V.Bogušis apie dvigubą pilietybę: neištremkime savųjų visam laikui

Parlamentaras, buvęs disidentas Vytautas Bogušis ketvirtadienį kalbėdamas masinių trėmimų sukakties minėjime Seime siūlo įtvirtinti dvigubą pilietybę.

„Prieš 70 metų mūsų žmonės prievarta buvo ištremti iš savo tėvynės. Šiandieną mūsų vaikai, broliai ir sesės pasklidę po visą pasaulį - kas mokslo siekti, duonos užsidirbti ar laimės ieškoti, o kas ir meilės emigracijoje atsidūręs. Bet, kaip sakoma, motina ir tėvynė - kiekvienam tik viena. Neištremkime savųjų visam laikui, neverskime jų jaustis svetimais tarp savų, be pilietybės savam krašte“, - sakė parlamentaras.

Savo kalboje jis pabrėžė, jog būtina minėti ir tragiškas Lietuvos istorijos sukaktis, kad nebūtų pamirštas jų lemiantis svoris krašto likimui, kad juos minint stiprėtų dvasia ir atmintis, perduodant ją iš karto į kartą.

„Dėl dviejų tironų, Hitlerio ir Stalino, suokalbio, Lietuva neteko trečdalio gyventojų. Mūsų žmonės priešinosi, kovojo ir žuvo, buvo ištremti ir karo audrų nublokšti svetur, nes juos likimo valiai paliko jų valstybės vadovai. Okupantų užgniaužtą ginkluotą patriotų kovą pakeitė dvasinis neginkluotas priešinimasis“, - kalbėjo buvęs disidentas.

Anot jo, šalies svarbiausi įvykiai yra kelrodis, kuriuo nukreipiamas jos politinis kelias, rodoma linkmė ir tolesniam valstybės gyvenimui.

„Lietuvai, geopolitiškai esančiai Rusijos, Baltarusijos ir Europos Sąjungos įtakos zonoje, kaip niekad svarbu užsitikrinti nacionalinį saugumą energetinėje-kibernetinėje erdvėje“, - kalbėjo Seimo narys.

Jis sakė, jog per Europos Sąjungos energetines rinkas ir jose vyraujančias tendencijas Lietuva įsilieja į demokratijos vertę suvokiančių ir sugebančių jos privalumais naudotis visuomenių gretas, tačiau nesugebėdama gyventi ir dirbti pagal ekonomines-energetines europietiškas taisykles, Lietuvos visuomenė išlieka rusiško-baltarusiško mentaliteto įtakoje.

„Ar iškovoję politinę laisvę nepateksime į ekonominę energetinę nelaisvę? Kuriuo iš šių kelių bus nueita, iš esmės priklausys nuo to, kaip elgsis aktyvioji Lietuvos visuomenės dalis, rodanti pavyzdį ir daranti tiesioginę įtaką pasyviajai visuomenės daugumai dėl Lietuvos energetinių krypčių pasirinkimo“, - tvirtino V.Bogušis.

Jis taip pat kalbėjo, jog būtina užtikrinti didesnį gynybos finansavimą ir gynybos pasirengimą pagal aukščiausius standartus, o to moko ir Lietuvos istorinė patirtis.„Karti istorinė patirtis moko mus būti budrius, todėl mums tikrai reikalingas atitinkamas kariuomenės finansavimas ir parengimas pagal pačius aukščiausius standartus“, - pabrėžė Seimo narys.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga, sulaužydama tarptautines sutartis, okupavo Lietuvą. 1941 metų birželio 14-osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į Rusiją.



NAUJAUSI KOMENTARAI

IDOMU

IDOMU portretas
Turintis jaunuolis dviguba pilietybe kur atliks karine tarnyba.Esant kokiai suirutei kokia sali stos ginti?

to

to portretas
Skirk pilietybe nuo tautybes

suris

suris portretas
antras, pats skirk ;) Seimo nariui siulau baigti pijarintis ir susitvarkytri sukuosena. Labai bjauriai atrodo populistiniai pasitalai, kai pacio sunelis idarbintas RC suda maldavo, o i kritika atsakydavo "jus nezinot kas mano tevas?"
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių