V.Būdienė: mūsų išsilavinimas geras, bet nesame pakankamai kūrybiški

Nors mūsų išsilavinimas geras, bet nesame pakankamai kūrybiški ir inovatyvūs pritaikydami įgytas žinias, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė.

„Mūsų švietimas yra geras, gerą išsilavinimą visuotinai įgyjame, nes Lietuva yra viena iš labiausiai išsilavinusių Europos Sąjungos valstybių, tačiau yra ir didžiulių problemų - būdami labai išsilavinę formaliai, smarkiai atsiliekame pritaikydami įgytas žinias ir gebėjimus, nesame pakankamai kūrybiški, nesame inovatyvūs“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė ji.

Pasak V.Būdienės, apie tai reikėtų pagalvoti rengiant naują valstybinę švietimo strategiją, kuri turėtų pakeisti iki 2012 metų galiojančią senąją strategiją.„Tai yra būtent tie tikslai, dėl kurių reikėtų pagalvoti ir susitarti, dėl nuolat besimokančios visuomenės“, - tvirtino patarėja.

„Prezidentė labai tikisi, kad tariantis dėl naujų strateginių švietimo tikslų, nebus nueita į smulkias technines detales, kurios vėliau bus ir finansuojamos iš struktūrinių fondų, tačiau bus vis dėlto susivienyta dėl pagrindinių tikslų, visa kita bus finansuojama kaip priemonės tiems tikslams pasiekti“, - teigė V.Būdienė.

Ji vardijo tokius tikslus kaip kūrybingo, inovatyvaus žmogaus ugdymas, sustiprinta tapatybė, pilietinis-patriotinis žmogaus tapsmas.

„Šiuo metu, deja, turime apgailestauti, kad pasididžiavimo savo valstybe, pagal apklausas, didelio nejaučiame. (...) Meilė Lietuvai, tautai, visuomenei, meilė darbui - viskas užgimsta mokykloje, todėl tai yra svarbus laikotarpis susitarti dėl strateginių švietimo tikslų. Ar tai padarys šis Seimas, galbūt pritrūks laiko, ar kitas Seimas, bet tai yra ypatingos svarbos dalykai“, - kalbėjo patarėja.



NAUJAUSI KOMENTARAI

idėja

idėja portretas
Kai mažiau degtinės gersim, būsim kūrybiškesni. Alkoholis ardo smegenų struktūrą. Bet koks prasigėręs profesorius, jau nebe profesorius.... Kūrybiškų žmonių visuom buvo ir bus mažuma. Dauguma tingi, dažniausias jų argumentas: kad iš mokslo negyvensi... Taip ir sukasi uždaras ratas. Neišsimokslinęs (čia nekalbu apie diplomą) neturi per daug įdėjų, nes ką nors gero sukurti reikia daug žinoti, o žinioms įgyti reikia sugaišti tikrai nemažai laiko , reikia turėti ambicijų ir suprasti ko sieki. Dabar, dalis tik galvoja apie pasilinksminimus, tad iš kur idėjos?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių