Už brandos egzaminus šiemet parašyti 1969 šimtukai, pernai – 900 mažiau

 • Teksto dydis:

Šių metų brandos egzaminų sesija išsiskyrė beveik dvigubai išaugusiu šimtukų skaičiumi - šiemet aukščiausiais balais tikrintojai įvertino 1969 darbus, pernai - 1026 darbus.

Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė BNS sakė, kad išaugęs šimtųjų skaičius sietinas su įvestu kriteriniu vertinimu.

"Pernai buvo 1 proc. šimtukų ir visai nesvarbu, kokia kokybė - pavyzdžiui, šimtukai ir nuo 87 (balų) prasidėdavo, įvairiai. Bet buvo tik vienas procentas. Šiemet buvo nuspręsta, kokį balą turi surinkti, kad gautų šimtuką, ir visi tą balą pasiekę gaudavo šimtukus. Taip mokinių požiūriu kaip ir teisingiau, o ir mes iš tikrųjų žinome, kiek tikrai yra gerai mokančių dalyką vaikų", - BNS aiškino ji.

Šiemetinius 1969 šimtukus iš viso pasidalijo pusantro tūkstančio laukiusiųjų egzaminus.

Šiemet keturi abiturientai šimtukais išlaikė po penkis egzaminus, pernai tokių pasiekimų nebuvo.

"Šiais metais pirmą kartą nuo valstybinių egzaminų įvedimo pradžios kiekvieno mokinio pasiekimai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus kriterijus, o ne lyginant visų laikiusiųjų rezultatus tarpusavyje, kaip anksčiau. Patiems geriausiems mokiniams nebereikėjo tarpusavyje konkuruoti dėl aukščiausių pažymių: juos gavo visi, puikiai atlikę egzaminų užduotis. Pirmą kartą taikytas kriterinis egzaminų vertinimo būdas buvo palankesnis mokiniams, ypač puikiai besimokantiems", - Švietimo ir mokslo ministerijos antradienį išplatintame pranešime cituojamas švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Geriausiai šiųmetiniams abiturientams sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą: po šimtą balų surinko 5,6 proc. visų laikiusiųjų.

Visus egzaminus išlaikė daugiau nei 90 proc. abiturientų.

Itin gerais išlaikymo rodikliais pasižymėjo vokiečių (99 proc.), rusų (99 proc.), anglų (98, 7 proc.) kalbų, taip pat chemijos (97, 8 proc.) valstybiniai brandos egzaminai.

Daugiausiai kandidatų neišlaikė informacinių technologijų egzamino - 17,5 proc.

"Nepriklausomi informacinių technologijų dalyko specialistai patvirtino, kad egzamino struktūra, užduočių tipai ir turinys atitinka egzamino programą. Tai, kad egzamino užduotis buvo įveikiama, parodė nemažas 100 balų surinkusių mokinių procentas: aukščiausius įvertinimus gavo 2,4 proc. laikiusiųjų", - apie informacinių technologijų egzaminą teigia ministerija.

Preliminariais duomenimis, bendras apeliacijų skaičius šiemet panašus kaip praėjusiais metais: šiemet sulaukta 1339, tuo tarpu pernai – 1466 apeliacijų.

Brandos egzaminus šiemet laikė daugiau nei 38 tūkst. kandidatų.NAUJAUSI KOMENTARAI

mama

mama portretas
nenormalu, kai lietuvių kalba yra gimtoji, o jos egzamino rezultatai ženkliai prastesni už anglų kalbos rezultatus. Dar nenormaliau, kai visą laiką mokykloje pareigingai mokęsi lietuvių kalbą ir atestate turintys 8-9-10 mokiniai iš egzamino gauna 20 balų, o sunkai prileistas prie valstybinio egzamino mokinys - 80. Ir nereikia čia "reabilituojančių" pasisakymų, kad vaikai patys kalti, "per gilai kapstosi" ir panašiai. Po tokių rezultatų gerbiamus pedagogus vyt reikėtų iš darbo, nes akivaizdu, kad ne ta linkme dirbo, ne to mokė, ne taip ruošė. Niekada nejaučiau pagarbos mokytojams, sudarinėjantiems sąlygas, kad vaikai ieškotų korepetitorių. Deja, po šių egzaminų į mokyklos pusę net žiūrėti sunku (tiksliau, bjauru). Taip, vienas kitas yra tikri MOKYTOJAI, bet didžioji dalis pedagogų tikrai nesupranta, kad mokykla, tai ne pasipinigavimo aikštelė ir ne privataus verslo centras.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių