V.Antonovo suėmimo sankcija gali būti ginčijama Strasbūre (papildyta)

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo buvusio pagrindinio banko „Snoras“ akcininko Vladimiro Antonovo, kuris šiuo metu gyvena Londone, skundą dėl teismo jam skirto suėmimo. Sprendimas, kuris Lietuvoje bus galutinis ir neskundžiamas, bus skelbiamas lygiai po savaitės - liepos 9 dieną.

Teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis BNS sakė, kad posėdyje dalyvavo V.Antonovo advokatas su padėjėju ir prokuratūros atstovas.

TV3 ''Žinios" skelbia, kad V.Antonovo gynėjai neslepia, kad Vilniaus apygardos teismas dėl šio skundo - ne paskutinė stotelė, esą jei sprendimas bus nepalankus, jie gali galvosią skųstis tarptautiniam teismui.

Teisės ekspertai spėja, kad Lietuvos bylinėjamasis su buvusiu ,,Snoru" akcininku gali trukti mažiausiai kelerius metus. Tiesa, ši byla neturėtų stabdyti Londono teismo sprendimų dėl ekstradicijos.

Suėmimas V.Antonovui skirtas Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo birželio 1 dieną paskelbtu sprendimu. V.Antonovas apygardos teismo prašo panaikinti šį pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo pakartotinai buvo skirtas suėmimas.

V.Antonovo advokatas Lietuvoje Gytis Kaminskas BNS yra sakęs, kad nebuvo jokių pagrindų skirti jo klientui suėmimą ir prašoma jį panaikinti.

Pirmą kartą V.Antonovui suėmimas skirtas pernai lapkritį - jis ir buvęs banko prezidentas Raimondas Baranauskas buvo įtariami 987 mln. litų pasisavinimu. Advokatas tada taip pat buvo apskundęs šią nutartį, tačiau gruodį teismas skundą atmetė. Tada teismas pabrėžė, kad bylos duomenys patvirtina, jog buvę „Snoro“ akcininkai ne tik galėjo, bet ir slapstėsi nuo tyrimo, būdami Jungtinėje Karalystėje nesutinka būti išduoti Lietuvai. Skelbdamas nutartį dėl V.Antonovo, teismas atkreipė dėmesį, kad šio Rusijos piliečio su Lietuva nesieja tvirti socialiai ryšiai.

Buvusiems pagrindiniams „Snoro“ akcininkams V.Antonovui ir R.Baranauskui gegužę pateikti nauji įtarimai dėl didelės vertės turto - apie 1,7 mlrd. litų - pasisavinimo, ir ši suma, anot prokuratūros, jau nebebus didinama.

Gegužę V.Antonovui it R.Baranauskui buvo išduotas naujas - jau trečiasis - Europos arešto orderis. Pagal jį ir skirtas suėmimas.

Gegužės pabaigoje „Snoro“ administratoriaus prašymu Jungtinės Karalystės teismas nurodė areštuoti iki 492 mln. eurų (1,699 mlrd. litų) vertės buvusio didžiausio banko akcininko, šiuo metu Londone gyvenančio Rusijos verslininko V.Antonovo turto.

Prokuratūra pernai lapkričio 14 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras“ galbūt apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo. Netrukus po to V.Antonovas ir R.Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, R.Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Šiuo metu abu įtariamieji yra Londone.

R.Baranausko ir V.Antonovo ekstradicijos byla Londone nagrinėjama nuo 2011 metų lapkričio pabaigos, patys įtariamieji nesutinka būti perduoti Lietuvai. Londono Vestministerio magistrato teismas gegužės viduryje nusprendė bylos nagrinėjimą atidėti iki liepos.NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
Sitoks sprendimas yra priimtas kad Antonovas pasisleptu nuo apklausos....Tuo tarpu Rusija: Месяцами правоохранительные органы слали повестки. Батурина же настаивала на том, чтобы приглашение на допрос было оформлено по всем правилам. При их соблюдении свидетель по делу вправе воспользоваться 15-дневным иммунитетом, в течение которых он не может быть привлечен в качестве обвиняемого, взят под стражу или подвергнут другим ограничениям личной свободы. Это право предусмотрено как действующим законодательством (ст. 453 и 456 УПК РФ), так и международной практикой.

jei

jei portretas
turtas erestuotas, reiskia valstybe tikisi uzsidirbti is eiliniu zmoniu nelaimes, man buvo pasakyta, kad indelio neatgausiu, nes jis nedraustas, o mano indelis atiteks valstybei, smagu

Sisteminė klaida

Sisteminė klaida portretas
Vladimiras Antonovas nukentėjo nekaltai. Verčiant įmones akciniu kapitalu, pažeistos teisės-potikos ir ekonomikos normos. Įvyko stichija. Dėl diplomatų nerūpestingumo, kaltė ir atsakomybė teko priimti Vladimirui Antonovui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių