Valdžia ims aiškintis, kaip žmones ir ūkį veikia laiko kaitaliojimas

Ministro pirmininko tarnyba paskelbė konkursą, kuriuo siekia išsiaiškinti, kaip žmonių sveikatą ir ūkio sektorių veikia laikrodžių rodyklių sukinėjimas pavasarį ir rudenį.

Tai padaryti Vyriausybė buvo įgaliota dar 2011 metų gegužės pabaigoje, tačiau šiam pirkimui lėšos - 12,4 tūkst. litų - rastos tik dabar, rašo „Lietuvos žinios“.

Užpernai Seime buvo kilusios diskusijos dėl laiko keitimo, tuomet nuspręsta Vyriausybei pavesti atlikti išsamų tyrimą, kaip laikrodžių rodyklių sukinėjimas atsiliepia šalies ekonomikai ir gyventojų sveikatai, ir galbūt kreiptis į Europos Komisiją (EK) su prašymu leisti Lietuvai laiko nebekaitalioti.

Kreiptis į EK uždelsta, o vasaros laiko įvedimas visoms Europos Sąjungos šalims pratęstas iki 2016 metų.

Pagal šią direktyvą, paskutinį kovo sekmadienį laikrodžių rodyklė pasukama valanda į priekį ir įvedamas vasaros laikas, o paskutinį spalio sekmadienį jis atšaukiamas.

Geografiškai Lietuvos teritorija aprėpia dvi laiko juostas. Vakarinė šalies dalis patenka į pirmąją, o likusioji - į antrąją laiko juostą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Belekas

Belekas portretas
Ar Jūs blt viviški debilai, ar man čia vienam, su galva negerai ?!?!? Šimtą kartų pakeitaliojot tvarkas dėl laiko keitaliojhimo ir patį laką, tik dabar sumąstėte pasižiūrėti rimčiau, kokias tai turi pasėkmes ?!?!? O tai gal ir su atomine tas pats ? Ir kiek dar tokių sprendimų yra priimta ? Nekalbant apie įstatymus, kurie galiojo dieną, ar net pusę jos !?!?!

pasiūlysiu

pasiūlysiu  portretas
pAKAbinkt karvidėse, kiaulidėse laikrodžius-ir ten jiem sukinėkit, pamatysit ar keičiasi kas ar ne

palikit

palikit portretas
vasaros laika visiems laikams, atsibodo tamsa visa diena
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių