Per URM atestaciją aukščiausią įvertinimą gavo 14 diplomatų iš 416

Šiemet pagal naują tvarką įvertinus daugiau nei 400 Lietuvos diplomatų darbą, geriausią įvertinimą gavo 14 asmenų, BNS pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Šiemet už 2011 metų darbą vertinti 416 iš 457 diplomatų - visi, išskyrus tuos, kurie buvo vaiko priežiūros atostogose, neturi keturių mėnesių darbo ministerijoje stažo arba yra deleguoti į kitas institucijas.

Bendras vertinamųjų skaičius ir santykinė vertinamųjų dalis išaugo daugiau nei dvigubai - pagal ankstesnę tvarką, už 2010 metus, buvo vertinti tik 182 iš 471 diplomatų.

„Iš 416 diplomatų aukščiausia veiklos efektyvumo kategorija (A) šiemet įvertinti tik 14 asmenų (apie 3 proc.). Tai pats ryškiausias pasikeitimas, nes dar pernai pagal ankstesnę tvarką iš visų 182 vertinamųjų patį geriausią įvertinimą (labai gerai) buvo gavę net 168 asmenys (apie 92 proc.). Dabar, pritaikius naująją vertinimo tvarką, išskirtinai nusipelniusių diplomatų santykinės gretos sumažėjo 30 kartų“, - atsakydama į BNS klausimus informavo ministerija.

Pasak URM, tai nereiškia, kad A įvertinimo negavę asmenys dirba negerai: B ir C kategorijos taip pat atitinka keliamus reikalavimus bei neužveria karjeros siekimo galimybių, nors ir mažesniu tempu. Tačiau remiantis pasauline praktika, pats aukščiausias vertinimas nuo šiol teikiamas tik ypač retais atvejais – už puikius veiklos rezultatus.

B veiklos efektyvumo kategorija šiemet įvertinti 93 diplomatai (apie 22 proc.), C veiklos efektyvumo kategorija, reiškiančia reikalavimus atitinkantį darbą, šiemet įvertinta didžioji dauguma diplomatų – 300 (apie 72 proc.).

D veiklos efektyvumo kategorija, reiškiančia ženklius trūkumus tarnybinėje veikloje, šiemet įvertinti devyni asmenys (apie 2 proc.). Pagal senąją tvarką pernai ketvirtąja kategorija (nepatenkinamai) nebuvo įvertintas nei vienas asmuo.

Pateikti konkrečias pavardes BNS ministerija atsisakė.

Šiemet, sugriežtėjus vertinimų tvarkai, dalis diplomatų pasinaudojo galimybe teikti apeliaciją. Iš 59 apeliacijų 45 buvo atmestos, 14 – patenkinta.

Pasak URM, iki parengiant naująją vertinimo tvarką, kasmetiniai diplomatų vertinimai nebūdavo privalomi, be to, nebuvo aiškios duomenų apie diplomatų vertinimo istoriją kaupimo ir fiksavimo tvarkos. Diplomatams, įvertintiems „labai gerai“, būdavo teikiamos aukštesnės kategorijos pareigos ar neeilinis diplomatinis rangas, vertinga dovana ir/arba ministro padėka. Aiškios formalios ambasadorių vertinimo tvarkos apskritai nebuvo.

„Naujoje vertinimo tvarkoje numatytas tiesioginis rezultatų susiejimas su tolesnėmis karjeros galimybėmis. Šiemet – pereinamaisiais metais – daliai diplomatų, kurie įvertinti A ir B veiklos efektyvumo kategorijomis ir kurie atitinka ministerijos valstybės tarnautojų pareigybių sąraše numatytas pareiginės kategorijos ribas, numatyta suteikti aukštesnės kategorijos pareigas. Kitai daliai A ir B kategorija įvertintų diplomatų skiriamas vienkartinis pareiginės algos dydžio priedas ir/arba ministro padėka. C kategorija įvertintiems diplomatams, kurių šiemet yra didžioji dauguma, jokie paskatinimai nenumatyti“, - informavo URM.

„D kategorija įvertintiems diplomatams išdėstytos pateiktos pastabos apie jų darbo neatitikimus keliamiems reikalavimams, pažymėtos sritys, kuriose reikia didinti kompetenciją, bei duotas laikotarpis, per kurį veiklos rezultatai turi pagerėti. Jei tas pats diplomatas, kuris šiemet įvertintas D kategorija, kitąmet bus įvertintas taip pat, numatyta galimybė jį perkelti į žemesnės kategorijos pareigas“, - teigia ministerija.

Užsienio reikalų ministro įsakymu, nuo kitų metų į aukštesnės kategorijos pareigas bus galima siūlyti perkelti tik tuos diplomatus, kurie pagal tarnybinės veiklos vertinimus surinks 4 balus. Už A vertinimo kategoriją bus duodami 3 balai, už B kategoriją – 2 balai, o už C kategoriją – 1 balas. Tai reiškia, kad kvalifikacijos kategorija kils ne visiems, ne vienodu tempu ir ne greičiau nei kas du metus: viskas priklausys nuo vertinimo rezultatų.

Su galutiniais atestacijos rezultatais ministras supažindintas balandžio antroje pusėje, po paskutinio Atestacinės komisijos posėdžio. Personalo departamentas buvo įpareigotas supažindinti kiekvieną diplomatą su galutiniu jo tarnybinės veiklos efektyvumo įvertinimu.

„Šiuo metu ministro sprendimu atliekamas Atestacinės komisijos pasiūlymų, susijusių su tolesne diplomatų karjera, įgyvendinimas“, - teigia URM.

Pernai gruodį ministerija pranešė, kad įvedus naująją personalo vertinimo tvarką, visi diplomatai bus vertinami kasmet.

Tuomet ministras Audronius Ažubalis teigė, kad vertinami visi diplomatai nuo žemiausios atašė pareigybės iki ambasadorių ir viceministrų. Anksčiau atestacija būdavo kas trejus metus, o ambasadoriai ir viceministrai nebūdavo liečiami.

Pagal naują tvarką, vertinant diplomatus dalyvauja ne tik tiesioginiai vadovai, bet ir kiti darbiniais santykiais susiję kolegos, o viršininką konfidencialiai vertina pavaldiniai.


Šiame straipsnyje: URMURM atestacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių