ŪB administratorius įtariamas supainiojęs interesus (papildyta)

Derybas su Šiaulių banku pradėsiantis nemokaus Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

Tvarkyti Ūkio banko reikalus jis pasamdė advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“, su kuria pats neseniai dirbo.

„Nemanau, kad tai interesų konfliktas, tai labai profesionali kompanija, kuri tinka šiam darbui. Aš nematyčiau didelės problemos. Lietuva yra tokia maža, kad, tiesą sakant, vienokių ar kitokių santykių su visomis advokatų kontoromis turiu. Ir ne tik su advokatų kontoromis, bet ir su kitais konsultantais, nes Lietuva yra tokia maža“, - „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė A.Audickas.

Laikinasis administratorius teigė, kad nedirbtų su žmonėmis, kurių nepažįsta.

„Manau, kad nekeliu jokių abejonių dėl savo darbo skaidrumo, nes neabejoju savo darbo kokybe, komandos kokybe. Tikrai neičiau obuoliauti su žmogumi, kurio aš nepažįstu. Čia yra per didelės atsakomybė, kad pasiimtum žmogų, kurio tu nepažįsti ir bandyti su juo susipažinti per labai trumpą laiką. Čia turi dirbti su komanda, kuria pasitiki“, - aiškino jis.

Televizijos duomenimis, vienas iš šios kontoros partnerių Irmantas Norkus ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas – buvę bendramoksliai, Vilniaus universitete drauge studijavo teisę ir gyveno viename bendrabučio kambaryje.

Advokatų kontorai už savaitę darbo gali būti sumokėta keli šimtai tūkstančių litų.

Praėjusių metų pabaigoje A.Audickas, baigęs ūkio viceministro darbą, tapo „Raidla, Lejins & Norcous“ advokatų kontoros konsultantu. Trumpai padirbėjęs ten jis buvo pakviestas tapti Ūkio banko laikinuoju administratoriumi.

Tuo metu Lietuvos bankas gina A. Audicką ir nemano, kad jis galėjo supainioti interesus. Derybas su Šiaulių banku pradėsiantis nemokaus Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas negalėjo supainioti viešųjų ir privačių interesų, nes tiek jis, tiek jo nusamdyta advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“ yra privatūs asmenys, administruojantys privatų ūkio subjektą, tvirtina Lietuvos banko atstovai.

„Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas, kaip sako jau pats jo pavadinimas, reglamentuoja interesų derinimą valstybės tarnyboje. Nei A.Audickas, nei “Raidla, Lejins & Norcous„ advokatai nėra valstybės tarnautojai, todėl nėra ir interesų derinimo įstatymo subjektai“, - BNS sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko patarėja Rima Kaziliūnienė.

Anot jos, dviejų privačių subjektų santykiai galėtų būti diskutuojami nebent verslo etikos, tačiau tikrai ne viešųjų ir privačių interesų derinimo kontekste.

„Kaip aš suprantu įstatymus, šiuo atveju mes kalbam apie du privačius asmenis, t.y. Norkaus advokatų kontorą ir poną A.Audicką, šiuo atveju aš interesų painiojimo neįžvelgiu, laikinasis administratorius nėra valstybės samdomas žmogus, atlyginimą jam moka Ūkio bankas. Tai yra laikinojo administratoriaus esmė, kad Lietuvos bankas jį paskiria laikinuoju administratoriumi, bet atlyginimą jam moka bankas, kurį jis analizuoja“, - vėliau antradienį Seime žurnalistams sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Lietuvos ryto“ televizija pirmadienį vakare paskelbė, kad A.Audickas galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, nes tvarkyti Ūkio banko reikalus pasamdė advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“, su kuria pats neseniai dirbo. Be to, televizijos duomenimis, vienas iš šios kontoros partnerių Irmantas Norkus ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas yra buvę bendramoksliai, Vilniaus universitete drauge studijavo teisę.

A.Audickas televizijos laidoje taip pat užsiminė, kad dirbdamas „Raidla, Lejins & Norcous“ advokatų kontoroje domėjosi Ūkio banko situacija ir kad advokatai žinojo, jog Ūkio banką gali ištikti krizė.

Anot Lietuvos banko atstovų, pernai rudenį vykdant su pagrindiniu Ūkio banko akcininku Vladimiru Romanuvu susijusių paskolų grąžinimo ir papildomo turto įkeitimo planų kontrolę iškilo būtinybė atlikti kai kurių su tuo susijusių sandorių teisinę analizę ir įvertinti jų teisėtumą, ypač tokiose valstybėse kaip Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Škotija.

„Būtent šioms specifinėms ir Lietuvos bankui neįprastoms teisinėms paslaugoms atlikti ir pasitelkti teisininkai. Lietuvos bankas vykdė dvi apklausas spalį ir gruodį, po kurių pagal mažiausios kainos kriterijų buvo pasirinkta advokatų kontora “Raidla, Lejins & Norcous„. Abiem atvejais teisines paslaugas siūlė ir kitos garsios Lietuvos advokatų kontoros, tačiau jų įkainiai buvo didesni“, - teigiama Lietuvos banko pranešime.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį Lietuvos radijui teigė, kad dėl galimo A.Audicko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo turėtų spręsti teisininkai, tačiau tvirtino, dėl to per daug nesijaudinantis, nes visą Ūkio banko inspektavimą yra atlikęs Lietuvos bankas.NAUJAUSI KOMENTARAI

zeba

zeba portretas
Aš nematyčiau didelės problemos. Lietuva yra tokia maža, kad, tiesą sakant, vienokių ar kitokių santykių su visomis advokatų kontoromis turiu. Ir ne tik su advokatų kontoromis, bet ir su kitais konsultantais, nes Lietuva yra tokia maza-PAMIRSO DADET CIA SVOGERIU KRASTAS IR TVARKOMES KAIP MUMS REIKIA. : ) OKODEL LIETUVOJE NESAMDE SNORUI AR BIJOJO KAD NEATSIRAS KAS NURASYS DIDELES SUMAS SNORUI :)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių