Valdantieji per savaitę žada Darbo partijai nurodyti, kuriuos jų siūlymus priima

Valdančiosios koalicijos atstovai ketina per savaitę pranešti opozicinei Darbo partijai (DP), kurie jų siūlymai valdžiai atrodo priimtini.

"Per savaitę valdantieji ir Vyriausybė turi parengti protokolą, kuriais klausimais mes sutariame. Jame bus matyti viskas apibendrinta", - antradienį BNS sakė Seimo DP frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Anot jo, dėl to sutarta pirmadienį per valdančiųjų frakcijų atstovų, kai kurių ministrų ir Ministro pirmininko tarnybos kanclerio susitikimą su "darbiečiais". Jame dalyvavo ir DP pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

"Kai kur ir mes nusileidome, kai kur - valdantieji, - tvirtino V.Gapšys. - Nusileidome dėl pajamų šaltinių iš energetikos. Mes sakome, jeigu Vyriausybė įsivaizduoja, kad yra kiti pajamų šaltiniai geresni negu mūsų siūlomi, natūralu, tegu Vyriausybė ir siūlo tuos šaltinius."

Tačiau, anot "darbiečių" seniūno, labiausiai nuomonės skiriasi dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

"Mes nenusileidžiame, manome, kad jis turi būti sumažintas įmonėms, kurios kuria didžiausią pridėtinę vertę", - sakė V.Gapšys.

Opozicinė DP valdančiajai Permainų koalicijai siūlo iki 7 proc. mažinti PVM įmonėms, vidaus rinkoje konkuruojančioms su importine produkcija ir savo gaminius bei paslaugas eksportuojančioms į užsienį.

"Kai kurie klausimai išsisprendė savaime. Pavyzdžiui, mūsų keltas klausimas dėl aukštojo mokslo savivaldos. Konstitucinis Teismas pasakė ir nebėra, ką svarstyti. Arba dėl "Sodros" įmokų nedidinimo", - kalbėjo V.Gapšys.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad tebegalioja DP nuostata, jog jų pasiūlymai turi būti priimti iki kitų metų biudžeto patvirtinimo Seime.

"Kalbame, kad dabar labai svarbus valstybės biudžeto klausimas. Kad jį išspręstume, sakome, kad mūsų siūlomi pakeitimai turi būti įtraukti į biudžetą. Jeigu galutinai protokolą sužiūrime, sulaukiame palaikymo, pirmininkas (DP pirmininkas Viktoras Uspaskichas - BNS) sako tada turėsiąs realų pagrindą ateiti į frakciją ir kalbėti, kodėl turime palaikyti biudžetą", - tvirtino V.Gapšys.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Valentinas Stundys, dalyvaujantis konsultacijose su "darbiečiais", patvirtino, kad jau baigtas DP siūlymų aptarimas.

"Po šio susitikimo ekspertai pasiūlo galutinę mūsų konsultacijų grupės poziciją, ji suderinama dar kartą ir atiduodama Darbo partijai. Konsultacijų grupė savo parengtą tekstą dėl DP pasiūlymų taip pat įteiks koalicijai. Turi būti politinis sprendimas", - dėstė V.Stundys.

Spalio 20 dieną opozicinė DP sulaukė valdančiosios Permainų koalicijos partnerių pasiūlymo pradėti konsultacijas dėl galimo bendro darbo koalicijoje.

Netruks "darbiečiai" įteikė savo siūlymų paketą, kurį priėmus jie žada paremti 2010 metų nacionalinį biudžetą.

Jame be 7 proc. PVM įvedimo įmonėms, vidaus rinkoje konkuruojančioms su importine produkcija ir savo gaminius bei paslaugas eksportuojančioms į užsienį, dar siūloma visus dividendus apmokestinti 50 proc., decentralizuoti energetikos bendroves ir liberalizuoti šią rinką. Energetikos įmonės turėtų pelno mokestį mokėti nuo apyvartos, o ne nuo turto vertės, kaip yra dabar. Tai esą leistų papildyti biudžetą apie 0,5 mlrd. litų.

"Darbiečiai" taip pat skelbia reikalaujantys rinkos demonopolizavimo, konkurencingumo, smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo, progresinių mokesčių ir nemažinti socialinių išmokų.

Gyventojams, gaunantiems mažiau nei 860 litų, siūloma sukurti papildomą apie 100 litų krepšelį. Tai esą būtų nacionalinių gamintojų produkcija.

Taip pat siūloma turgų savininkus papildomai apmokestinti 10 litų nuo kvadratinio metro mokesčiu.

DP pateikus šiuos ir kitus siūlymus Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė pareiškė, kad buvo klaida pasiūlyti "darbiečiams" pradėti konsultacijas dėl bendradarbiavimo su Permainų koalicija.

Centro-dešiniųjų arba Permainų koalicija buvo suformuota po pernai spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių iš valdžios buvo priversti pasitraukti socialdemokratai. Apie pavojų koalicijos stabilumui imta kalbėti, kai suskilo A.Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos frakcija Seime.

Dabartinė Permainų koalicija, kurią sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Liberalų ir centro sąjunga bei Tautos pisikėlimo partija, Seime turi 72 balsus iš 141.

Opozicinę Darbo partijos frakciją sudaro 10 narių.


Šiame straipsnyje: Darbo partijos pasiūlymai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių