V. Uspaskichas: sieksime atnaujinti derybas su „tvarkiečiais“

Darbo partija imsis iniciatyvos, kad būtų atnaujintos derybos su partija „Tvarka ir teisingumas“ dėl jungimosi, sako buvęs Darbo partijos lyderis, šios partijos frakcijos Seime seniūnas Viktoras Uspaskichas.

„Rodysime tokią iniciatyvą. Mes esame už partijų vienijimąsi“, - trečiadienio vakarą BNS sakė V.Uspaskichas, komentuodamas „tvarkiečių“ valdybos sprendimą siūlyti tarybai stabdyti derybas su Darbo partija dėl jungimosi.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas trečiadienį po partijos valdybos posėdžio žurnalistams sakė, kad derybos su Darbo partija galėtų būti atnaujintos sulaukus rimto šios pasiūlymo.

„Jeigu “darbiečiai„ vis dėlto rimtai žiūri į politinių jėgų stambinimą, manau, aukščiausiu lygiu turėtų būti siūlymas peržiūrėti grafikus, peržiūrėti susitarimus, grįžti prie kažkokių išeities taškų ir procesą pradėti iš naujo“, - kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.

V.Uspaskichas savo ruožtu tvirtino, kad „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ santykiai Seime labai geri, artimos programos, idėjiniai požiūriai ir pan.

„Jų atstovai vis ateidavo ir klausdavo, kada jungsimės, jie labai to norėjo, bet, matyt, kažkokios ambicijos suveikė“, - apgailestavo V.Uspaskichas.

„Aš tai už jungimąsi. Sprendimas turi priklausyti ne tik nuo partijų vadovų, bet nuo skyrių, partijos narių. Iš mūsų pusės viskas buvo pasiūlyta, siūlėme visus valdymo organus sudaryti pariteto pagrindu: per pusę prezidiumą, valdybą, tarybą, nors mūsų Seime yra trigubai daugiau nei jų“, - BNS aiškino „darbietis“.

Jis svarstė, kad „tvarkiečiams“ užkliuvo Darbo partijos tarybos sprendimas, jog susijungusios partijos pirmininkas turi būti renkamas, o ne iš anksto susitariama dėl jo kandidatūros. Pariteto principo, anot V.Uspaskicho, atsisakyta ir dėl skyrių pirmininkų.

„Jais turi tapti stipriausi, o ne pasidalyti per pusę, - pabrėžė politikas. - Matyt, tai nepatiko.“

Valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyba trečiadienį nusprendė siūlyti partijos tarybai stabdyti derybas su valdžioje taip pat esančia Darbo partija dėl planuoto jungimosi.

„Valdybos nariai išsakė nepasitenkinimą ne tik derybų eiga, bet ir pasiektais rezultatais ir priimtas sprendimas siūlyti partijos tarybai sustabdyti derybas su Darbo partija“, - po „tvarkiečių“ valdybos posėdžio žurnalistams pranešė partijos lyderis europarlamentaras R.Paksas.

Jo teigimu, tarybos posėdis šiuo klausimu turėtų įvykti artimiausiu metu.

Vardydamas priežastis, kodėl norima stabdyti derybas su „darbiečiais“, „tvarkiečių“ vadovas minėjo, kad nepasiekta užsibrėžtų rezultatų, nematoma noro iš „darbiečių“ jungtis, nesilaikoma susitarimų grafiko, bandoma keisti pradines susitarimo nuostatas.

„Balandžio 27 dieną turėjo būti jungiamasis kongresas, sukurta nauja partija su nauja programa, sprendimo variantais, kaip spręsti valstybės problemas, statutu, valdymo struktūra, ženklu, pavadinimu, užregistruota, ir pradėtas darbas. Šiandien yra gegužės 8 diena ir nieko panašaus neturime“, - kalbėjo politikas.

Paklaustas apie priežastis, kodėl derybos su Darbo partija nepavyko, R.Paksas svarstė, kad gal užtruko procesas su leiboristais, „gal teismai ištampė nervus, išbalansavo, gal pasikeitė jų pačių situacija“.

Politiko tvirtinimu, derybos buksuoti pradėjo pastarąjį mėnesį.

Neoficialiomis žiniomis, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ atstovai nesutarė, kas turėtų vadovauti susijungusiai partijai. Iš pradžių šis postas žadėtas R.Paksas, o vėliau Darbo partijos atstovai esą pradėjo reikalauti, kad naujos organizacijos atstovas taptų jos narys.

„Mes nebegalime laukti, mes nebegalime stovėti vietoje, mes turime atstovauti rinkėjams, spręsti problemas. Gal tai yra pamoka, bet žaviuosi savo partiečiais, kurie išlaikė tą egzaminą“, - svarstė R.Paksas.

Vasarį Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ pranešė pradedančios derybos dėl partijų jungimosi. Tačiau balandžio pabaigoje Darbo partija susijungė su Leiboristų partija.

Vilniaus apygardos teisme Darbo partija teisiama už tai, kad 2004-2006 metais galėjo neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

„Tvarka ir teisingumas“ Seime turi dešimt atstovų, Darbo partija - 29.NAUJAUSI KOMENTARAI

PrieKoŠitas

PrieKoŠitas portretas
Prie ko čia šitas Įtariamasis. Juk jų partijos pirmininkas kitas. Kas jį įgaliojo dalinti pažadus? Juokauju. Ir durniui aišku kad nei tas nei anas nėra tikrieji virvelių tampytojai :)

rita

rita portretas
Na jei Uspaskichas jungiasi su "Tvarka ir teisingumu" - nebalsuokit niekada uz darbo partija... nes kaS BENDRAdarbiauja su Paksu nieko gero nezada...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių