Valdantieji: dėl FNTT vadovo apsispręs vidaus reikalų ministras

Naujojo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo klausimą turi spręsti naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

Apie tai kalbėta trečiadienį įvykusiame valdančiosios koalicijos atstovų susitikime.

Trečiadienio rytą atnaujinta prieš porą mėnesių dėl kilusios įtampos koalicijoje nutrūkusi tradicija kiekvieną savaitę valdančiųjų atstovams pusryčiauti su premjeru Andriumi Kubiliumi ir šio susitikimo metu aptarti svarbiausias politines aktualijas.

Pasak valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos pirmininko Algio Čapliko, šįkart prie pusryčių stalo kalbėta apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadą apie naująjį FNTT vadovą Kęstutį Jucevičių, apie opozicijos inicijuotą interpeliaciją teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui, strateginius energetinius projektus, Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus. „Aptarėme visas svarbiausias politines aktualijas, visus pastaruosius iššūkius koalicijai“, - sakė politikas.

Anot jo, koalicijos susitikime be kita ko kalbėta apie antradienį paskelbtą VTEK sprendimą, jog neseniai FNTT vadovu paskirtas K.Jucevičius nepaisė interesų derinimo reikalavimų, pasirašydamas raštą dėl savo paties patikimumo.

Didžiausia valdančiosios koalicijos partija Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) reikalauja, kad K.Jucevičius atsistatydintų pats arba būtų atleistas.

„Bendras sutarimas koalicijoje yra toks – pagal galiojančius įstatymus FNTT vadovo klausimą turi spręsti vidaus reikalų ministras. Jam ir paliekama teisė įvertinti padaryto nusižengimo mastą ir apsispręsti, kokią nuobaudą skirti K.Jucevičiui“, - sakė A.Čaplikas.

Tik antradienį pareigas pradėjusį eiti naująjį Vidaus reikalų ministerijos vadovą A.Melianą yra delegavę liberalcentristai. K.Jucevičių FNTT vadovu paskyręs ankstesnis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis irgi yra šios partijos atstovas.

A.Melianas yra sakęs, kad išnagrinėjęs VTEK išvadą dėl K.Jucevičiaus spręs, ką daryti. Trečiadienio rytą ministras sakė dar nežinąs, koks bus K.Jucevičiaus likimas, nes dar nėra susipažinęs su VTEK išvada.

FNTT vadovas pareiškė pats neatsistatydinsiąs ir lauksiąs vidaus reikalų ministro sprendimo.

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio vadovas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigė, kad sprendimai dėl naujojo FNTT vadovo, turi būti teisiniai, o ne politiniai: „Tikrai nereikia čia politiniais pareiškimais skubinti įvykių. Lietuvoje dar vis teisė galioja, todėl reikia leisti ramiai naujam ministrui išsiaiškinti situaciją ir padaryti atitinkamus sprendimus“.

„Politikai turėtų susilaikyti nuo politinių vertinimų, nes ši istorija jau ir taip yra labai stipriai politizuota ir negerai, kada politikai ima reguliuoti specialiųjų tarnybų darbus“, - pridūrė jis, klausiamas, ar, jo vertinimu, K.Jucevičius gali toliau eiti pareigas.

A.Čaplikas teigė, kad trečiadienio ryto susitikime valdantieji kalbėjo ir apie opozicijos inicijuotą interpeliaciją teisingumo ministrui R.Šimašiui. Planuojama, kad Seimo plenariniame posėdyje šis klausimas bus svarstomas pačioje gegužės pradžioje - 3 arba 8 dieną.

A.Čaplikas patvirtino, kad valdančioji koalicija nusiteikusi nepritarti interpeliacijai. „Elgsimės taip, kaip buvo elgiamasi ir kitais opozicijos inicijuotų politinių interpeliacijų atvejais“, - sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių