Vaikų globos namų projektui per aukcioną surinkta 52 tūkst. litų

Trečiadienio vakarą Vilniaus senamiestyje vykęs penktasis visuomeninės organizacijos (VO) „Gelbėkit vaikus“ kalėdinis aukcionas viršijo organizatorių lūkesčius - jo metu surinkta daugiau nei 52 tūkst. litų.

Šie, už žinomų Lietuvos menininkų darbus verslininkų paaukoti pinigai bus skirti Pabradės ir Paparčių vaikų globos namuose vykdomam projektui „Galimybė gyventi geriau“.

„Projekto tikslas - suteikti galimybę globos namų auklėtiniams gyventi geriau. To siekiama didinant globos namų darbuotojų kompetencijas sprendžiant psichologines auklėtinių problemas, ugdant vaikų savivertę bei ruošiant juos savarankiškam pilnaverčio visuomenės nario gyvenimui“, - sakė projektą įgyvendinančios VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

Pasak jos, bendras keturis metus truksiančio projekto biudžetas - 71 tūkst. Lt. Už šias lėšas Pabradės ir Paparčių vaikų globos namų auklėtiniams vedami užsiėmimai, kurių temos apima daugiausiai rūpesčių tolesniame šių vaikų gyvenime keliančius klausimus - nuo savęs vertinimo ir teigiamų emocijų lavinimo iki šeimos planavimo.

„Iki aukciono šiam projektui turėjome surinkę apie pusę reikiamų lėšų, todėl vakar paaukoti pinigai leis pilnai įgyvendinti suplanuotą veiklą bei realizuoti kitas, į geresnę vaikų ateitį orientuotas organizacijos idėjas. Esame labai dėkingai menininkams, aukojusiems savo darbus, verslininkams - savo pinigus bei visiems šį renginį padėjusiems organizuoti savanoriams, kurių pagalba šiuo metu, kai šalis išgyvena ekonominius sunkumus ir kovoja su ligomis, įgyja kitokią reikšmę“, - sakė R. Dičpetrienė.   

Pasak aukcionui jau antrus metus iš eilės savo darbus aukojusio menininko Vlado Mackevičiaus, krizė verčia mobilizuotis ir svarbu, kad tai vyktų ne tik asmeniniame, bet ir visuomeniniame lygmenyje.

„Spręsdami savo problemas negalime užmiršti tų, kurie nėra pajėgūs vieni kovoti su sunkumais. Pasirūpinti jais privalome dabar, nepaisydami krizės, ligų ar kitokių sunkumų. Šiandien nesprendžiamos globos namuose augančių vaikų bėdos ateityje gali virsti ne tik jų asmenine tragedija, bet ir visuomenės skauduliu“, - sako V. Mackevičius.

Aukcione pristatyti ir parduoti kūriniai:

1.    Restorano DOMM CHEF DE CUISINE Javier Lopez Ruiz išskirtinė kulinarijos pamoka porai

2.    Individuali fotografo Tomo Kaunecko fotosesija

3.    Vytauto Klemkos grafika „Ateinantieji“ (iš ciklo „Krantų keliai“)

4.    Deimantas ir su juo sukurtas autorinis Tomo Blaževičiaus juvelyrikos darbas

5.    Miglės Kosinskaitės tapybos darbas „Trauka“

6.    Vitos Pukštaitės-Bružės segė - pakabukas „Rytas pievoje“

7.    Mariaus Jovaišos fotografija „Salelė Sartų ežere“ (iš fotoalbumo „Neregėta Lietuva“).

8.    Normantės Naruševičienės keramikos darbas „Paslapčių dėžutė“

9.    Agnės Šemberaitės keramikos darbas - papuošalų dėžutė „Angelas“

10.  Rūtos Lipaitės Vingrienės kūrinys - veidrodis su vitražo rėmu

11.  Dovilės Norkutės monotipija THAI CHI

12.  „A&V“ dueto, dizainerių Aleksandro Pogrebnojaus ir Vidos Simanavičiūtės, juoda suknelė

13.  Vlado Mackevičiaus tapybos darbas „Karingas paukštis“

14.  Vlado Mackevičiaus grafikos darbas „Lietuvos aido“ senovinis laikraštis (1929 m.)

15.  Vlado Mackevičiaus tapybos darbas „Stebintys naktį“

16.  E. Freese drobė „Jūra“

17.  Raimondo Navakausko tapybos darbas „Tėvas globojantis vaikus“

18.  Specialus LEON SOMOV & JAZZU koncertas

19.  Ievos Anskaitienės tapybos darbas „Meilės angelas“

20.    Mados namų CANTAS ir dizainerio Egidijaus Sidaro aksesuaras Žabo.

Apie VO „Gelbėkit vaikus“ vykdomą projektą „Galimybė gyventi geriau“:

Projekto „Galimybė gyventi geriau“ tikslas - suteikti galimybę globos namų auklėtiniams gyventi geriau, padėti globos namų darbuotojams sprendžiant psichologines auklėtinių problemas, ruošti juos savarankiškam gyvenimui tam, kad užaugę jie galėtų sukurti pilnavertes šeimas, turėtų pastovų darbą, būtų lygiateisė visuomenės gyvenimo dalis.

Projektas vykdomas Pabradės ir Paparčių vaikų globos namuose, kuriuose auga 120 vaikų. Jiems vedami užsiėmimai, kurių temos - savęs vertinimas, teigiamų emocijų ir empatijos lavinimas, saugumo lavinimas, pagalbos teikimas, konstruktyvus kylančių problemų sprendimas, profesinis orientavimas. Jų metu taip pat ugdomi efektyvios darbo paieškos įgūdžiai, aptariami brendimo, šeimos planavimo klausimai, skatinamas savarankiškumas įvairiose gyvenimo situacijose bei socialinis supratingumas.


Šiame straipsnyje: aukcionas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių