A. Valinskas: aš per atostogas labiausiai mėgstu mylėtis su Valinskiene

"Aš per atostogas labiausiai mėgstu mylėtis su Valinskiene", – žodžių kišenėje neieškojo buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas. Pramogų pasaulio žvaigždės nesigaili nepatekusios į Seimą.

Bendrauja nedaug

Į 2008–2012 m. Seimą tarsi viesulas įsiveržę šou atstovai Arūnas ir Inga Valinskai, Donalda Meiželytė, Antanas Nedzinskas, Asta Baukutė šią vasarą nenuobodžiauja. Tiesa, buvę Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovai dabar tarpusavyje mažai bendrauja.

Tačiau, kaip ir visi, mėgaujasi vasaros malonumais. Kas plaukia regata, kas atostogauja kaime pas ūkininkus ir mokosi prižiūrėti bites, o kas, atsiribojęs nuo viso pasaulio, dirba ypatingą darbą.

Kai kurie uždirba kelis kartus daugiau, negu Seime.

Ant vandens arba su šautuvu

A.Valinskas su žmona Inga atostogavo Nidoje. Šiemet jau septintą kartą jis dalyvavo savaitę vykusioje Kuršių marių regatoje.

"Mano atostogos – ant vandens, jachtoje, su meškere. Arba miške – su šautuvu, su grybais", – savo pomėgius pavardijo pašnekovas.

Į regatą A.Valinskas plaukė be žmonos – vyrai ten moterų neima. Esą tai – joks prietaras, tiesiog yra komanda, kuri plaukia jau septintus metus. Moterys juos išlydi, jeigu atsikelia anksti, arba laukia krante grįžtančių.

"Tačiau manęs žmona dažniausiai laukia kitame krante, – regata finišuoja mariose, Nidoje, o ji tuo metu būna paplūdimyje, prie jūros, – juokėsi A.Valinskas. – To mes nesureikšminame, ar moterys laukia, ar nelaukia. Tuo labiau kad jos nelabai žino, kaip vėjas papūs ir kada grįšime. Tegul džiaugiasi, kad iš viso grįžtame."

Vartytis paplūdimyje Arūnas nemėgsta, todėl dažnai, anot jo, I.Valinskienė ten traukia viena. Juk nebūtinai vyras visada turi eiti ten, kur eina žmona, o žmona – ten, kur eina jos vyras.

Labiausiai patinka mylėtis

O kaip buvęs TPP įkūrėjas – neabejotina šalies pramogų pasaulio žvaigždė – gyvena dabar?

A.Valinskas grįžo prie tų darbų, kuriuos geriausiai moka: veda įvairius renginius, televizijos laidas, koncertus. Rašo dainų tekstus, yra sukūręs net per 250 tų tekstų.

Paklaustas, kuris tų darbų jam arčiausiai širdies, vyriškis – nebūtų A.Valinskas! – atrėžė: "Aš per atostogas labiausiai mėgstu mylėtis su Valinskiene."

Laisvė – žmogaus viduje

Prieš devynis mėnesius išėjęs iš Seimo, dabar jis tikriausiai jaučiasi laisvas kaip vėjas? "Aš ir tuomet nesijaučiau suvaržytas, – sakė buvęs Seimo pirmininkas. – Laisvė yra žmogaus viduje, ji nepriklauso nuo aplinkybių."

A.Valinskas pritarė, kad vasarą darbas Seime atimdavo daug laiko. Bet ir dabartiniai parlamentarai vasarą dirba tiek pat, kaip ir jie atostogaudami. Vis aiškina, kad reikia įteisinti atostogas, bet taip jų ir neįteisino.

Finansiniu požiūriu jis geriau gyvena dabar, o ne kai buvo valdžioje. "Dirbdamas dabartinius darbus, gali užsidirbti penkis ar net dešimt kartų daugiau, negu būdamas Seime, – klojo A.Valinskas. – Visi kažkodėl įsivaizduoja, kad Seimas – aukso aruodai."

Ar jis nemano, kad buvo klaida kurti tą partiją ir jiems – pramogų pasaulio atstovams – eiti į Seimą, į valdžią?

"Tikrai ne, – tvirtino A.Valinskas. – Aš darau tai, ką noriu daryti. Dirbome pačiu sunkiausiu valstybei metu, kai atėjo sunkmetis ir reikėjo kam nors priimti tuos nepopuliarius sprendimus. O jeigu jie buvo tokie blogi, tai klausimas: kodėl dabartinė valdžia, kuri jau devynis mėnesius dirba, jų neatšaukia?"

Seimo nario alga – per savaitgalį

Populiari dainininkė D.Meiželytė, prieš savaitę atšventusi 38-ąjį gimtadienį, buvo puikios nuotaikos.

"Aš gyvenu puikiai. Aš gyvenu labai gerai, – džiaugėsi Donalda. – Gal ir nereikėtų to sakyti ir per daug savo laime dalytis su kitais. Bet aš jaučiuosi labai gerai ir gyvenu visavertį, normalų brandaus žmogaus gyvenimą."

Paklausta, kaip sekasi užsidirbti duonai, Donalda prisiminė praėjusį gruodį, kai jie paliko Seimą, o daugelis trynė rankomis: "Va, išeis iš Seimo, ką jie darys, gal jie badaus, gal prasiskolins?"
Taigi ji tikriausiai nebadauja ir pakankamai uždirba iš tos veiklos, kurią gerai išmano?

"Na, negražu klausti žmonių apie finansus, – nepiktai subarė Donalda. – Nepadoru." Tačiau atlyžusi ir paskaičiavusi moteris sakė, kad panorėjusi Seimo nario algą ji gali užsidirbti per savaitgalį.

D.Meiželytė tvirtino, kad pragyvena iš koncertinės veiklos: veda įvarius  renginius. Tenka net renginių scenarijus rašyti. Juk vasara – darbo per akis. Moteris patikslino, kad turi individualios veiklos pažymą.

"Aš dabar renkuosi. Kiek noriu, tiek dirbu. Man daug pragyvenimui nereikia. Mašina sugedo – padirbėjau daugiau, suremontavo. Viską susimokėjau. Aš grįžau į laisvą normalaus žmogaus gyvenimą. Aš esu laisvo oro direktorė. Jeigu pinigai man būtų vertybė, o ne pragyvenimo priemonė, gal Palangoj eičiau per visus tuos restoranus ir kiekvieną vakarą ten dainuočiau. Bet aš visiškai nenoriu taškyti savo energijos", – klojo D.Meiželytė.

Ūkininkas išmokė bitininkauti

Negi populiarios moters darbotvarkėje nėra vietos atostogoms? Pasirodo, yra, ir dar kaip.

"Savaitgaliais dirbu, kartais būna net keturi koncertai iš eilės. O po darbų sekmadienį iš karto lekiu į kaimą. Sodybas turi draugai, net nespėju visų aplankyti per vasarą. O vieni draugai Molėtų rajone turi net ūkį, kur yra avių, vištų, kalakutų, bičių", – vardijo Donalda.

Minėto ūkio šeimininkas Eugenijus scenos žvaigždę išmokė bitininkauti. Ji šiek tiek apgailestauja, kad tame ūkyje nėra karvių. O būtų gera proga ir karvę pamelžti.

Visada nusiteikusi pilietiškai

Ar Donalda nesigaili, kad balotiravosi ir pateko į Seimą, kad iš pramoginio savo gyvenimo, galima sakyti, išbraukė net ketverius metus?

"Aš buvau visuomeniškai, pilietiškai nusiteikusi. Mane buvo užknisę, kad viena tau kalba valdžios vyrai per televizorių, o visai kas kita vyksta realiame gyvenime. Mano tikslas buvo skatinti žmones eiti balsuoti, o ne paskui inkšti: "Oi, mano balsas vis tiek nieko nepakeis. Va, vėl kažkokius durnius išrinko."

Bet mes nesitikėjome, kad tų balsų bus tiek daug. Juk žmonės balsavo ne už mus – jie balsavo prieš senąsias nomenklatūrines stagnacines partijas, ir viskas. Mes padarėm labai gerą darbą. Pasimokę žmonės jau neberinko "Drąsos kelio" taip aklai", – dėstė D.Meiželytė.

Anot pašnekovės, tai, kad Seimo nariu gali būti tik koks nors išskirtinis žmogus, yra visiška nesąmonė. Daugybė žmonių, baigę aukštuosius mokslus, anot jos, yra visiškai neūkiški, o "plaukiojantys" ir nučiuožusiais stogais.

Bus užsiėmęs iki pat šalnų

Iš visų buvusių TPP narių paslaptingiausias pasirodė Antanas Nedzinskas. Nei kaip atostogauja, nei kokį darbą susirado, Antanas pasakoti nepanoro. Tik pabrėžė, kad yra labai užsiėmęs. O į klausimą, kur dabar gyvena, atsakė: "Būtent ten." Kas yra "ten", neatskleidė.

"Nelabai noriu viešintis, ką dabar veikiu, – sakė buvęs parlamentaras. – Veikiu daug, bet viešintis nenoriu. Nes tada būna daugiau lankytojų, negu pagalbos. Nenoriu būti ieškomas, nenoriu būti surastas, nenoriu būti matomas."

Paklaustas, gal knygą rašo, gal muziejų steigia, keistuolis Antanas sakė esąs žiauriai užsiėmęs iki pat šalnų.

"Net ir visokių projektų atsisakyčiau iki pat šalnų, – laiko turiu nulį, – sakė A.Nedzinskas. – Nebus jokių atostogų iki šalnų. Tiesiog darbas, darbas ir darbas. Planai didžiuliai, bet apie juos nenoriu kalbėt. Nenoriu savęs blaškyti į šonus ir nenoriu, kad mane blaškytų. Apie tai, kur esu ir ką veikiu, net ne visi mano draugai žino."

Tai gal Antanas roko operą kuria? "Ne, nepasakysiu ką. Dabar nuo visko esu atsiribojęs ir atsidavęs tik darbui."

Ar taip pašėlusiai laiką pradėjęs taupyti Antanas nesigaili, kad net ketverius metus prasėdėjo Seime? "Dėl to, ką esu padaręs, nė dėl vieno žingsnio nesigailiu, nors ir ne visi žingsniai gal buvo teisingi", – atsakė pašnekovas.

Griebiausi paskutinio šiaudo: "Antanai, šventai tikiu, kad jūs dar neemigravote?" – "Ne. Esu Lietuvoj. O darbas žmogų puošia", – apibendrino Antanas.

Kita buvusi TPP narė – Asta Baukutė – ramiai su šeima vasaroja. Tačiau kur ir kokiomis pramogomis mėgaujasi, moteris pasakoti nepanoro.

Partija gyvavo trumpai

Lietuvos pramogų verslo atstovo A.Valinsko vadovaujama politinė TPP egzistavo 2008–2011 m.

Ši partija buvo įkurta 2008 m. balandį. Į ją buvo traukiami Lietuvos meno, pramogų veikėjai. Politikos apžvalgininkams kritikuojant, kad taip iš politikos daromas cirkas, partijos vedlys gindavosi: "Norime, kad jis (cirkas – red. past.) kaip galima greičiau pasibaigtų."

2008 m. pirmajame rinkimų į Seimą etape ši partija buvo antra pagal populiarumą, ji surinko 15,09 proc. balsų ir 13 mandatų. Antrajame etape iškovojo tris mandatus. A.Valinskas tada teigė, kad jie gali bendradarbiauti su visais, bet ne su populistinėmis laikomomis Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijomis.

Kartu su konservatoriais, liberalcentristais ir Liberalų sąjūdžiu TPP įėjo į valdančiąją koaliciją. A.Valinskas tapo Seimo pirmininku.

2009 m. A.Valinskas neteko Seimo pirmininko posto ir prasidėjo partijos skilimas. 2011 m. rugsėjį TPP prisijungė prie Liberalų ir centro sąjungos. Per 2012 m. Seimo rinkimus ji nelaimėjo nė vieno mandato.NAUJAUSI KOMENTARAI

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Citata: "Paklaustas, kuris tų darbų jam arčiausiai širdies, vyriškis – nebūtų A.Valinskas! – atrėžė: "Aš per atostogas labiausiai mėgstu mylėtis su Valinskiene."" ----------------- Tai cia labai jau senas jumoras. Jei ponas Valinskas mylejimasi laiko DARBU, tai galetu koki nors gabesni tam darbui pasamdyti!!! Ir vargti nereiketu.... ir savo energija galetu maloniau be vargo iseikvoti.

jb

jb portretas
Grazuole ir pabaisa. Kaip su tokiu gandonu galima myletis?

Nesuprantu tokių pigių ir banalių kuilių

Nesuprantu tokių pigių ir banalių kuilių portretas
Tikras debilas. Vyrai taip nešneka. Užuojauta Ingai.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių