V.Adamkus prakalbo apie bankrotą

Prezidentas Valdas Adamkus prakalbo apie galimą bankrotą energetikos sektoriuje, jei ES nesuteiks deramos paramos Lietuvai, šiai uždarius Ignalinos atominę elektrinę (IAE). Apie tai šalies vadovas kalbėjo Briuselyje vykusiame ES lyderių susitikime.

Naudojo ir taršos argumentą

"Būtina sutelkti pastangas, kad išvengtume dar vieno bankroto. Šį kartą – energetikos sektoriuje", - ES vadovų susitikime pareiškė V.Adamkus.

Apie tai jis kalbėjo aptardamas ypač sudėtingą Lietuvos ir Baltijos regiono situaciją, kuri susiklostys uždarius Ignalinos atominę elektrinę.

Lietuvos vadovas taip pat sakė, kad naftotiekio iš Rusijos – "Družbos" patirtis ir papildomos išlaidos už importuojamus energetinius išteklius liudija, kad teks mokėti ypač brangią kainą už visišką energetinę priklausomybę nuo Rytų kaimynės. "Nejaugi, užuot investavę apie milijardą eurų Lietuvos energetinei nepriklausomybei stiprinti, šiuos pinigus atiduosime monopolistui?" – retoriškai klausė Lietuvos prezidentas.

Svarstant klimato kaitos klausimą, prezidentas V.Adamkus dar kartą atkreipė dėmesį, kad turi būti atsižvelgta į išskirtines aplinkybes – esminį taršos padidėjimą uždarius Ignalinos jėgainę. „Tai turi būti įvertinta priimant galutinį sprendimą, dalijantis taršos mažinimo našta tarp ES narių“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Akcentavo elektros tiltų problemą

V.Adamkus atkreipė dėmesį, kad iki šiol neturime gyvybiškai svarbių elektros tiltų į Vakarus. „Baltijos šalys neturėdamos jungčių į ES, praktiškai negali pasinaudoti savo partnerių solidarumu“, - ES lyderių susitikime kalbėjo Prezidentas V. Adamkus.

Prezidentas V.Adamkus padėkojo Europos Komisijai už svarbų indėlį rengiant konkretų veiksmų planą Lietuvos ir viso regiono energetiniam saugumui sustiprinti. „Tai labai svarbus darbas ieškant racionalios išeities. Mus sieja bendri įsipareigojimai, todėl kartu turime priimti atsakingus sprendimus, objektyviai atsižvelgdami į visas aplinkybes“, - pabrėžė prezidentas V. Adamkus.

Pasak prezidento spaudos tarnybos, Lietuvai šiandien svarbu paraginti Europos Komisiją, kad jau kitame susitikime gruodžio mėnesį būtų pateiktas šių aplinkybių įvertinimas.

Bankams gelbėti - speciali institucija

Kaip pranešė Lietuvos radijas, iki vėlyvo vakaro trečiadienį užsitęsusiame Vadovų Tarybos posėdyje daugiausiai laiko skirta finansų krizės problemai. Šiandien ES šalių vadovai paskelbs savo susitikimo išvadas.

Bendrijos šalys sutarė dėl būtinybės teikti valstybės paramą finansų sektoriui ir specialios institucijos ES lygiu įsteigimui, kuri padės derinti šalims tarpusavio veiksmus ir išvengti interesų susikirtimo gelbstint vieną ar kitą bankrutuojantį banką.

Tačiau aklavietėje atsidūrė derybos dėl klimato kaitos, Italijai ir Lenkijai nesutinkant su siūlomais taršos normų mažinimo tempais.

Diskusijose dėl energetikos atskirai aptarta ir Baltijos šalių energetinė izoliacija, teigiamai įvertintas Europos Komisijos (EK) siūlymas Baltijos energetikos jungčių projektus paskelbti ES prioritetais.

Lietuvai siūloma kuo skubiau imtis veiksmų įgyvendinant Baltijos šalių elektros jungčių planą, kurį, kaip patikino EK pirmininkas Jose Manuelis Barroso, EK laiko Europos energetinio saugumo prioritetu.


Šiame straipsnyje: Adamkusbankrotas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių