Valia: šalies vadovei, norinčiai dar vieno referendumo, gali pasisekti

Antras referendumas dėl atominės elektrinės? Kodėl gi ne. Šiai Prezidentės Dalios Grybauskaitės minčiai pritaria ir valdantieji, ir opozicija.

Socdemai – pozityvūs

Jei Lietuva nuspręstu vis tik statytis atominę jėgainę, reiktų dar vieno referendumo. Tokiai šalies vadovės Dalios Grybauskaitės idėjai didžioji dalis Seimo neprieštarautų. Taigi tikimybė, kad turėsime dar vieną referendumą – visai reali.

Nors premjero sudaryta darbo grupė dėl Visagino atominės elektrinės projekto darbą baigs tik po kelių mėnesių, Prezidentės pozicija aiški: Lietuva turi išlikti atominės energetikos šalimi.

Tam pritaria ir kairieji. Vakar Juozas Olekas, socialdemokratų vicepirmininkas, pakartojo, kad neprieštarautų, jei po kiek laiko būtų surengta dar viena gyventojų apklausa.

V. Uspaskichas – neapsisprendęs

Panašiai samprotauja ir valdančiosios koalicijos partneriai. Valentinas Mazuronis, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vicepirmininkas pareiškė pritariąs prezidentei.

„D.Grybauskaitė absoliučiai teisi. Todėl, jei teiksime patobulintą arba naują projektą privalu įtikinti visus Lietuvos piliečius, kad tai Lietuvai naudinga. Tai jei nutarsime, kad statoma, tai būtina piliečių atsiklausti“, – nurodė V.Mazuronis.

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovo teigimu, visai nesvarbu, ar referendumas bus privalomasis ar patariamasis: „Kaip politikas nematau didelio skirtumo, ar jis vadinasi privalomasis ar rekomenduojamasis, jeigu tai įvykęs referendumas ir dauguma pasako „taip“, man, kaip jis besivadintų, yra privalomasis“.

Tuo metu koalicijos partnerė Darbo partija (DP) jos lyderio Viktoro Uspaskicho žodžiais, dar neapsisprendusi. V.Uspaskichas sakė laukiąs partijos nuomonės. „Aš negaliu kalbėti. Asmeninės nuomonės nenoriu sakyti, nes ji gali būti traktuojama kaip partijos. Nekalbėsiu kol kas šia tema“, – tiek vakar tepasakė DP vedlys.

A. Kubilius – irgi „už“

Opozicinė konservatorių partija taip pat palaiko Prezidentę. Andrius Kubilius, buvęs premjeras, pakartojo, kad neprieštarautų tokiai idėjai. „Tokiu atveju reikia vėl žmones bandyti įtikinti, kad tai yra naudingiausias sprendimas, ir vėl jų paklausti, ar jie tam pritaria“, – aiškina A.Kubilius. Beje, patariamojo referendumo, kuris buvo surengtas kartu su Seimo rinkimais, dešinieji nepalaikė.

Kiti opozicijos atstovai dar nėra apsisprendę. Pavyzdžiui, Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdžio vedlys, aiškina, kad pirmiausia reikia nuspręsti, ką daryti su jau įvykusio referendumo rezultatai, ir tik po to kalbėti apie galimą antrąjį. „Nebūčiau šiandien toks drąsus šalininkas bet kokiu atveju rengti dar vieną referendumą, nes nieko kažko esminio neįvyko. Nors įvyko ir patariamasis referendumas, bet galioja išreikšta žmonių valia per šitą referendumą“, – dėstė Liberalų sąj9džio vedlys.

Komentaras

Lauras Bielinis

Politologas

Prezidentės pagrindinis tikslas yra vis dėlto kažkaip išspręsti atominės elektrinės klausimą, ir, kaip žinia, jinai palaiko atominės elektrinės statybos idėją. Todėl neigiamai pasibaigęs referendumas iš tikrųjų sukuria tokį konfliktą tarp valdžių sprendimų ir visuomenės pozicijos. Taigi antrojo referendumo idėją Prezidentė savotiškai siūlo tam, kad galbūt galima būtų pakeisti viešąją nuomonę, ir pasekti referendume pozityvų rezultatą.

Ar tai realu? Viskas priklauso nuo politikų sutarimo: Seimo ir šalies vadovės. O ar galėtų pasikeisti piliečių nuomonė? Man atrodo nėra sudėtinga pakeisti viešąją nuomonę. Ties viešosios nuomonės aspektais yra dirbama ir jei bus teisingai ir kryptingai veikiama, tai dalis visuomenės labai lengvai pakeis savo nuomonę.


Šiame straipsnyje: atominėVAEatominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

lina

lina portretas
Tai LRT ir kitos nupirktos laidos varys į vienus vartus. atima painigus iš meno mokyklų, iš būsimų studentu, ir tekšt dar vienam referndumui. Prezidentė suvokia kad mes ne musmirių priėdę ėjom balsuoti. Kažin ar negalėtų sutelkti valdžia dėmesį į atominės uždarymo klausimą? Tikisi kad dar kartą pritaikys čekuolišką metodą, ir sukels abejones ir užteks balsų "už". nė velnio, nei veinas senelis neužkars nuskurusiai lietuvai gyvenenčiai iš paskolų tokios naštos, nevisiems jiems dar alzhaimeris.

romas

romas portretas
Kokie mes turtingi!

gebelsas

gebelsas portretas
neatejusiuju i referenduma skaitysis NE....
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių