V. Gapšys: ne socialdemokratams spręsti, ar man trauktis iš posto

Premjerui Algirdui Butkevičiui pareiškus, kad kaltu dėl nelegalių partijos pajamų tvarkymo pripažintas Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys turėtų atsisakyti Seimo pirmojo vicepirmininko posto, pastarasis teigia, kad ne socialdemokratams spręsti.

„Ne socialdemokratai pirmiausiai mane delegavo į šitas pareigas, todėl ne jiems ir turėtų būti vertinti tuos dalykus. Tai Darbo partijos (leiboristų) deleguota pozicija“, – LRT televizijos laidai „Labas rytas, Lietuva“ teigė V. Gapšys.

Premjeras nesiūlė Darbo partijai (leiboristams) apskritai atsisakyti Seimo vicepirmininko kėdės ir teigė tik tiek, kad iš šio posto turėtų pasitraukti V. Gapšys. Šis premjero žodžius interpretuoja taip, lyg iš Darbo partijos (leiboristų) būtų norima atimti postą.

„Iš kitos pusės, aišku, jei socialdemokratai mano, kad reikia peržiūrėti koalicijos sutartį, tokia galimybė yra, bet ji turi būti peržiūrima pagal kvotas Vyriausybėje ir Seime. Paprasčiausiai reikėtų Darbo partijai suteikti penkių ministrų pozicijas – taip, kaip priklauso pagal kvotas – o mes sumažintume savo turimų pozicijų skaičių Seimo vadovybėje. Jei socialdemokratai to nori, mes esame pasiruošę derėtis“, – teigė V. Gapšys.

Priminus, kad premjeras pasitraukimą iš Seimo vadovybės traktuoja kai moralės klausimą, V. Gapšys atsakė, „moralės dalykus turėtų vardinti ne socialdemokratai“.
Pasak V. Gapšio, valdančioji koalicija gali dirbti toliau.

„Aš manau, kad koalicija toliau gali dirbti, atsižvelgiant į tai, kad koalicijos sutartis yra su Darbo partija (leiboristais) ir šitoj vietoj nematau poreikio keisti koalicinę sutartį, nebent to norėtų patys socialdemokratai, bet tada natūralu, kad mes turėtume sėsti prie popieriaus lapo ir žiūrėti pagal skaičius ir kvotas. Bet aš to nesiūlau“, – sakė politikas.

Sekmadienį posėdžiavusi socialdemokratų partijos valdyba taip pat nusprendė, kad koalicijos darbui teismo sprendimas įtakos neturės.

„Pripažinta, kad po teismo priimto sprendimo yra moralinių problemų. Manome, kad geriausia būtų, jei Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gapšys sustabdytų užimamas pareigas. Jis galėtų suspenduoti buvimą Seimo vicepirmininku iki tol, kol bus priimtas galutinis teismo sprendimas“, – po pasitarimo sakė A. Butkevičius.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė. Partijos narei parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, o reorganizuotos partijos vadovui V. Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.NAUJAUSI KOMENTARAI

Renė

Renė portretas
Labai teisingas būtų nuosprendis.Kai kurie bando gėdyti apšmeižtąjį už tokio nuospprendžio priėmimą..Gėdyti reikia tą bobą ir į ją panašius, nesiskaitančius nei su žodžiais,nei su žodynu,dergiančiu neteisingai žinomus žmones.Dauguma jų net liguistą malonumą jaučia įžidinėdami ,skleisdami visokias melagystes,nejausdami jokios atsakomybės už savo žodžius,patys pasislėpę už įvairių pseudonimų.Gal bus pamoka ir kitiems.

ACHA

ACHA portretas
Pabaiga teisybei kai tokie mažvaikiai meluoja, o visi tyli.Kaip gali susijungti parlamentinė ir neparlamentinė partijos ? Sakysime bele kuri kita partija susijungia su kokiu karliku ir tas karlikas tampa jau parlamentine partija.Absurdo viršūnė.

TAIGI

TAIGI portretas
Šitas jaunas žmogus yra stipriai įžulus.Neveltui jį Uspaskichas paėmė savo įpėdiniu.Gaila tik socialdemokratų, kurie nuolaidžiauja tokiems darbo partijos lyderiams.Ši kadencija Gapšiui Seime turėtų būti paskutinė.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių