VAE: pirkimus vykdėme sąžiningai ir vadovaujantis įstatymais

Energetikos bendrovių grupę valdanti  įmonė Visagino atominė elektrinė (VAE) teigia, jog nėra gavusi jokios oficialios informacijos iš Generalinės prokuratūros apie jos pradėtą tyrimą dėl VAE vykdytų viešųjų pirkimų.

VAE pranešė, jog bendrovė pirkimus vykdė vadovaujantis įstatymais.

„VAE, būdama perkančiąja organizacija, visus pirkimus atlieka vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis“, - teigiama VAE pranešime.

Pasak bendrovės, sutartys dėl teisinių paslaugų su tarptautine advokatų kontora „Herbert Smith“, verslo konsultavimo ir finansiniu patarėju „N M Rothschild & Sons Limited“ bei viešųjų ryšių agentūra „BVRG“ buvo sudarytos atlikus pirkimus neskelbiamų derybų būdu, kuris yra vienas iš Viešųjų pirkimų įstatyme numatytų pirkimų būdų.

Anot VAE, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atliko šių pirkimų vertinimą ir praėjusių metų lapkritį VPT rekomendavo nutraukti šių pirkimų sutartis.

„VPT rekomendacija buvo įvykdyta. Gavusi informaciją dėl rekomendacijos įvykdymo, VPT jokių pastabų VAE nepateikė“, - rašoma bendrovės pranešime.

Generalinė prokuratūra antradienį patvirtino pradėjusi ikiteisiminį tyrimą dėl VAE viešųjų pirkimų. Pasak Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ritos Stundienės, tyrimas pradėtas sausio 14 dieną.

Anot jos, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo, bendrovėje vykdant viešuosius pirkimus.

R.Stundienės teigimu, VPT, patikrinusi VAE viešuosius pirkimus, nustatė, kad 2011-2012 metais keturi viešieji pirkimai, susiję su teisinėmis, verslo konsultavimo ir viešųjų ryšių paslaugomis, pažeidė įstatymo nuostatas.

Ji teigė neturinti žinių, kas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Pernai lapkritį skelbta, jog į Generalinę prokuratūrą dėl VAE pirkimų kreipėsi Socialdemokratų partijos Seimo frakcija.

VPT pernai lapkričio viduryje pareiškė, kad VAE turėtų nutraukti tris neteisėtai sudarytas maždaug 30 mln. litų vertės sutartis su užsienio teisininkais ir vietos viešųjų ryšių agentūra. Tarnyba tuomet taip pat nustatė įstatymų pažeidimų ir ketvirtoje, tuomet jau pasibaigusioje VAE sutartyje su BVRG dėl žiniasklaidos planavimo - paslaugos buvo įsigytos už 261 tūkst. litų, o sutartis buvo pasibaigusi pernai birželio 27 dieną.

VAE netrukus po to pranešė nutraukusi 20,7 mln. litų vertės sutartį su tarptautine advokatų kontora „Herbert Smith“, 8 mln. litų vertės sutartį su Didžiosios Britanijos investicijų banku „N M Rothschild & Sons Limited“, o 1,2 mln. litų sutartis su viešųjų ryšių agentūra BVRG jau buvo pasibaigusi anksčiau.

Tuomet skelbta, kad dėl sutarties su „Herbert Smith“ į tarnybą kreipėsi du Seimo nariai - Evaldas Lementauskas ir Valerijus Simulikas, dėl sutarties su „N M Rothschild & Sons Limited“ - Seimo narys Vidmantas Žiemelis kreipėsi Generalinę prokuratūrą, kuri persiuntė prašymą VPT, o dėl sutarties su BVRG - dabartinis premjeras Algirdas Butkevičius taip pat kreipėsi į prokuratūrą, o ši - į tarnybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

vergas

vergas portretas
kas tirs tuos pareiskimus? bus skambutis ir tyrimas bus nutrauktas...apsiciupinekit kur gyvenat! prie atomines milijardu sildysis ne viena desimtis oligarchu...o kiek dar eiliniu pasikniuku darysis pinigus...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių