Valstybės institucijos ekspertų paslaugoms pernai išleido 18 mln. litų

Daugumai valstybės institucijų tam tikriems darbams atlikti savų specialistų nepakanka, o samdomiems ekspertams, konsultantams, audito paslaugoms pirkti pernai išleista 18 mln. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo Audito komiteto surinkti duomenys atskleidžia, kad pernai tam išleista trečdaliu lėšų daugiau nei 2010 metais. Iš 171 institucijos, kurių vadovai yra asignavimų valdytojai, 2011-aisiais tokių paslaugų nepirko 73.

Seimo Audito komiteto duomenimis, daugiausia lėšų ekspertams praėjusiais metais išleido Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos. Tam jos atseikėjo daugiau kaip 2,028 mln. litų.

Lietuvos mokslų taryba ekspertų iš šalies paslaugoms apmokėti paklojo apie 1,578 mln. litų.

Trečia daugiausia pinigų už konsultacijas sumokėjusi institucija -Finansų ministerija. Pernai jos užsakytos ekspertų paslaugos mokesčių mokėtojams atsiėjo beveik milijoną litų - apie 990 tūkst. litų.

Finansų ministrės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės teigimu, 633 tūkst. litų iš šios sumos sudarė išlaidos už dokumentų, kurie reikalingi skolinantis valstybės vardu ir valdant tą skolą, parengimą. Už 267 tūkst. litų pirktas Sanglaudos fondo paramos poveikio Lietuvai vertinimo ataskaitos parengimas, už 88 tūkst. litų - konsultacijos vadovaujančiai institucijai siekiant užtikrinti tinkamą Europos Sąjungos (ES) paramos reglamentų įgyvendinimą. Tiesa, šios išlaidos padengtos Bendrijos paramos lėšomis.

Energetikos ministerija taip pat aktyviai naudojosi samdytų ekspertų paslaugomis. Tam ji nepagailėjo beveik 727 tūkst. litų. Didžiausią šių išlaidų dalį sudarė išmokos už teisines paslaugas.

„Šios paslaugos perkamos išimtiniais atvejais, esant specialiųjų teisinių žinių, pavyzdžiui, užsienio valstybių teisinės sistemos išmanymo, ilgametės praktikos sprendžiant investicinius ginčus, poreikiui. Taip pat, kai būtina spręsti konkrečias sudėtingas problemas, susijusias su ypatingą strateginę reikšmę valstybei turinčiais klausimais ir viešojo intereso apsauga“, - aiškino Energetikos ministerijos Informacijos valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Donata Malinauskaitė.

Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos ekspertų paslaugoms apmokėti pernai atseikėjo 677 tūkst. litų, Ūkio ministerija ir jai pavaldžios įstaigos - daugiau kaip 566 tūkst. litų. Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos tam skyrė apie 297 tūkst. litų.

Kultūros ministerija pernai konsultacijoms iš šalies išleido beveik 240 tūkst. litų.
Pinigų konsultacijoms iš šalies nepagailėjo ir krašto aukštosios mokyklos. Vilniaus universitetas per metus tam išleido beveik 462 tūkst. litų, Vilniaus dailės akademija (VDA) - 352 tūkst. litų, Kauno technologijos universitetas už ekspertų paslaugas pernai paklojo 177 tūkst. litų, Šiaulių universitetas - beveik 97 tūkst. litų.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija ekspertų paslaugoms apmokėti 2011-aisiais išleido 165 tūkst. litų, Valstybės kontrolė - daugiau kaip 153 tūkst. litų. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pirko paslaugų iš šalies už 74 tūkst. litų, viešoji įstaiga Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas - už 61,4 tūkst. litų.

Ekspertų paslaugas pirko ir kai kurie teismai. Pernai tam daugiausia - 54 tūkst. litų - išleido Šiaulių miesto apylinkės teismas. Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas šiam tikslui skyrė šiek tiek daugiau kaip 49 tūkst. litų, Klaipėdos miesto apylinkės teismas - per 44 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nepatenkintas

Nepatenkintas portretas
Oho kiek išleido, geriau būtų padėję vargstančioms šeimoms. O čia dabar švaisto pinigus į kairę į dešinę. Čia tik Lietuvoj taip galima. Visus mokesčius kelti, o talyginimus mažinti. O ką galvoja ta Šimonytė, kam jai skyrė tas pareigas, kad ji nieko nepadaro. Tai kam mes kovojome už laisvą Lietuvą, stojome į Europos sąjungą. Tai kokia čia nauda, jeigu mūsų atlyginimai ne europinio lygio, o mokesčiai tai europinio lygio. Kada prezidentė imsis veiksmų ir padarys galą tam savivaliavimui - privalo didėti atlyginimai, o ne mažėti. Kiek galima išlaikyti seimo biurokratus ir vagis. Jie baigia visą Lietuvą išvogti ir sau prisikrauti kišenes, o mus parastus žmones varo į pragarą. Ir nieks nieko nedaro, tiktai tarp savęs ginčijasi, ar čia seimas, juokas ima. Paleisti seimą, tegul gyvena už 800 Lt.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių