V. Landsbergis: lentelių su keliomis kalbomis kabinimas - provokacija

Pietryčių Lietuvoje tankiai tautinių mažumų apgyvendintose vietovėse siūloma ant namų kabinti lenteles su gatvių pavadinimais dviem kalbomis, gal net dviem kalbomis rašyti miestų pavadinimus, penktadienį pranešė LNK Žinios.

„Kur tautinės mažumos tradiciškai gausiai gyvena, gali būti rašomi tų gyvenviečių, tai yra vietovardžiai ir gatvių pavadinimai ir tautinės mažumos kalba. Pabrėžiu - ir tautinės mažumos kalba greta valstybinės kalbos“, - LNK sakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotas kultūros viceministras Edvardas Trusevičius.

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis tokius siūlymus vadina provokacija.

„Pirmiausia lentelių kabinimas - tai jis labai aiškiai gali neapsiriboti tiktai vienos kalbos papildoma lentele, nes tuoj pat gali atsirasti kitos didelės mažumos ir jų raidės, su reikalavimu, kodėl mus diskriminuoja. Tai jeigu ir dabar už tai nebaudžiama, tai paskui vis tiek bus nebaudžiama. Kabins ir viena kalba. Ir bus pažymėta kitokia teritorija - tai ko norėjo autonomininkai. Tai yra ir provokavimas gyventojų, kitaip galvojančių, ir skaldymas galų gale“, - sakė V.Landsbergis.

Grupė Seimo narių neseniai kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą dėl švietimo ministro „darbiečio“ Dainiaus Pavalkio įsakymo, kuriuo numatomos lengvatos tautinių mažumų mokyklų abiturientams per lietuvių kalbos brandos egzaminą.

Parlamentarai teismo prašo nustatyti, ar ministro vasario 20 dieną pasirašytas įsakymas, kuriuo pakeista lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa, neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijos straipsniui dėl lygybės prieš įstatymą, Švietimo įstatymo nuostatoms.

Pareiškėjai tvirtina, kad priimdamas ginčijamą įsakymą D.Pavalkis pagal galiojančias Švietimo įstatymo nuostatas turėjo laikytis brandos egzamino derinimo, rengimo ir tvirtinimo programos.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“ Terminas "Tautinė mažuma" Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės" sąvoka. Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos. Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.

Raimondas Marciulevičius

Raimondas Marciulevičius portretas
Mes pritariame profesoriui Vytautui Landsbergiui.

gebelsas

gebelsas portretas
sitam parlamentarui klausimas: kaip yra rasomas zodis ,,maksima,, Lietuvoje? kas leido vartoti nelietuviskus rasmenis? antras ; Lietuva Klaipedos krasta 1923 metais ,,atsigrazino,, ... puiku... kodel Lenkija negali atsigrazinti Wilno?
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių