Valstybės finansuos studijas tik išlaikusiems du egzaminus

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, nustatantį minimalius rodiklius pretenduojant į valstybės finansuojamas aukštojo mokslo studijas.

Nuo šiol pretenduoti į valstybės finansavimą studijoms - studijų krepšelį arba studijų stipendiją universitetuose ir kolegijose - galės išlaikiusieji du egzaminus. Iki šiol norint gauti valstybės finansavimą universitetuose reikėjo būti išlaikius tris, kolegijose - du egzaminus.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), būta atvejų, kai dėl vadinamojo slenkstinio kriterijaus valstybės finansavimą yra gavę mažiau balų surinkę abiturientai, o daugiau surinkusieji patekdavo tik į valstybės nefinansuojamas vietas, nes buvo išlaikę mažesnį egzaminų kiekį.

„Kai žmogus stoja į konkrečią specialybę, yra nurodyta, kokie konkrečiai dalykai imamai skaičiuojant konkursinį balą. Tad pasitaikydavo, kad žmogus būtent tikslingai laikydavo tuos dalykus, bet jam neužtekdavo tik tų brandos egzaminų, nors jo išlaikymo balas ir labai aukštas“, - BNS aiškino švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Jos teigimu, taip kartais nutikdavo dėl skirtingų įvairiais metais galiojusių kriterijų, pagal kuriuos stojantysis galėdavo pretenduoti į valstybės finansavimą. Pavyzdžiui, stojantieji ne iš karto po mokyklos baigimo galėjo būti išlaikę visus egzaminus, pagal kuriuos skaičiuojamas stojamasis balas, bet nebūti išlaikę pakankamao egzaminų kiekio, kad galėtų pretenduoti į studijų krepšelį.

„Iki 2009-ųjų imtinai nebuvo prašoma tenkinti didesnių kriterijų kaip brandos atestatas. 2010 metais buvo įvestas trijų brandos egzaminų kriterijus, privalonas norint gauti valstybės finansuojamą vietą. 2011 metais su kolegijomis kalbantis ir įvertinant 2010 metų rezultatus buvo taikomas tas kriterijus jau tik universitetams, kolegijoms užteko brandos atestato - tai yra dviejų egzaminų“, - teigė viceministrė.

Ji taip pat pabrėžė, kad šiemet stoja ypač daug anksčiau mokyklas baigusių asmenų. Iš 18 tūkst. šiemet jau pradėjusių prašymo studijuoti registraciją bendro priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemoje apie 7 tūkst. yra mokyklas baigusieji anksčiau.Anot ŠMM, dabar nustatyti minimalūs rodikliai pretenduojant į valstybės finansuojamas studijų vietas neturi įtakos Geriausiųjų eilės skaičiavimo tvarkai ir nekeičia prieš dvejus metus paskelbtų stojimo sąlygų.

Galimybė gauti valstybės finansavimą tarp turinčių teisę į jį pretenduoti, kaip ir anksčiau, priklausys nuo konkursinių balų.Pagal Geriausiųjų eilės sudarymo tvarką kartu su stojančiaisiais į valstybės finansuojamas vietas bus atrenkami ir stojantieji į mokamas vietas bei pretenduojantieji į studijų stipendiją.Stojančiųjų registracija į Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų ir kolegijų – studijų programas Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti informacinėje sistemoje vyksta nuo birželio 1 dienos. Kandidatų prašymai priimami iki liepos 23 dienos 17 valandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

durnelė

durnelė portretas
tai jeigu tris egzaminus išlaikiau, tai į valstybės finansuojamą vietą universitete nepriims? Reikia du egzaminus, kaip supratau.

reikia tik 1

reikia tik 1 portretas
kodel klaidinate, kad reikia du. Reikia tik vieno:-) .Netikite, ziurekite ivede i googla sita papildymo 1 punkta:-). REIKIA TIK BRANDOS ATESTATĄ (o jam gauti reikia tik lietuviu egzo) 2012-06-14 Įsakymas Nr: V-974 DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2011 M. GRUODŽIO 20 D. ĮSAKYMO NR. V-2485 "DĖL ASMENŲ, PRETENDUOJANČIŲ Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS PIRMOSIOS PAKOPOS IR VIENTISŲJŲ STUDIJŲ VIETAS, MOKYMOSI REZULTATŲ MINIMALIŲ RODIKLIŲ NUSTATYMO" PAKEITIMO

Taisyti klaidas

Taisyti klaidas portretas
Kiek pas mus yra valstybiu ??? Pagal straipsnio antraste neaisku...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių