V. Uspaskichas dėl gresiančio infarkto – Kauno medikų rankose

Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas dėl gresiančio miokardo infarkto paguldytas į Kauno klinikas. Medikų teigimu, jo būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra.

Gresia širdies operacija

Kardiologijos klinikų I Kardiologijos skyriaus vedėja doc. Olivija Gustienė teigė, jog šiuo metu atliekami tyrimai, kurie patvirtins arba paneigs įtarimus dėl įtariamo ūminio išeminio širdies sindromo, kuris gresia miokardo infarktu.

„Paciento būklė stabili, jam taikomas standartinis medikamentinis gydymas. Tyrimai gali užtrukti 3-5 dienas“, – portalui 1kaunodiena.lt teigė medikė. Blogausiu atveju, anot jos, V. Uspaskichui gresia širdies operacija.

Žurnalistams pasiteiravus, ar galima šio sindromo simptomus suvaidinti, O. Gustienė atsakė, jog klinikos taiko metodus, kurie leidžia objektyviai nustatyti ligą.

Leido teikti tik ribotą informaciją

Kuo skundėsi į Kauno klinikas pristatytas V. Uspaskichas, O. Gustienė neatskleidė, motyvuodama, jog to nepageidavo pacientas. Jis leidęs suteikti tik labai ribotą informaciją apie savo būklę ir su jo sunegalavimu susijusias aplinkybes.

Paprastai su žurnalistai nevengiantis bendrauti politikas šį kartą nepageidavo ne tik susitikti su žiniasklaida, bet ir neatsiliepė telefonu.

Į Kardiologijos skyrius antradienį žurnalistai nebuvo įleidžiami aiškinant, jog gripo epidemijos metu visose Kauno klinikose paskelbtas karantinas, nors vaikščioti po kitus skyrius nebuvo sudaroma jokių kliūčių. Prie vieno Kardiologijos skyrių budėjo klinikų apsaugos darbuotojas, žurnalistams nesiskirstant prie jo prisijungė dar vienas.

V. Gapšys: neatlaikytų bet kuri širdis

Darbo partijos pirmininko V. Uspaskicho palatoje po pietų lankėsi Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys. Jie abu šiandien turėjo duoti parodymus Darbo partijos byloje, tačiau sunegalavus V. Uspaskichui teismo posėdis buvo nukeltas trečiadieniui. Procesas negali vykti bent vienam kaltinamajam nedalyvaujant.

„Partijos lyderis ir toliau bus partijos lyderiu ir neš vėliavą“, – portalui 1kaunodiena.lt sakė V. Gapšys.

Jis įsitikinęs, kad V. Uspaskicho sveikatai labai pakenkė prokurorų kaltinimai sukčiavimu. „Patyrus tokį teisinį nihilizmą, neatlaikytų bet kuri širdis“, – teigė V. Gapšys.

Atvežtas antradienio naktį

V. Uspaskichas į Kauno klinikas iš Kėdainių atvežtas antradienio naktį. „V. Uspaskichas tiriamas ir gydomas Kardiologijos klinikoje, jis sutiko, kad ta žinia būtų paskleista. Jo būklė yra stabili, manau, kad gyvybei kažkokių grėsmių nėra“, – sakė Kardiologijos klinikos vadovas profesorius Remigijus Žaliūnas.

Jo teigimu, miokardo infarktas yra širdies ir kraujagyslių liga, kuomet užsikemša širdį maitinanti kraujagyslė.

„Jei ta kraujagyslė nėra laiku atveriama, toks žmogus tiesiog miršta. O pagal Lietuvos statistiką, nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasmet miršta 55 proc. visų Lietuvos gyventojų. Šios ligos priežastys yra įvairios: rūkymas, arterinė hipertenzija, liaudiškai tariant, riebus kraujas, stresas, antsvoris, įvairūs genetiniai veiksniai“, – teigė R. Žaliūnas.

Atidėjo teismo posėdį

Darbo partijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas pavedė advokatams pristatyti reikalingus dokumentus, kodėl V.Uspaskichas antradienį neatvyko į posėdį.

„Advokatas nieko konkrečiai nepasakė – nei kokioje ligoninėje, nei dėl kokios ligos, nei pateikė dokumentus. Todėl ir siūliau teismui padaryti pertrauką, kad bent jau išsiaiškintume. Teismas padarė pertrauką iki rytdienos. Kad nedalyvauja dėl ligos, dažna priežastis ne tik šiame procese. Tai bene dažniausia bylų atidėjimo priežastis. O tai, kad nėra aišku nei kur, nei dėl ko – pasitaiko retai“, – antradienio rytą sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Antradienį teismui parodymus turėjo duoti ir buvusi partijos finansininkė Marina Liutkevičienė, kuri byloje taip pat yra kaltinamoji.

V.Uspaskichas, V.Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Kaltinimieji bylą vadina politine.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šlykštu

Šlykštu portretas
Elgiasi kaip smulkus kišenvagis - išsisukinėja, meluoja, bėga. Jokio vyro ar asmenybės NĖ ŽENKLO. Labai šlykštu.

mhmmm

mhmmm portretas
gėda ir tiek. bet matyt visokiems puspročiams tinka, jei išrenka

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
manau, bus rasta sunki liga ir ją gydytis galės tik Maskvoje.......
VISI KOMENTARAI 63
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių