Valstybės vadovams VSD teikė vieną raštą, R.Palaičiui – du

Valstybės vadovai ir vidaus reikalų ministras yra gavę skirtingus Valstybės saugumo departamento (VSD) raštus apie tyrimą, susijusį su informacijos nutekinimu apie banką „Snoras“ - vieną VSD raštą praėjusių metų gruodį yra gavę ir valstybės vadovai, ir vidaus reikalų ministras, kitą VSD raštą šių metų vasarį yra gavęs tik ministras.

Kaip penktadienį patvirtino VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas, VSD yra teikusi kelis raštus, susijusius su minėtu tyrimu - vieną praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigoje visiems valstybės vadovams ir su tyrimu susijusių institucijų - Vidaus reikalų ir Finansų ministerijos - vadovams.

Būtent šį raštą, trečiadienį Seime kalbėdamas apie visiems vadovams tą pačią dieną pateiktą „pažymą“ turėjo omenyje ir VSD vadovas Gediminas Grina. VSD atstovai penktadienį BNS patikslino, jog šiuo atveju minėtas dokumentas yra raštas, o ne pažyma.

BNS žiniomis, minėtame rašte gruodžio mėnesį buvo pateikta informacija apie VSD atliktus tyrimus poligrafu .
Kitą VSD raštą, kuriame buvo apibendrinti dviejų patikrinimų - VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos - poligrafu duomenys bei siūlymas priimti sprendimus, VSD teikė vasario 14 dieną.

Šis raštas buvo pateiktas tik valstybės paslapčių subjekto vadovui - vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui. Valstybės vadovams VSD šio rašto neteikė, nes, anot VSD atstovų, pagal įstatymų nustatytas procedūras šio rašto paskirtis informuoti būtent valstybės paslapčių subjekto vadovą jau apie konkrečius atlikto tyrimo rezultatus ir siūlyti priimti atitinkamus sprendimus.

„R.Palaičiui pateikėme labai paprastą informaciją su siūlymu priimti sprendimą, kadangi mūsų tarnyba paprastai patikrina žmones, tiesiog surenka apie juos informaciją ir pasiūlo priimti sprendimą pagal tą informaciją. Siūlėme priimti greitai sprendimą“, - žurnalistams trečiadienį Seime sakė VSD vadovas G.Grina.
Ministras R.Palaitis vasario 14 d. VSD gauto rašto pagrindu priėmė sprendimus panaikinti leidimus dirbti su slapta informacija Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovui Vitalijui Gailiui ir jo pavaduotojui Vytautui Giržadui, o vėliau juos atleido.

Prezidentės, Seimo pirmininkės ir premjero atstovai BNS patvirtino gavę būtent vieną praėjusių metų gruodžio pabaigoje VSD teiktą raštą.

„Seimo pirmininkė yra gavusi VSD raštą praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir, kaip yra sakiusi anksčiau, jame pateikta informacija nesudaro pagrindo daryti vertinimų bei išvadų dėl FNTT vadovų. Šiais metais jokios informacijos, susijusios su šiuo tyrimu iš VSD negauta. Pažymų Seimo pirmininkė taip pat nėra gavusi“, - BNS penktadienį sakė Seimo pirmininkės Irenos Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

I.Degutienė anksčiau viešai yra sakiusi, kad negavo „jokios informacijos“. Premjeras A. Kubilius yra sakęs neturįs informacijos, leidžiančios abejoti FNTT vadovų patikimumu. Jis yra kreipęsis į VSD ir vidaus reikalų ministrą prašydamas pateikti informaciją, susijusią su FNTT vadovų atleidimu. VRM ketvirtadienį BNS patvirtino, jog tokia informacija premjerui jau yra parengta.

Prezidentės patarėjas Jonas Markevičius teigė, kad prezidentė yra gavusi VSD informaciją, kuri buvo pateikta visiems valstybės vadovams. J.Markevičius BNS penktadienį taip pat patvirtino, jog šiuo atveju turėtas omenyje praėjusių metų gruodžio mėnesio VSD raštas.

Šią savaitę posėdžiavusiai Seimo Antikorupcijos komisijai vasario 14 dienos VSD rašto, kuris pateiktas tik ministrui R.Palaičiui, VRM vadovas sakė negalįs pateikti.

"Ta pažyma yra su žyma ISS, o tai reiškia išslaptinti su subjekto sutikimu. (...) Pateikiau informaciją tokią, kokią galėjau pateikti. Jeigu kažkam trūksta, tegul eina pas prokuratūros darbuotojus, tegul klausia Valstybės saugumo departamento darbuotojų“, - trečiadienį teigė ministras.

„Apie tyrimą poligrafu visi pirmieji valstybės asmenys, ir aš su finansų ministre, pažymas gavau“, - trečiadienį sakė ministras, konkrečiai nenurodydamas, kurio laiko „pažymas“ turi omenyje.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Pareigūnai darbus prarado kitą dieną, kai ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento siūlymu. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui ir teigė, kad jų atleidimas esą gali būti susijęs su kai kuriais FNTT atliekamais tyrimais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleistus FNTT pareigūnus apkaltino politikavimu. Ji pirmadienį sakė, kad iš pareigų tarnybos direktorius ir jo pavaduotojas atleisti, kai „nelabai gerai“ pasirodė prokuratūros prašymu VSD atlikus tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.

V.Gailius ir V.Giržadas kategoriškai neigia, kad jie gali būti susiję su informacijos nutekinimu.


Šiame straipsnyje: FNTTVSD

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sraigė

Sraigė portretas
Tai ar visi jau gavo reikiamus raštus?

Pokštininkai

Pokštininkai portretas
Įtariu, kad ir raštų turiniai skiriasi. Matyt norima sukiršinti ministrus, politikus ir Prezidentę. Gudrus ir geras ėjimas. Tegul jie tarpusavyje mušasi, o mes pažiūrėsime. O kas toliau?

eilinis pilietis

eilinis pilietis portretas
Būkite protingi ir sudėliokite taškus taip kaip tai daroma su meile savo tėvynei, bet ne "popierius dėl popieriaus".Vaizdas toks, kad vyksta žaidimas be žmogiškojo faktoriaus.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių