Universitetuose ir kolegijose liko apie 3 tūkst. „nemokamų“ vietų

Aukštosioms mokykloms pasirašius sutartis su pakviestais studentais, paaiškėjo, kad universitetuose ir kolegijose liko apie 3 tūkst. valstybės finansuojamų vietų.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, po pirmojo pagrindinio priėmimo etapo universitetuose liko beveik 1,4 tūkst. laisvų valstybės finansuojamų vietų, kolegijose – beveik 1,6 tūkst. „nemokamų“ vietų.

Taip pat liko 11 laisvų studijų stipendijų vietų universitetinėse studijose ir 53 – koleginėse. Anot LAMA BPO, dažniausiai studijų stipendijos skiriamos privačioms aukštosioms mokykloms, tai yra viena iš studijų finansavimo formų.

Universitetuose daugiausia laisvų vietų liko informatikos, inžinerijos, technologijų ir visuomenės saugumo mokslų studijų krypčių grupėse. Kolegijose – informatikos, fizinių, inžinerijos, technologijų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

Ketvirtadienį prasidėjo antrasis pagrindinio priėmimo studijuoti etapas.

LAMA BPO primena, kad antrajame etape į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas gali pretenduoti tie, kurie negavo kvietimo studijuoti pirmajame etape arba po jo nesudarė studijų sutarties.

Taip pat į „mokamas“ ir „nemokamas“ vietas antrajame etape gali pretenduoti tie, kurie pirmojo etapo metu sudarė sutartį su aukštąja mokykla dėl valstybės nefinansuojamos vietos, bet negavo studijų stipendijos.

Tačiau jeigu stojantysis po pirmojo etapo sudarė sutartį su aukštąja mokykla dėl valstybės finansuojamos arba valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija, antrajame etape šis kandidatas gali pretenduoti tik į „mokamą“ vietą.

Paraiškas į laisvas vietas kandidatai gali teikti iki šeštadienio vidurdienio.

Kvietimų studijuoti kandidatai sulauks antradienį, o sudaryti sutartis su aukštosiomis mokyklomis galės trečiadienį ir ketvirtadienį.

Pasirašė per 16 tūkst. sutarčių su studentais

Aukštosios mokyklos jau pasirašė 16 tūkst. sutarčių su būsimais studentais, ketvirtadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti.

Dalyvavusieji pirmajame pagrindinio priėmimo etape sudarė 9484 studijų sutartis su universitetais ir 6875 – su kolegijomis.

Kol kas pirmakursių yra beveik pusantro tūkstančio mažiau nei pernai: universitetai 2018-aisiais buvo sudarę 9762, kolegijos – 7985 sutartis.

Didesnė dalis (10,5 tūkst.) pasirašiusiųjų sutartis yra abiturientai, 5 tūkst. jų studijuos valstybės finansuojamose vietose universitetuose ir per 2 tūkst. – kolegijose. Iš viso universitetuose nemokamai studijuos beveik 6,6 tūkst., kolegijose – 3,9 tūkst. pirmakursių.

Daugiausia studentų nemokamai studijuos programų sistemas Kauno technologijos universitete (282), teisę (162) ir politikos mokslus (130) Vilniaus universitete, programų inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete (126).

Daugiausia gavusiųjų valstybės finansavimą kolegijose mokysis tarptautinį verslą (144), bendrosios praktikos slaugą (109), programų sistemas (106) ir reklamos vadybą (82) Vilniaus kolegijoje. Bendrosios praktikos slaugą nemažai asmenų studijuos ir Kauno kolegijoje, čia sutartis sudarė 77 moksleiviai.

Antrasis pagrindinio priėmimo etapas vyksta nuo ketvirtadienio iki šeštadienio vidurdienio.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių