Tyrimas: tik ketvirtadalis aukštųjų mokyklų pritaikytos neįgaliesiems

Tik ketvirtadalis Lietuvos aukštųjų mokyklų yra pritaikytos asmenims su judėjimo negalia, atskleidė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atliktas tyrimas.

Iš 42 į anketos klausimus atsakiusių aukštųjų mokyklų, tik 10 yra visiškai pritaikytos judėjimo negalią turintiems studentams: šiose aukštosiose mokyklose jiems sudarytos sąlygos pasiekti tiek auditorijas, tiek administracijos patalpas, teigia Studentų sąjunga.

Analogiškas ir aukštųjų mokyklų, kurių patalpos visiškai nepritaikytos asmenims su judėjimo negalia, skaičius, nurodoma pranešime spaudai.

LSS prezidento Dainiaus Dikšaičio teigimu, penkiuose universitetuose studijuoja pusė visų judėjimo negalią turinčių Lietuvos studentų. Daugiausiai jų - 138 - mokosi Vytauto Didžiojo universitete. Tai yra vienintelis universitetas, teigiantis esąs visiškai pritaikytas asmenims su judėjimo negalia. Į šį penketuką taip pat patenka Vilniaus universitetas - jame studijuoja 91 specialiųjų poreikių turintis studentas, Šiaulių universitete jų šiemet mokosi 63, Lietuvos edukologijos universitete - 54, o Mykolo Romerio universitete - 53.

Apklaustose aukštosiose mokyklose 2012-2013 akademiniais metais studijuoja 834 studentai su specialiaisiais poreikiais - vienu mažiau nei pernai. Šiemet studijuoti įstojo 266 studentai - daugiau nei pusė jų studijuoja bakalauro ar profesinio bakalauro studijų programose, 32 - magistrantūroje, 8 - doktorantūroje.

Tyrimo apklausa vykdyta 2012 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais. Prašymai dalyvauti apklausoje buvo išsiųsti 47 valstybinėms ir privačioms aukštosioms mokykloms, iš kurių 42 pateikė atsakymus. Iš atsakymus pateikusiųjų aukštųjų mokyklų, 35-iose studijuoja studentai su specialiaisiais poreikiais. Neįgaliųjų Lietuvos aukštosiose mokyklose situaciją LSS tiria kasmet nuo 2005-ųjų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių