Už konservatorius agituojanti mergaitė – premjero patarėjos dukra

Internete pasirodžiusiame įraše už Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) agituojanti mažametė yra šios partijos narės, premjero patarėjos, Vilniaus savivaldybės tarybos narės Paulės Kuzmickienės dukra.

Su pačia P. Kuzmickiene BNS penktadienį susisiekti nepavyksta, patarėja mobiliu telefonu neatsiliepia. Ji penktadienį neatvyko į darbą Vyriausybėje.

Ministro pirmininko sekretoriato vadovė Vaida Jauniškienė BNS sakė, kad moteris nedirba dėl vaiko ligos.Nepilnametės tėvas Nerijus Kuzmickas BNS sakė klipo, kuriame jo dukra ragina balsuoti už konservatorius, nematęs.

M. Adomėnas „visokeriopai sveikina“ įrašo pasirodymą

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų štabo pirmininko pavaduotojas Mantas Adomėnas penktadienį pareiškė „visokeriopai sveikinantis“ prieštaringo vaizdo klipo pasirodymą, pavadinęs tai premjero patarėjos dukros „pilietine iniciatyva“.

Parlamentaras išplatintame pranešime pareiškė, kad už konservatorius balsuoti raginanti ir keiksmažodžius vaizdo įraše naudojanti mažametė „turi tikrai sveiką nuovoką ir stiprų moralės jausmą, kurio niekas iš jos neatims, o nemėgdžioti televizijoje matomo “suaugusių„ kalbėjimo būdo vartojant stipresnius žodelyčius su laiku išmoks“.

„Nežinojau apie Paulės Kuzmickienės, mano patarėjos Vilniaus Sueigoje, dukros pilietinę iniciatyvą ir man, kaip vienam iš štabo vadovų, tai buvo netikėta. Tačiau visokeriopai šią iniciatyvą sveikinu“, - teigė M. Adomėnas.

„Pagrindinis rinkimų įvykis šiuo metu yra ne raiškiai išsakyta mergaitės nuomonė, ir nemanau, kad derėtų iš to daryti sensaciją, – kur kas svarbesnis įvykis yra klausimas apie balsų pirkimą, kurį dirbtinis mergaitės pasisakymo eskalavimas, galima spėti, stengiasi užgožti“, - teigė Seimo narys.

„Nepritariu pavartotai leksikai, tačiau mano nuomone, adekvati reakcija būtų susirūpinti viešosios kalbėsenos – televizijos, interneto ir pan., iš kur tokios frazės perimamos, - švarinimu bei didesniu dėmesiu švietimui, ypač doriniam ugdymui mokykloje“, - rašo M. Adomėnas.

Rašydamas apie mergaitę, politikas teigia, kad „auga žmogus, kurio jokios dešrų degustacijos, jokie nepamatuoti pažadai ar kiti pigaus populistinio papirkinėjimo būdai neprivers atsisakyti savo politinių pažiūrų ir sveikos pilietinės pozicijos“.

„Taigi žiūrėkime į turinį, į tai, kas, o ne kaip, sakoma, ir manau, kad šis epizodas yra sveikintino augančios kartos pilietinio sąmoningumo išraiška“, - sakė M. Adomėnas.

R. Alekna: klipas nėra partijos sumanymas

„Apie ką tokią? Pasukit vėliau, pasižiūrėsiu, gal ką nors pamatysiu“, - teigė jis. Mergaitė įraše kalba necenzūriniais žodžiais ir ragina balsuoti už konservatorių partiją.

Konservatorių rinkimų štabo pirmininkas Raimundas Alekna BNS penktadienį sakė, kad klipas nėra partijos sumanymas. Jis aiškino „pavienių asmenų nepamatuotas iniciatyvas“ laikantis mažiau vertintinu ir rūpestį keliančiu dalyku nei pranešimus apie rinkėjų papirkinėjimą, pavyzdžiui, dešromis.

„Jūs tikinate, kad tai yra Paulės Kuzmickienės vaikas, kodėl aš turėčiau tikėti, kad taip yra iš tikro? Aš - ne seklys, aš neturiu sekti. Aš galiu tikėti jumis, jei jūs esate 100 proc. įsitikinusi, kad taip yra. Jeigu tas klipas kažką įžeidė, kažką užgavo, tai man labai gaila. Ir aš galiu tik apgailestauti, kad taip kam nors nutiko ir daugiau nieko negaliu vertinti, nes jo nesu matęs“, - dėstė R. Alekna.

Jis tikino, kad įrašas „niekaip nesusiję su Tėvynės sąjungos rinkimų štabu, tikrai mes nieko panašaus neplanavome ir tikrai neprisiimame jokios atsakomybės už tai“.

Paklaustas, gal ketina klipą pasižiūrėti ir pateikti išsamesnį vertintimą, R. Alekna sakė abejojantis, ar tam ras laiko.„Ar šiuo metu tas klipas yra pati didžiausia problema mūsų rinkimų štabui ir visiems Lietuvos žmonėms? Aš nemanau. Aš manau, kad yra didesnių rūpesčių ir didesnių pažeidimų, kuriuos partijos vykdo sąmoningai, planingai. Aš manau, kad šitais reikia rūpintis daugiau. Aš pritarčiau kai kurių politikų vertinimams, kad galbūt už tuos pažeidimus kai kurias politines partijas reikia ir išimti iš rinkimų kovos“, - kalbėjo R. Alekna.

Tuo metu ketvirtadienį išplatintame pareiškime R. Alekna teigė, kad klipas galėjo būti partijai nepalankių politinių jėgų provokacija.

„Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų štabas kategoriškai atsiriboja nuo bet kokių sąsajų su interneto erdvėje pasirodžiusiu vaizdo įrašu, kuriame maža mergaitė ragina balsuoti už konservatorius“, - sakoma konservatorių partijos išplatintame pranešime.

„Galiu užtikrinti, kad tai nėra TS-LKD rinkiminės kampanijos dalis. Priešingai, tai vertiname kaip provokaciją ir antireklamą, prie kurios galėjo prisidėti Tėvynės sąjungai nepalankios politinės jėgos. Manau, niekam nekyla abejonių, kokias vertybes propaguoja Tėvynės sąjunga“, – pranešime ketvirtadienį teigė R. Alekna.

M. Adomėną vaizdo klipą išplatino socialiniame tinkle

Prie šio klipo sklaidos socialiniuose tinkluose prisidėjo parlamentaras, Vilniaus skyrių sueigos pirmininkas Mantas Adomėnas. Žiniasklaidai ketvirtadienį jis teigė įrašu „Facebook“ paskyroje pasidalijęs, nes jame „išreiškiama pilietinė pozicija“.

Portalui 1kaunodiena.lt jis neigė prisidėjęs prie filmo kūrimo ir tikino jo autorių nežinąs. M. Adomėnas teigė fakto, kad vaikas įtrauktas į politinę agitaciją, nesureikšminantis. Jam neužkliūva ir tai, kad nepilnametė keikiasi: „Čia jau tėvų atsakomybė“.

Penktadienį BNS jis sakė klipo daugiau nebekomentuosiantis.„Aš nekomentuosiu, labai atsiprašau“, - paprašytas patikslinti, ar iš tiesų nežino, kas yra agituojanti mažametė, sakė M. Adomėnas. Klipe nufilmuotos mergaitės mama P. Kuzmickienė yra M. Adomėno pavaduotoja Vilniaus skyrių sueigoje.

Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius portalui 1kaunodiena.lt teigia, kad internete, ypač prieš rinkimus vyksta daugybė dalykų, kurių premjeras negali nei sekti nei – juo labiau – kontroliuoti.

„Dėl pranešimų apie mergaitės video klipą  labai aiškią TS-LKD poziciją išdėstė TS-LKD rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna: su TS-LKD rinkimų kampanija tai neturi nieko bendro, tai antireklama, kuri TS-LKD visiškai nereikalinga“, - teigė V. Valentinavičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

siaubinga

siaubinga portretas
Na kažkoks siaubas,ir dar su bjauriais žodžiais.Tai ko mokama jaunoji karta?O antra tegu mama nuveda mergaitę išoperuoti polipų,juk ji kalba per "nosį."Bet matyt tam reikalui mama neturi laiko.Va tokios vertybės pas konservus,to tai tikrai nesitikėjau.

Tikras veidas

Tikras veidas portretas
Va čia tikras konservatorių veidas, atsipeikėkit rinkėjai

lt

lt portretas
nesamones ir paistaliones.. tema lygi nuliui. Apie partijas kalba ju nuveikti darbai, o ne besikeikiantys vaikai.. Balsuolkit uz vokelius, valdovu rumus ir vilniaus energijas, rubikonus ir orandzinius dviracius, o tada tai jau galesit dziaugtis, kaip gyvenimas palengves, kai nereikes pinigu nesiotis piniginej..
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių