dienų. ...

 • Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės
  Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės

  Rugpjūčio 18 d. po sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos futbolo federacijos atstovė žiniasklaidai Vaiva Zizaitė. ...

 • Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai
  Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai

  Pakeitus higienos normą, kad paplūdimiuose savivaldybės turi numatyti zoną, kur būtų galima atsivesti šunis, neišvengiama nesusipratimų ir konfliktų. Gelbėtojai nespėja drausminti į oficialius pliažus besiveržiančių šeiminin...

 • Metų jūrininkas ramybės nemėgsta
  Metų jūrininkas ramybės nemėgsta

  Klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius neseniai grįžo iš misijos prie Afrikos krantų – vadovavo karinei fregatai, saugančiai vienos Libijoje dirbančios korporacijos inžinierius. Ši šalis vis dar apimta sumaišti...

 • Laukia vėsokas savaitgalis
  Laukia vėsokas savaitgalis

  Šis savaitgalis maloniais orais pajūrio nelepins. Šeštadienį numatomi krituliai, tikėtina perkūnija, stiprokas vėjas. Sekmadienį lietus taip smarkiai nebemerks, tačiau išskirtinės šilumos sinoptikai nežada. ...

 • Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą
  Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą

  Penktadienį Kriminalinės policijos pareigūnai atliko kratą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Danieliaus Kuprio kabinete - iš jo paimti dokumentai. ...

Daugiau straipsnių