Tyrimas dėl V.Pociūno žūties pratęstas dar dviem mėnesiams

Ikiteisminio tyrimo terminas buvusio saugumo pareigūno Vytauto Pociūno mirties priežasčiai ir aplinkybėms nustatyti pratęstas dar dviem mėnesiams - iki birželio 30 dienos, BNS trečiadienį informavo Generalinė prokuratūra.

Šis terminas buvo pratęstas jau ne kartą, šių metų pradžioje buvo pratęstas mėnesiui, kiek vėliau - dar dviems mėnesiams.

Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rūta Dirsienė BNS antradienį teigė, jog tyrimo terminas pratęstas laukiant informacijos iš užsienio pagal teisinės pagalbos sutartį, tačiau konkrečios šalies, kurios atsakymų laukiama, prokuratūra nenurodo.V.Pociūnas žuvo Baltarusijoje, Breste, 2006 metų rugpjūčio 23 dieną prieštaringomis aplinkybėmis iškritęs pro viešbučio „Inturist“ kambario langą. Lietuvos generalinė prokuratūra tada tyrimą baigė išvada, kad įvyko nelaimingas atsitikimas.

Tačiau V. Pociūno artimieji ir visuomeninės organizacijos per teismus pasiekė, kad bylos nagrinėjimas būtų kelis kartus atnaujintas.Trečią kartą teismui įpareigojus atnaujinti tyrimą, prokurorai pripažino, kad V.Pociūnas galėjo būti ir nužudytas bei ėmė tirti šią versiją.„Vis tiek išaiškės kas nors. Viltis yra. Jei ne dabar, kad ir po 50-ties metų, yra vaikai, auga anūkai“, - BNS yra sakiusi V.Pociūno našlė.

2010 metais Generalinė prokuratūra pranešė, kad eksperimento, kuris atliktas vykdant teismo nutartį, metu tikrinta versija dėl V. Pociūno kritimo pro langą mechanizmo - ar jis galėjo pats iškristi pro langą. Prokurorai teigė, kad eksperimento rezultatai sudaro pagrindą planuoti tolesnį ikiteisminį tyrimą.

Per atnaujinto ikiteisminio tyrimo laikotarpį atliktos specialistų apklausos, pateiktos užduotys atlikti objektų tyrimą, gautos specialistų išvados. Pasak prokurorų, atlikti vaizdo, trasologinis, pluoštinių medžiagų bei informacinių technologijų tyrimai.

Pernai liepos mėnesį Valstybės saugumo departamento (VSD) sudaryta komisija pareiškė negalinti nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp V.Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla, nes Generalinė prokuratūra dar nėra pateikusi vertinimo, ar buvęs saugumo karininkas žuvo dėl nusikaltimo.Tuo pačiu tarnybinio patikrinimo išvadose pakartota, kad 2006 metais Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvęs V.Pociūnas kaimyninėje šalyje viešėjo kaip Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas ir jokių VSD užduočių nevykdė.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisybė

teisybė portretas
Na ko ta dar ieško. Visiems senai aišku, buvo išgėręs ir iškrito, o žmona nori iš vaško išspausti auksą. Juokinga ir tiek.

piktas

piktas portretas
ta sena kliurka neturi ka veikti....ir taip viskas aisku reikejo mazau GERTI...

Visi galai pas Sadecka...

Visi galai pas Sadecka... portretas
Drasiaus Kedzio zudikai nesusipainiojo,jie zino ka daro-siekia nuzudyti jo Dukra Kalti šitie pedofilai: 1. A M – Aidis Mieželis (VSD), 2. A S – Alvydas Sadeckas (politikas), 3. L J – Linas Jurgelaitis (VSD), 4. R V – Romualdas Vaišnoras (teisininkas, laikinai ėjęs VSD vadovo pareigas), 5. A S – Aloyzas Sakalas (politikas), 6. G K – Gintaras Kryževičius (LAT pirmininkas), 7. Č J – Česlovas Jokubauskas (LAT teisėjas), 8. A A – Armanas Abramavičius (LAT teisėjas), 9. V V – Virgilijus Valančius (LVAT teisėjas), 10. R A – Rimas Andrikis (advokatas), 11. G L – Giršas Leichteris (advokatas), 12. D B – Darius Balčiūnas (STT Šiaulių valdybos viršininkas), 13. G J – Gintaras Jasaitis ( Buves Generalinio prokuroro pavaduotojas), 14. P R – PedRytis (Komsomolka)
VISI KOMENTARAI 6
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių